Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu Basın Bildirisi
10-23-2016, 04:28 PM
Yorum: #1
Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu Basın Bildirisi
Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu Basın Bildirisi


KERKÜK, TÜRKİYE’NİN ORTADOĞU SİGORTASIDIR

Türkmen Gençlerine Hızlandırılmış Askeri Eğitim Verilmelidir.


2014’ten beri başta Telafer ve Musul olmak üzere Irak’ta Türkmen bölgelerinin önemli bir kısmını işgal eden DAİŞ Terör Örgütüne mensup uyuyan hücrelerin Kerküke yönelik saldırısı, hiç bir güvenliği ve dayanağı olmayan bölgedeki soydaşlarımızı endişeye sevk etmektedir.

Soydaşlarımızı endişeye sevk eden bir diğer husus; DAİŞ’le mücadele bahanesiyle, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yoğun olarak bulunduğu Dakuk, Tuzhurmatu, Altunköprü gibi merkezlere “Peşmerge kılığında” yerleşen PKK mensuplarının varlığı ve mezhep düşmanlığını hedef alan ve İran tarafından desteklenen katillerin mevcudiyeti soydaşlarımızı tedirgin etmektedir.

13 Haziran 2016 tarihinden itibaren PYD lideri Salih Müslim, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Kerkük’ün Kürt Valisi Necmettin Kerim ile PKK mensuplarının perde gerisindeki buluşma ve görüşmelerinden sonra Türkmeneli bölgesinde soydaşlarımıza yönelik tehdit, adam kaçırma, gibi benzeri baskılarının artığı ve bu şekilde kardeşlerimizi yıldırmak suretiyle evlerinden ve verimli arzilerinden uzaklaştımayı ve bu şekilde Türkmen bölgelerini ele geçirerek “Terörist Kürtlerin PKK/PYD’nin Mekanı” haline getirmeyi hedefledikleri anlaşılmaktadır. Ne var ki bu karanlık planlardan ne Irak Hükümeti ne de Bölgesel Kürt Yönetimi hiç bir rahatsızlık duymamıştır. Çünkü bölgedeki asıl hedef; Türklüğü yok etmek, etkisizleştirmektir…

Türkmenleri asimile etmeyi hedefleyen karanlık güçlerin ve DAİŞ Terör örgütünün saldırıları karşısında Türkmen halkı, liderleri Erşah Salihi’nin etrafında birleşerek sokak sokak, ev ev direnmeye başlamıştır. “Ankara”, nasıl Başika’da Peşmergeleri eğitiyorsa, bölgedeki Türkmen gençleri de ya bulundukları yerlerde veya Türkiye’de “hızlandırılmış askeri eğitim”e tabi tutularak silahlandırılmalı ve kendilerini, topraklarını, namuslarını savunmalarına destek olunmalıdır.

Türkmen Cephesi lideri Erşat Salihi’nin halkına yaptığı çağrısına hem “Ankara” hem de Türk Dünyası kulak vermelidir:

“Bu bir emirdir… Sokaklarınıza ve evlerinize sahip çıkın…

Toprağınız için, Namusunuz için, Bayrağınız için Silahlarınızı sıkın!..

"İSMAİL CENGİZ
Genel Başkan

Destekliyoruz: "Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu Basın Bildirisi"
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi