Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir bu eksikti: 'F tipi' Alevilik
09-11-2013, 02:53 AM
Yorum: #1
Bir bu eksikti: 'F tipi' Alevilik
‘F tipi’ ifadesini eminim duymuşsunuzdur. Geçenlerde ‘F tipi’ Cemevi tartışmaları gündeme gelmişti malum…

‘F tipi’ yapılanmayla ABD, Türk milletinin kılcal damarlarına kadar girmiş bulunuyor. NATO kanalıyla Türkiye cumhuriyetinin kurum ve kuruluşları, çok önceden teslim alınmıştı zaten.


Üstelikte, NATO’ya girme uğruna vatan evlatları Kore savaşında zayi edilerek… Ülkemizde her on yılda bir gerçekleşen darbeler de bizlere, girmekle övündüğümüz birer NATO hediyesidir.

Konumuz değil ama yeri gelmişken ifade edelim. Bu gün Suriye’ye girmek için kendini parçalayan AKP yetkilileri NATO’yu kutsallaştırmadılar mı?
NATO üyesi olmakla övünüp bu toprakların NATO toprağı olduğunu, dünyaya birinci ağızdan ilan etmediler mi?

İşte bu zihniyetin, NATO eseri olan darbelere karşı olduğunu iddia etmelerinden daha büyük bir yalan düşünemiyorum.

NATO ile devletimizi, AKP siyaseti ile geleceğimizi teslim alan ABD, ‘F tipi’ bir yapılanma ile de, milletin imanını ve dinini teslim almayı hedeflemiş, büyük ölçüde de başarılı olmuştur.

Dünya da Amerika’ya rağmen hiçbir şeyin olmayacağına inandırılmış ‘mankurt’ topluluğu, ABD’nin önünde eğilmeyi de “Ehvenişer” olarak yorumlamışlardır.

‘F tipi’ yapının dinlerarası diyalog fitnesiyle Müslümanların “Tek Hak din İslam’dır” inancı hedef alınmış, para ve medya gücüyle imanları büyük bir bombardımana tabi tutulmuştur.

“Üç büyük din, İlahi dinler, Semavi dinler, İbrahimi dinler “ adları altında yürüttükleri faaliyetlerle Müslüman’ın “Sadece İslam Hak’tır” iman ölçüsü, ırkçı ve şovanist bir anlayış olarak yorumlanmış, Kur’an’ın “Allah katında din İslam’dır” ayetine açıktan savaş açılmıştır.

Müslüman bir kadının, Hıristiyan bir erkekle evlendirilmesinden tutunda, işi Ehli kitapla amentüde ittifak etmeye kadar küfürlü içerikürmüşlerdir. Hatta Şahin yazarları “İslam’ı anlatmakla zaman kaybetmeyelim” diye zırvalamış, İslamsız İmanın mümkün olabileceğini iddia etmişti.

Başları ise pensilvanya’da ki çiftliğinde, İman için peygamberi kabulün şart olmadığını ifade ederek Yahudi ve Hıristiyanlarında cennetlik olabileceklerini dillendirmişti.

Bu yazdıklarımızdan bir tek kelime dahi iftira olduğunu düşünenler, internetten görebilirler.

‘F tipi’ yapı; Türkiye’nin hatta İslam dünyasının inanç dokusu içerisine, ABD tarafından yerleştirilmiş kanserli hücreler gibidir. Toplum bünyesi bu hücreleri kendinden zannettiği için, karşı bir duruş sergilememiş ve içeriden teslim alınmıştır.

Öğrenci evleri ve yurt imkânlarıyla, her yıl binlerce vatan evladı bu ‘F tipi’ ağlara düşerek, manen kanser olmuşlardır.

Sünni kesimin önemli bir kısmı, bu yolla peygamber İslam’ı yerine, Amerikan İslam’ına inandırılarak büyük değişimin ve dönüşümün aktörleri yapılmışlardır.

Bu gün Müslüman bir ülkenin işgali için Haçlıya delil sunanların, yalvarıp yakaranların, “yirmi dört saat olmaz günlerce bombalanmalı” diyenlerin ibretlik halleri "F tipi" dönüşümün sonuçlarından başka bir şey değildir.
Büyük değişim ve dönüşümün sonucu bu maalesef… Papağan gibi “Esad zalim” sözlerini tekrar edip dururuyorlar. Büyük zalim ABD’yi gizlemek için…
Sünni olmayan Alevi Müslümanlar, bu güne kadar ‘F tipi’nin kapsama alanı dışında kaldıklarından, Emperyalist işgaller karşısında sağlam ve doğal bir kale hükmündedirler. Bu sağlam kalenin canları; vatanın ve milletin bütünlüğü, devletin ilelebet devamı konusunda sonsuz bir inanç ve iman sahibidirler. Bundan dolayı ‘F tipi’nin hedefleri arasında olmalılar.
‘F tipi Cemevi’ni boşuna düşünmemişler!

ABD ‘F tipi’ ile Sünni dünyasını bozdu, bu dünyadan istediği sonucu elde etti. Şimdi sıra Aleviler’de...

Kelime-i Tevhid’ten peygamberi çıkaranlar elbet Alevilikten de, Ali’yi çıkarırlar. Peygambersiz ve Âli’siz Müslümanlar tam da küresel canavarların dişlerine göre…

Alevi-Sünni çatışması için Suriye’de savaş isteyenler, Cemevi ile Camiyi bir avluda birleştirmek istiyorlarmış. Bunlar ancak Alevi ve Sünni’yi kurban etmek,birbirlerine kırdırmak için Beyazsaray avlusunda buluştururlar.
Alevi ve Sünni’nin birleşeceği tek bir avlu vardır.O da İmam Ali avlusudur. Bu avlu NATO ve "F tipi" etkilerden uzak çok güvenli bir yoldur. Alevi-Sünni tüm Müslümanları bu avluda buluşturmak isteyen BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Atlatik'in her türlü zehrine karşı tek panzehirdir.

kaynak:yenimesaj

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi