Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cem İbadeti Nedir?
12-21-2015, 10:47 PM
Yorum: #1
Cem İbadeti Nedir?
Allah, Muhammed, Ali yolunda, bu yolu benimseten, yolun gösterilmesinde Mürşitlik yapan ve Oniki İmamların kurduğu kurallar doğrultusunda insanların nefsi ıslah etmelerinde ve Hak yoluna insanlıklarından ve doğru yoldan daima sapmayacaklarına, öncülük yapan ve ibadetlerini Dört kapı Kırk makam üzerinde Kırklar Cemini gösteren Evliyaların ibadetleridir.


Bunun ismi: Ehlibeyt, Oniki İmam Kırklar Cemidir. Bu Cemin ilk rehberliğini yapan Muhammed Ali'dir. Hz. Muhammed rehber, yani şefaatkanidir. Mürşit Ali'dir. Yani posta oturan bütün Evliyaların ışığıdır. ( Pir Zöhre Ana, Ali Pirimdir Yolu Bizimdir; Sayfa: 87 )


Cem ibadeti, yüceliğini gösterip kerametleri ile gelen Evliyaların kurallarına uyarak en güzel şekillerini gündeme getirip, Oniki İmamlar katında iki yolun varlığını bildiren imamlar imamı Hz. Ali'nin Mürşit kapısı olan Dört Kapı Kırk Makam üzerinde bildirip Hz. Ali'nin kurduğu yolu ve insan bedeninde gösterdiği El, Dil, Bel uygulaması şeriat değil de hakikat katında var olan, din terbiyesi ve nefsine hakim olmaları için tutulan ışık doğrultusunda yapılan yüce bir ibadettir.

Pir Zöhre Ana, Ali Pirimdir Yolu Bizimdir; Sayfa:106


"Cem, İnsana nefis terbiyesi vermektir. İnsanları ıslah etmektir. " Pir Zöhre Ana

http://www.zohreanaforum.com/sorularla-a...nedir.html
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi