Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alevilik kaynak ders kitabi çikti!
03-20-2016, 09:33 PM
Yorum: #1
Alevilik kaynak ders kitabi çikti!
ALEVI KURUMU YİNE BİR İLKE İMZA ATTI! ALEVİLİK KAYNAK DERS KİTABI ÇIKTI!

Alevilik kaynak ders kitabı üzerine ALEVI Genel Başkanı Yüksel Bilgin Dede’nin mesajı.

Viyana, 23 Eylül 2015
Değerli Canlar,

“Çocuklarınızı yaşayacakları zamana göre yetiştirin” diyen Şah-ı Merdan İmam Ali ve “İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır” diyen Serçeşmemiz Hacı Bektaş-i Veli’nin yolundan giden bizler, Avusturya’da bir tarihi adıma daha tanıklık etmekteyiz. Okullara giden çocuklarımız için ilk Almanca dilinde yazılmış Alevilik Ders kaynak kitabının çıkmış olmasının gururunu ve onurunu yaşamaktayım. ALEVI Kurumumuzun ve İnanç Kurumumuzun genel başkanı olarak, Eğitim dairesi başkanımız Dipl. Päd. Ertürk Maral’ ı ve onun şahsında Kitap Komisyonu üyelerini canı gönülden kutluyorum. Yürüdükleri bu yolda o canlarımızın Hızır kılavuzu olsun ve yüzleri her daim bugünkü gibi aydınlık olsun.
Kitabın hazırlanmasında inançsal anlamda her türlü desteği sunan Murat Yeşilbaş (Taner Dede) ve Akademi Başkanımız Sedat Korkmaz dedelerimizden Hakk razı olsun.
Güzel insanlarımız daha nice güzelliklere imza atacak ve vesile olacaklar. Gecesini gündüzüne katarak, hiç bir kuruş almaksızın Hakk Muhammed Ali yoluna özleriyle bağlı bu canlarımızın gerçekleştirdikleri ilkler kendisini her yerde göstermekte ve örnek olmaktadır. Çocuk Eğitim Cemleri, Avusturya okullarında Aşure günleri, Alevilik kaynak ders kitabı ve daha niceleri birer ilklerdir.
Bu vesile ile siz değerli Canların Kurban bayramını tekrar en içten dileklerimle kutlar, Cenab-ı Hakk dilde dualarınızı, gönülde dileklerinizi, canlı cansız kesilen Kurban ve lokmalarınızı izzetti Dergahında kabul eylesin dilerim. Alevilik kaynak ders kitabı bizim için bu bayram çifte bayram mutluluğu yaşatmıştır. Bu bayramı bize çifte bayram olarak yaşatanların hizmetleri Hakkın izzeti dergahında kabul olsun. Onları bu doğruluktan ayırmasın. Zihinlerine açıklık, kalemlerine kuvvet versin.

Yüksel Bilgin
ALEVI Genel ve İnanç Kurumu Başkanı


aleviten.at


alevilik kaynakları
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kitabul Mecmu, Nusayri Adıyla Bilinen Alevilerin Kitabı çerağ 0 3,052 03-20-2016 09:38 PM
Son Yorum: çerağ
  Kaynak arayanlar için, Alevilik Araştırmaları çerağ 0 1,637 03-20-2016 09:05 PM
Son Yorum: çerağ

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi