Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alevi köylerinde katliam yapan muhalifler ılımlı mı?
08-03-2015, 06:44 PM
Mesaj: #1
Alevi köylerinde katliam yapan muhalifler ılımlı mı?
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun CNN International’a verdiği röportajdaki ‘Suriye toprağındaki tüm terörist varlıklara başından beri son aşama etken şekilde karşıyız’ açıklamasını Meclis gündemine taşıdı. Erdem, Davutoğlu’na “El Nusra Cephesinin web sitelerinde yayınladığı fetvalarda belirttiği ‘Selefi Vahhabi olmayanlar ister Müslüman olsun yada olmasın kafirdirler ve ister sivil, hanım ve çocuk olsun yada olmasın kafir oldukları için katliamdan geçirilip, kafaları kesilmeli yada yakılmalıdırlar ’ görüşleri dikkate alındığında, hükümetiniz tarafınca Suriye topraklarında çeşitli şekillerde lojistik olarak desteklenen El Nusra örgütü ‘ılımlı muhalif’ olarak mı değerlendirilme ktedir?” diye sordu.

CHP Milletvekili Erdem, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafınca yazılı olarak cevaplandırılma sı istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunmuş olduğu önergesinde Davutoğlu’nun CNN International’a verdiği röportaj için “Geçtiğimiz günlerde CNN International’d a Christiane Amanpour’un röportajında sordurulmuş olduğu ‘Harbe geç katıldınız. Bu ani tavır değişikliğinin sebebi nedir?’ sorusuna tarafınızca ‘Aslına bakarsak ani bir dönüş değil. Suriye toprağındaki tüm terörist varlıklara başından beri son aşama etken şekilde karşıyız’ yanıtı verildi” dedi. Erdem’in mevzuyla ilgili önergesinde yer edinen sorular, şu şekilde:
“İktidar olduğunuz döneminde ‘Esad’a karşı muhalifleri destekleme’ sonucu neticesinde desteklenen örgütler hangileridir? Türkiye’deki hastanelerde tedavi edilen muhaliflerin örgütsel bağlantıları nedir?"

El Nusra Cephesinin web sitelerinde yayınladığı fetvalarda belirttiği ‘Selefi Vahhabi olmayanlar ister Müslüman olsun yada olmasın kafirdirler ve ister sivil, hanım ve çocuk olsun yada olmasın kafir oldukları için katliamdan geçirilip, kafaları kesilmeli yada yakılmalıdırlar ’ görüşleri dikkate alındığında, hükümetiniz tarafınca Suriye topraklarında çeşitli şekillerde lojistik olarak desteklenen El Nusra örgütü ‘ılımlı muhalif’ olarak mı değerlendirilme ktedir?

Söylemlerinizin aksine, internasyonal kuruluşların raporlarında Suriye’de Alevi köylerinde katliamlar yaptığına ilişkin bilgilerin ve görüntülerin bulunmuş olduğu Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) hükümetinizin ‘başından beri etken şekilde’ karşı olunmamasının gerekçeleri nedir?

TRT’nin web sitelerinde gösterilen birçok haberde ‘kurtarıcı’ olarak nitelenen Fetih Ordusu’nun İştebrak Köyü’ndeki evlatları ve hanımefendileri hunharca katletmesi hakkında hükûmetinizin görüşü nedir?

Etken şekilde karşı olduğunuzu belirttiğiniz örgütlerin adları nedir? Suriye Ordusu’nun savaştığı örgütler hakkında görüşleriniz nedir?”

haberova.com

My Last Threads
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Suriyeli muhalifler ile Alevi sivillerin karşılıklı tahliyesi başladı çerağ 0 962 12-29-2015 12:48 AM
Son Mesaj: çerağ
  Alevileri canlı kalkan yapan cihatçı lideri öldürüldü çerağ 0 957 12-26-2015 10:55 PM
Son Mesaj: çerağ
  Alevi kurumlarından katliam alanında barış mesajı çerağ 0 1,014 10-22-2015 12:27 AM
Son Mesaj: çerağ
  Bir Alevi genci IŞİD teröristi yapan nedir? çerağ 0 1,182 07-08-2015 01:24 AM
Son Mesaj: çerağ
  Alevi Köylerine karşı korkunç bir katliam hazırlığı Admin 0 1,527 05-30-2015 07:01 PM
Son Mesaj: Admin
  Muhalifler Alevi sivilleri katletti Admin 0 1,526 10-14-2013 03:14 AM
Son Mesaj: Admin
  Alevilere katliam yapıldı denilen videoyu sansürledi Admin 0 1,253 05-30-2013 01:25 AM
Son Mesaj: Admin

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir