Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alevilerin içine nifak tohumu atmaktır
10-25-2013, 07:56 PM
Mesaj: #1
Alevilerin içine nifak tohumu atmaktır
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın talimatı doğrultusunda yaklaşan Muharrem ayı nedeniyle Avrupa gitmek isteyen 65 Alevi dedesinin tüm masraflarının karşılanacağı yönündeki haberler, bazı Alevi derneklerinin tepkisini çekti. Milliyet’e konuşan Alevi örgütlerinin temsilcileri şunları kaydetti:

- Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez: Bu yeni bir proje değil. Diyanet yıllardır bunu gizli yapıyordu. Bu Diyanetin oradaki Alevilere kendilerince Alevilik öğretme çabasıdır. Diyanet kendisini Avrupa’daki Alevi örgütlenmelere karşı bir alternatif gibi göstermeye çalışıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan sorumlu Bakan Bekir Bozdağ, bunu yapacağına Avrupa Birliği’ndeki devletleri incelesin. Avrupa’da Aleviler ne diyorsa devletler onu yapıyor. Alevilerin haklı talepleri karşısında zorluk çıkarmıyorlar. Cemevlerimizi tanıyorlar. Çocuklarımıza inancımızı öğretmemiz için derneklerden eğitim programı istiyor, okularda çocuklarımıza Alevilik dersi veriyorlar.

- Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Başkanı Selahattin Özel: Alevi dedelerinin böyle bir talepte bulunduklarını söylemek doğru olmaz. Avrupa’daki Alevi örgütleri Muharrem ayı dolayısıyla dedelerimizi Avrupa’ya küfürlü içerikürmek için gerekli kaynağı kendileri ayırıyor. Bizim kimseden bir beklentimiz de yok isteğimiz de. Bu Alevilerin içine nifak tohumu atmaktan başka bir iş değil. Bu açılımı şekillendirmek, renkli göstermek için yapılmış oyunlardan birisidir. Gölge etmesinler başka ihsan istemeyiz.

Etiketler: veli, Alevi, Proje, ercan, eğitim, kültür, renkli, Avrupa, bozdağ, Anadolu, Bektaşi, Diyanet, KONUŞAN, Programı, Alevilik, Muharrem, Aleviler, Alevilere, Hacı Bektaş, bekir bozdağ, Muharrem ayı, Avrupa Birliği, diyanet işleri, Hacı Bektaş Veli, başbakan yardımcısı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ,

kaynak:milliyet
My Last Threads


Alevilik; Hak Muhammed Ali,12 İmam ve Ehlibeyt yoludur.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir