Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHP'li Aygün Açıklaması
12-13-2013, 05:20 AM
Mesaj: #1
CHP'li Aygün Açıklaması
"Zeyid Aslan'ın cinsel olarak ağır sorunlar yaşadığını düşünüyorum.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Ak Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın cinsel olarak ağır sorunlar yaşadığını düşündüğünü iddia ederek, "Onu Tayyip Erdoğan'a havale ediyorum" dedi.

Aygün, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ankara 6. İdare Mahkemesi'nin, "Meclis'te cemevi açılması için TBMM Başkanlığı'na yaptığı başvurunun reddedilmesine" ilişkin kararın iptali istemiyle açtığı davada verdiği red kararını eleştirdi.

Karanın çok ağır hukuki yanlışlıklar içerdiğini iddia eden Aygün, bir inancın inkarı yönünde Hükümet politikaları paralelinde verilen bir karar olduğunu öne sürdü.

Aygün, Alevi inancına sahip insanlara son zamanlarda yapıldığını iddia ettiği baskılar ile ilgili örnekler verdi. Adıyaman'da Alevilerin yaşadığı mahallede bazı evlerin işaretlendiğini, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, "Geziye katılanların yüzde 78'inin Alevi olduğu yönünde" rapor yayımladığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Torunum olacak, adını Ali koyacağım" diyerek "Alevilerle dalga geçtiğini" savundu.

"Bu karar Hükümet politikalarına uygun bir karardır. Karşı düşünceleri aşağılayan, onları tehdit eden bir mahkeme kararıdır" diyen Aygün, "Karara göre bizim Meclis'te Cemevi isteğimiz laiklik karşıtı imiş. Ülkede laikliğin kökükü kimin kazıdığı belli iken mahkeme böyle bir karar veriyor" diye konuştu. Aygün, "Mahkeme doğru bir şey de söylüyor. (AİHM sözleşmesine göre Alevilik tabii ki bir inançtır) diyor" dedi.

Aygün, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in, geçmişte komutanların yaptığı gibi her konuda yorum yaptığını belirterek, bu durumu eleştirerek, bu karanın, Diyaneti güçlendiren bir karar olduğunu söyledi.

Bu kararı temyiz edeceklerini belirten Aygün, "Cemevleri mücadelesi sürecek. Dikmen'de, Meclis'in içinde, mahkeme koridorlarında, hücrelerde devam edecek. Bu, bir mahkemenin ke kararına kalacak bir mesele değil, binlerce yıllardır ezilen, inkar edilen, katledilen bir inancın evlatlarının varlık mücadelesidir. Bu mücadeleyi sokaklarda, mezralarda, dağ başlarında ve gezide olduğu polis raporlarında, onların kabusu olacak şekilde kavgaya devam edeceğiz" diye konuştu.-Meclis'teki küfürleşmeAygün, "Meclis'te dün milletvekilleri arasında yaşanan küfürleşmenin" sorulması üzerine, şunları kaydetti:

"Herkes kendisine layık konuştu, çok kötü, utanç verici sahneler. Meclis zaten son derece itibarsız bir yer. Böyle bir Meclis'te bir milletvekilinin başka bir milletvekilinin annesine, karısına hatta onun cinsel kimliğine küfür etmesi, sokak düzeyinin bile gerisinde bir üslup kullanılması son derece utanç verici. Böyle giderse çok korkunç şeyler olacak. Bu kadar küfürün havada uçuştuğu bir yerde daha kötü olaylar olabilir.

Zeyid Aslan, Tayyip Erdoğan'ın avukatlığından, herkesin anasına, karısına küfür eden bir merhaleye düştü. Önce Tayyip Erdoğan'ın vekiliydi, şimdi bütün ulusun vekili ve herkese küfür ediyor. Bence Tayyip Erdoğan da sorumludur, getirdiği adamın kalitesi ortaya çıktı. Cinsel olarak da ağır sorunlar yaşadığını düşünüyorum. Cinsel olarak normal yaşayan bir insan böyle şeyler söyleyemez. Onu Tayyip Erdoğan'a havale ediyorum avukatı olarak. Hep cinsel organı ile konuşuyor; biz aklımızla düşünürüz, cinsel organımız ile düşünmeyiz. Arkadaş Meclis'e geleli cinsel organı dilinden düşmüyor. Utanç verici bir şey."

Aygün, istemeleri halinde her perşembe gecesi Meclis'in herhangi bir yerinde cem yapabileceklerini, bunun için Meclis Başkanlığı'na ve mahkemeye ihtiyaçları olmadığını söyledi. - TBMM

haberler.com
My Last Threads


Alevilik; Hak Muhammed Ali,12 İmam ve Ehlibeyt yoludur.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Alevi derneğinden IŞİD saldırısı açıklaması çerağ 0 750 12-17-2016 07:26 PM
Son Mesaj: çerağ
  Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu'ndan Demokratik Güç Birliği açıklaması Admin 0 1,432 11-14-2016 03:55 PM
Son Mesaj: Admin
  Alevi STK'lardan ‘kanun teklifi’ açıklaması çerağ 0 909 03-12-2016 07:02 PM
Son Mesaj: çerağ
  CHP Tunceli eski vekili Aygün: Kılıçdaorğlu Alevilerin direncini azalttı çerağ 0 710 02-18-2016 09:38 PM
Son Mesaj: çerağ
  Fransa alevi birlikleri federasyonu (fuaf) basin aciklamasi çerağ 0 1,949 06-26-2015 02:02 PM
Son Mesaj: çerağ
  Aygün: Erdoğan'ın Alevi Açılımı Sahte Admin 0 1,098 08-12-2013 06:13 PM
Son Mesaj: Admin
  Hüseyin Aygün: Onlar sadece 'biyolojik' Alevi! Admin 0 1,350 08-06-2013 01:28 AM
Son Mesaj: Admin
  Halkevleri'nden 'Alevi tezgahı' açıklaması Admin 0 1,331 07-21-2013 08:00 PM
Son Mesaj: Admin
  Görmez'den Alevilik ve Yavuz açıklaması Admin 0 1,313 07-06-2013 11:49 PM
Son Mesaj: Admin
  Sivas Katliamı Açıklaması Admin 1 1,407 07-02-2013 01:39 PM
Son Mesaj: Anıtkabir

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir