Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aleviler'i köpeklere yem edeceğiz diyenlerle yoldaşsanız...
07-21-2013, 07:59 PM
Mesaj: #1
Aleviler'i köpeklere yem edeceğiz diyenlerle yoldaşsanız...
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Alevilik; Ali'yi sevmekse, ben dört dörtlük Alevi'yim" sözlerine yanıt verdi.

19 Temmuz Cuma günü Halkalı Zeynebiye Camii'nde kılınan cuma namazında kalabalık bir topluluğa seslenen Türkiye Caferileri Lideri, hutbesinin ikinci kısmını gündemdeki meselelere ayırdı. Başbakan'ın Alevilik ile ilgili sözlerini değerlendiren Özgündüz şunları söyledi:

"Ülke gündemine Sayın Başbakanımın, "Alevilik Ali'yi sevmekse, ben dört dörtlük Alevi'yim" sözü oturmuştur. Gündeme oturan bu söz nedense gönüllere oturmamıştır. Aleviler'i köpeklere yem edeceğiz diyenlerle yoldaşsanız, bu sözünüz gönüllere oturmaz. Sahabe kabri deşenlere, adam eti yiyenlere yoldaş olursanız, bu söz artık gönüllere oturmaz!

HAŞİMİ'NİN NESİSİNİZ

Bizim başbakanımız elbette bunlarla yoldaş değil; ama benim vergimle, benim karnımın üstünde onlara, onların başkomutanı Tarık Haşimi'ye siz kamplar açarsanız, "yoldaş" demeyelim de ne diyelim? Başkomutanı mı diyelim, efendisi mi diyelim? Siz bir ad seçin, biz de onu diyelim. Düşmanı değilsiniz, peki Tarık Haşimi'nin neyisiniz?

[Resim: alevileri-kopeklere-yem-edecegiz-diyenle...1200_m.jpg]


İşte bu yüzden sözleri gündeme oturtsanız bile -ki, sadece tepki alıyor- gönüllere oturmuyor. Peki ne zaman gönüllere oturur? Ne zaman ki bu ülkede, Alevi de Sünni kadar birinci sınıf vatandaş olur, ne zaman ki zalim dediğiniz Beşar Esad kadar demokrat olup, adil olup, kabinenizde en az % 30 yani en az 10 tane Alevi bakan oluşturursunuz, ne zaman ki en az 25-30 tane ilin valisi Alevi'den seçilir, ne zaman ki genel müdürlüklerde, müsteşarlıklarda, nüfus oranında ülkemizin diğer kesimlerine, başta da Aleviler'e sandalye verirsiniz, işte o zaman inanacağız. Üstelik sizin ifade etmenize bile gerek kalmadan "Bizim başbakanımız en az bizim kadar Alevi'dir" diyeceğiz.

ASIL İSTENEN İSRAİL HİLALLERİ

2006'dan beri bölgemizde ne oynanmak isteniyor, söylüyorduk değil mi? Yeni devletçikler oluşturularak aslında Türkiye bölünmek parçalanmak isteniyor. Asıl istenen İsrail hilalleri oluşturulmaktır. Ortasında Müslüman İsrail, güneybatısında Yahudi İsrail, kuzeydoğusunda Hristiyan İsrail (Ermenistan) Sonuçta, Türk ve İslam dünyasından koparılmış şamaroğlanı haline gelmiş bir Türkiye isteniyor. Olmaz derdiniz değil mi? Olmazdı, oldu. Allah geri döndürsün diyorum.

Allah İslam aleminin birliği, dirliği için çalışanları başarıya ulaştırsın. Bu ümmeti bölüp parçalamaya çalışanları kahrı perişan etsin. Allah, Tarık Haşimi'yi de komite ettiği terör çetelerini de bir an önce ülkemizden ve dünyadan kazısın.

Odatv.com
My Last Threads


Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  ALEVİLERİ BUNDAN SONRA 10 KERE BAŞ TACI EDECEĞİZ Anıtkabir 0 1,027 07-01-2013 03:20 PM
Son Mesaj: Anıtkabir

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir