Bu Konuyu Okuyanlar: 2 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edip Yuksel - Kuran'da Namaz
02-04-2014, 01:30 AM
Mesaj: #1
Edip Yuksel - Kuran'da Namaz
Kur'an'da ; Salat, namaz ve dua etmek.

Kur'an'da , ibabdetin sayısı, şekli, biçimi acıkça ifade edilmiş midir?

Bu videoyu sonuna kadar izleyin lütfen !!!





NOT: Kur'anı Kerim Arapça olarak inmiştir. Müslümanların kıldıkları Namaz Kelimesi Farsça'dır. Kur'an'da Farsçaya namaz olarak çevrilen kelimenin tam karşılığı Salat'tır. Salat'ın Türkçe karşılığı ; dua etmek,ibadet etmek anlamına gelmektedir. Demek ki Arapça Kur'an önce Farsça'ya sonra Türkçe'ye çevrilmektedir

Sünni islam; 5 vakit namazı İslam'ın şartı olarak anlıyor. Ama kur'an incelendiğinde 5 vakit namaz yok. Kur'an da 5 vakit namaz olmadığı gibi cami de yoktur !.. Kur'an da mescit kavramı vardır. Mescit kavramı da ibadet yapılan yer olarak ifade edilir !

Kur'an da ibadetler nasıl ve nerede yapılır? diye bakıldığında detay olmadığını görürsünüz. Bu durum ibadetin şekli , biçiminin insanların vicdanına bırakıldığını göstermektedir. Biz her zaman diyoruz Şekil ibadetiyle Hakkı bulamazsınız, abdest namazla Hakka varamazsınız. Burada esas mesele Hakka olan samimi duyguların, inancın, insanlığa hizmetin, eline diline beline sahip olmandır...

Demek ki sevgili dostlar; Alevilerin beş vakit namaz kılmadığını bahane edip Alevileri kafir, zındık ilan eden Yezid zihniyetli bir takım insanlar aslında Kur'an da ibadete ilişkin ne yazdığının neyi emrettiğinden haberleri yok. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bu tarz Müslümanları Allah ıslah etsin !..

7/24 Hak Muhammet Ali 12 İmam Ehlibeyt aşkıyla yanan, Cem ibadetlerinde Hak Muhammet Ali'yi anan, dinin temeli olan güzel ahlakı "Eline diline beline sahip ol" düsturu ile yaşamaya çalışan, salattan hiç bir zaman uzaklaşmayan, kurbanlarını kesen, her perşembe hak lokmalarını komşularıyla paylaşan biz Alevileri dinsiz göstermenin bu insanların günahına girmek olduğunu umarım anlarlar..

Alıntı: http://www.zohreanaforum.com/din/50556-e...namaz.html
My Last Threads


Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir