Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ALEVİLER KAVGA İSTİYOR
07-06-2013, 11:59 PM
Yorum: #1
ALEVİLER KAVGA İSTİYOR
"Halk TV yayınları gerçekten korkunçtu" diyen Sevilay Yükselir Halk TV'nin kanın üzerinden siyaset yaptığını iddia etti. Çözüm sürecinde ve Gezi olayları sırasında sürekli provokasyon yaptığını dile getiren Yükselir şunları söyledi:

"Bu barış süreci için bu kadar emek vermişim. Bu kadar çaba harcamışım. Hakkaten dantel gibi işledim bu süreci. Hakan Aygün benim ağabeyim ama kusura bakmasın kötü bir çizgi izliyor. Halk TV kanın üzerinden yayın yapıyor siyaset yapıyor. Çözüm Süreci bitti diye seviniyor. Halk TV'nin fantastik hezeyanlarına kurban etmem emeklerimi. Benim bir tarafım Kürt diğer tarafım Türk. Benim oğlum 16 yaşında. Oğlumu askere davul zurna ile göndermek istiyorum ama bu otamda değil. Ben Türkün Kürtü Kürtün türkü öldürmesini istemiyorum."

"ALEVİLER KAVGA İSTİYOR"

"Alevi olduğumu hiç saklamadım ama en ağır eleştirileri alevilerden aldım" diyen Sevilay Yükselir, bu hükümetin alevilerle ilgili ciddi çalışmalar yaptığını, ancak alevilerin kendi içinde anlaşamadığını, bu sebeple de hükümetin iyi niyetli çalışmalarını ellerinin tersi ile ittiklerini dile getirdi:

"AK Parti bir adım atıyor. Bu adamlar mütedeyyin. Ama bir adım atıyorlar. El uzatıyorlar ama sen elinin tersi ile itiyorsun. Aleviler ben kavga etcem diyor. Ben de diyorum ki etmeyeceğim. Eşim Kürt sünni ben Türk alevi. Evimizde herşeyin yüzde 25′i var. Evimde nasıl herşeyi bir standartta tutmayı düşünüyorsam Türkiye'nin de bunu yakalaması lazım. Alevilerin her daim öfke ile çatışmacı yaklaşımı ile bir açılım olmaz. Faruk Çelik on numara bir adam. Alevilik konusunda tüm önyargılarını kırmış bir adam ama aleviler sürekli ergen çocuklar gibi hareket etti. En sonunda hükümet çalışmayı rafa kaldırdı. Kim kaybetti?"

"TÜRK GAZETELERİ küfürlü içerik GAZETELER GİBİ"

"Türkiye'deki gazeteler sadece mizampaj, fotoğraf olarak dünyada Kuzey Afrika ülkeleri dahil dolaşın sorun bu gazete hangi gazetelere benziyor diye sorun, ben söyleyeyim; İngiliz Bulvaz gazetelerine çok benziyor, Fransız dedikodu dergilerine çok benziyor. Kuzey Afrika'da hiçbir şeye benzemiyor." diyen Okan Bayülgen Türkiye'deki gazeteletin Avrupa'da satılan küfürlü içerik gazetelerden hiçbir farkının olmadığını iddia etti. Bayülgen gelinen noktayı "Türkiye'deki gazeteler yıllarca satacağız satacağız zarardayız derdinde bu hale geldi. Çıkardıkları gazete ile internet siteleri çok farklı hale geldi." sözleri ile özetledi.

Sosyal medyanın kontrülsüz oluşundan yakınanan Bayülgen sosyal medyanın iyi bişi olduğu görüşüne katılmadığını ifade etti.

Melih Gökçek'in sosyal medyada kullanımı takdir eden ve çok zor bir işi başardığını belirten Bayülgen, Melih Gökçek'e olan hayranlığını da gizlemedi.

OKAN BAYÜLGEN BİR YALAN!

"İnternete göre ben bir yalanım" diyen Okan Bayülgen "Benim adım Okan Bayülgen, internete göre soyadım Görgün. Babamın adı Ümit, internete göre Bülent. Ben bu kadar insanların bir adam olarak internett hakkımda bir tane doğru bilgi yazısı bulamıyorum. Oynamadığım bir sürü filmde oyanamış, oynadıklarımda oynamamışım, görünmüyorum. İnternet bir bilgi çöplüğüdür, güvenilmez ama ıslah etmek ve kullanmak zorunda olduğumuz bir iletişim alanıdır da." dedi.

KÜFÜRLÜ TWEETİ RETWEET YAPARSAM CEZA ALIR MIYIM?

Avukat Gökhan Ahi, sosyal medyada ne suç ne suç değildir sorusuna şu cevabı verdi:

"Her türlü ifade serbest ama çocuk pornografisi, ırkçılık ve nefret söylemi bütün dünyada büyük suçtur. Türkiye'de de anayasada ifade özgürlüğünün sınırları çizilmiştir. Üçüncü kişilere hakaret edemessiniz. Ne olursa olsun. Vatandaşa ya da devlet görevlisine hakaret ettiğinizde işler değişik olabiliyor. Haakretin basın yayın yolu ile yapılmış olması arttırıcı sebeptir. Örneğin şerefsiz hakaret sınırlarını aşan bir kelimedir. Kamuya mal oan kişilerde durum biraz değişir. Ünlü kişilerin en ağır eleştirilere göğüs germesi beklenir. Ama şerefsiz diyemezsiniz. Peki şerefsiz tweetini retwwet edersek ne olur? Bu çok tartışmalı bir konu. İdda etti demekle aynı şey aslında retweet. Dümdüz, ekleme yapılmadan yapılan retweet bir sorumluluk getirmez. Ancak bir yorumla yapılan retweet o tweeti sahiplendiğiniz anlamına gelir. Bu da sizi sorumlu kılar. İçerik üretici durumuna dönüşürsünüz."

"GEZİCİLER BANA DÖNEK DİYOR"

"3 gün Gezi'yi destekledim. Ama şimdi Geziciler bana dönek diyor" diyen Okan Bayülgen'e göre Gezi olayları bir uyanış. BU uyanış politik değil AVM'ye karşı bir uyanış. İşte Bayülgen'in çok tartışılacak sözleri:

"Gezi'nin uyanışı şudur: Bu uyanış alışveriş manyağı yapmaya çalıştımız, abuk subuk dizilerle uyuşturmaya çalıştığımız genç adam ya da genç kadın sokağa çıkmış sokakta bir heyecan bulmuştur. Heyecan olarak polise taş atmayı kast etmiyorum. Arkadaşları ile tartışmış kendisine benzeyen insanlarla br araya gelmiştir.

Demokrasi mücadelesi her zaman yapılır. Bırakıp tatile gidilmez. Sabah iş akşam direniş olmaz. Demokrasi mücadelesi 24 saat 365 gündür. İktidar mücadelesi ise sandıkta yapılır. Sen iktidar mücadelesi yapmak için sokağa çıkarsan adam sana gaz değil kurşun da sıkar.

Çünkü sen rejim değişikliği yapmaya çalışıyorsun. O zaman kolluk güçleri hakikaten karşı kaşıya gelirsin. Plastik mermi değil gerçek mermi sıkar. İktidar mücadelesinin yolu politik mücadeledir. Var olan partileri istemiyorsun, o zaman başka yollar bul. Gezi iklimi bize şunu sağladı. Kimse sanmasın ki televizyonlar aynı şekilde izleniyor, AVM'ler eskisi gibi doluyor. Bu bir uyanış."

"MESELE İKTİDAR MÜCADELESİ İSE BİR DAKİKA BABA"

Gezi eylemlerine verdiği desteği daha sonra çeken Okan Bayülgen kendisine gelen eleştilerilere de şöyle cevap verdi:

"Twitter'da benim hakkımda dolaşan aforizmalara bakıyorum onaylayamayacağım bir sürü şey… Şu baskıyı hissettim. İki gece çocuğu denize sokmam için Antalya dolaylarında bilmediğim hanımın ayarladığı bir yere gittik. Twitter'dan da yazdım kirpi gördük diye.

Vay dönek Gezi'yi bıraktın mı? Ben hiç Gezi'ye iki kere gittim. Bi kitap okumaya gittim, bir de ne oluyor diye bakmaya… Ben hiç sokakta olmadım. Eylemin içine girip video olarak paylaştım çünkü tepem attı o ara. Ama sonra oturduğum yer, ben Galata'da oturuyorum.

Yemek yemeye gidiyorum, daha yemek yemeğe giderken gaz yedim. Koşarak aşağı doğru iniyorum, Okan eylemde alkış. Hanımla çıkıyoruz şuraya gidelim diyoruz pat yine gaz. Koşarak el ele iniyoruz, alkış karı koca eylemdeler… İnadına bunun üzerine gidiyorum. Senin demokrasi mücadelenin arkasındayım canı gönülden katılıyorum.

Ama iktidar mücadelesi? Bir dakika baba! O başka bir konu. Mesele iktidar mücadelesi ise genç adam lütfen kendini sakla. Ben 12 Eylül öncesini yaşadım. Gençlerin gen insanların nasıl siyasi amaçlarla gidebilecekleri üniversiteler yerine örgütlenmek için başka üniversitelere gittiklerini, sağ kanattan ve sol kanattan insanların kendisini nasıl feda ettiklerini gördüm."

BAYÜLGEN'DEN ALABORA'YA DESTEK

"Mesele başka sen hala anlamadın mı?" tweeti ile bir anda provokasyonun merkezine oturan Mehmet Ali Alabora ile ilgili iddialara inanmadığını dile getiren Okan Bayülgen,Alabora'nın 1 Haziran'da İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'dan olayların durdurulması noktasında randevu talep ettiğini ancak bu talebin geri çevrildiğini iddia etti. Alabora'nın kendisini telefonla arayarak Taksim'e çağırdığını ifade eden Bayülgen, Taksim'de basın açıklaması yapan sanatçılara medyanın ilgisizliğinden yakındı. "Basının olmadığı yerde barış açıklamasının yapıldığı yerde hükümet istifa diye slogan atılıyorsa ben orada olmam" diyen Bayülgen Gezi eylemcilerinin şefkat beklediğini söyledi.

BAŞÖRTÜLÜ VEKİL İSTERİZ KAMPANYASINA DESTEK

"Politikacı sevmem, politikaya girmem. Demokratik mücadelenin arkasındayım." diyen Okan Bayülgen başı açık aydınların başı kapalı vekil istiyoruz kampanysına destek verdi.

"Televizyon programlarında başörtülü konukların stüdyoyu doldurması benimle birlikte oldu. Bu konuda da eleştirildim. Özgürlükten bahsediyoruz ama yediğimiz b.ka bak" diyen Okan Bayülgen "Bu kampanyı kim başlattı ise hemen destek verebilirim." sözleri ile başörtülü vekile destek verdi.

OKAN BAYÜLGEN KAYGILI DEĞİL

Geçtiğimiz haftalarda sanatçıların "Kaygılıyız" başlığı ile gazetelere verdiği ilana da destek veren Okan Bayülgen, o ilana ilan içeriğini bilmeden destek verdiğini söyledi. "Can Dündar aradı. Dedi ki böyle bir şey var. Yaşar kemal imzalıyor şu imzalıyor bu imzalıyor deyince, bu ustaları bana söyle ben kıvırtacak mıyım, tamam dedim. Metni bile gönder demedim." diye Bayülgen metni gördükten sonra yaşadığı şoku şu sözlerle dile getirdi:

"Sonra metni okudum. Şöyle bir metin: Kaygılıyız! Şöyle demek gibi bir şey. Bizden ne köy olur ne kasaba! Ben öyle demem. Öyle bir metin ki kimseye dokunmuyor. Sanki birileri arada bir toplanıp kaygılanıyorlar. Bir tür panik atakları varmış gibi."

kaynak:internethaber

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alevîler ne istiyor? - Servet AVCI Admin 0 2,177 05-14-2018 10:58 PM
Son Yorum: Admin
  Aleviler ne istiyor? çerağ 0 1,781 03-23-2016 12:17 AM
Son Yorum: çerağ
  Diyanet İşleri Başkanlığı, ne yapmak istiyor? çerağ 0 1,870 01-19-2016 12:47 AM
Son Yorum: çerağ
  Aleviler ne istiyor? Admin 0 1,976 03-03-2014 01:40 PM
Son Yorum: Admin
  Aleviler ne istiyor? Admin 0 1,880 12-20-2013 02:38 AM
Son Yorum: Admin
  Aleviler Manisa'da Büyük Cemevi İstiyor Admin 0 2,049 08-21-2013 03:05 AM
Son Yorum: Admin
  Alevi köyleri barış istiyor bektasi 0 2,342 05-29-2013 10:27 AM
Son Yorum: bektasi

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi