Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aleviler gusül bilmiyor !
01-24-2015, 11:06 PM
Yorum: #1
Aleviler gusül bilmiyor !
Peygamberle ilgili sözleri tepki çeken AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, TBMM'de dün basın toplantısı düzenledi. Korkmaz’ın Kılıçdaroğlu için kullandığı ve Alevilere atılan bir iftirayı hatırlatan “Sana guslün şartını sorsam bir tane bile söyleyemezsin.” ifadeleri sosyal medyada tartışma konusu oldu.

AKP'li İbrahim Korkmaz, eleştirilere neden olan "Çok ama çok sevdiğinizi bildiğim iki önemli şahsiyet bu gecede dünyaya gelmişlerdir. Bunlardan birincisi Hazreti İbrahim ikincisi ise Hazreti Muhammed'dir. Hz. İbrahim tabi ki benim. Hz. Muhammed ise en küçük kardeşim" sözlerini sonrası kendisini eleştirenlere yanıt verdi.

Kullandığı ifadeler ile ilgili herhangi bir geri adım atmayan Korkmaz’ın açıklamalarında , Kılıçdaroğlu için kullandığı bir ifade dikkat çekti.

GUSLÜN ŞARTINI SORSAM BİLEMEZSİN

Kılıçdaroğlu’na ağır hakaretlerde de bulunan Korkmaz, “Din, iman, peygamber dendiği zaman sen bize ahlak dersi verecek en son kişi bile değilsin. Sana guslün şartını sorsam bir tane bile söyleyemezsin.” ifadelerini kullandı.

Korkmaz’ın bu sözleri, yıllardır Alevi vatandaşlara atılan “gusül abdesti almıyorlar” iftirasına bir gönderme olarak algılandı.

Kılıçdaroğlu ile aynı inanca sahip olmadığını söyleyen Korkmaz, “Sayın Kılıçdaroğlu ile benim inancım gerçekten farklı, onunla aynı inanca sahip olmaktan Allah'a sığınırım.” dedi. Kormaz’ın bu ifadesi de yine Kılıçdaroğlu’nu n Alevili kimliğine bir gönderme olarak algılandı.

AKP’li Korkmaz’ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

“Hz. İbrahim tabi ki benim. Hz. Muhammed ise en küçük kardeşim" sözlerinin hala arkasında olduğunu söyleyen Korkmaz, “her zaman yaptığım ve hala da yaptığımın doğru olduğunu düşündüğüm itikadi açıdan paylaşım yaptım.” ifadelerini kullandı.

Odatv.com

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi