Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ehl-i Beyt Allah’ın seçtiği özel kullardır
03-07-2015, 04:37 AM
Yorum: #1
Ehl-i Beyt Allah’ın seçtiği özel kullardır
İcmal Gençliği tarafından düzenlenen panelde konuşan araştırmacı Fatih Akburak, “Ehl-i Beyt; Hz. Peygamber, Hz. Fatıma, İmam Ali, İmam Hasan ve İmam Hüseyin’dir. Bu beş kişi Ehl-i Beyt’i oluşturuyor. Bunlar Allah’ın sevdiği, seçtiği özel kullardır” dedi

YENİ MESAJ / İSTANBUL

İstanbul İcmal Gençliği’nin organize ettiği “Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” paneli geçtiğimiz gün Güngören’de düzenlendi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği panelde araştırmacı yazar Fatih Akburak, araştırmacı yazar Hüseyin Turhan ve ekonomist Hasan Hüseyin Savukduran birer konuşma yaptı.
“Ehl-i Beyt beş kişidir. Başında Peygamber (s.a.v.) vardır. Ondan sonra kızı Hz. Fatıma, “kardeşim” diye tabir ettiği, çocukluğundan beri yetiştirdiği, aynı zamanda damadı olan Hz. Ali Efendimiz; Hz. Ali ve Hz. Fatıma’nın çocukları Hz. Hasan ile Hz. Hüseyin…” diyerek sözlerine başlayan Akburak, “Bu beş kişi Ehl-i Beyt’i oluşturuyor. Bunlar Allah’ın sevdiği seçtiği özel kullardır” dedi.

Akburak sözlerini şöyle sürdürdü: “Cenab-ı Hak Kur’an-ı Kerim’de Peygamberimize hitaben diyor ki, ‘Ey Resulüm de ki; Ben bu peygamberliğimi tebliğime karşılık Ehl-i Beyt’imi sevmenizden başka hiçbir ücret istemiyorum’.
Yapılan her işin mutlaka bir karşılığı vardır. İşte Peygamberimiz (s.a.v.) de peygamberlik görevine karşılık Allah’ın emriyle bu ayeti kerimede beyan edildiği üzere tek bir şey istiyor, ‘Ehl-i Beyt’ini sevmemiz’. Şimdi düşünsenize, kendisine sırf inancından dolayı kılıç çekilmiş, bu kadar sıkıntıya rağmen, bu kadar çileli bir peygamberlik görevine karşılık istediği bir tek şey var, ‘Ehli Beyt’ini sevmemiz.”

Prof. Dr. Haydar Baş hakkında ‘neden bu Ehl-i Beyt’i gündem ediyor’ diye fitne çıkarmaya çalışıyorlar diyen Akburak, “bu konuda da Hz. Fatıma annemizin çok güzel bir sözü var, diyor ki, ‘Allah biz Ehl-i Beyt’i ümmetin birliği için yarattı.’ Bugün, Sünni olsun Alevi olsun Türk milletinin hamurunda Ehl-i Beyt sevgisi vardır. Türk milleti Ehl-i Beyt sevgisi ile birlikte Müslüman olmuştur” şeklinde konuştu.
4 hak din değil 1 hak din var

Araştırmacı Hüseyin Turhan da, “Sayın Erdoğan Trabzon Of’ta yaptığı bir konuşmada 4 hak din vardır dedi. 4 hak din var mıdır? Hayır. 1 hak din var. Cuma hutbelerinde şu an okunmuyor ama ‘Allah katında tek din İslam’dır.’
Ne oluyor? Ülkenin en önündeki adam 4 hak din olduğunu iddia ediyor! Yetmiyor, camileri yıkıp kilise açıyor, bu ülkede 70 bin kilise evi açılsın diye İmar yasasında değişiklik yapıyorlar, ibadethane hükmü getirip, cami statüsünü kaldırıp isteyen istediği gibi ibadethane açabilir hükmünü getiriyorlar.

Ama cemevine izin vermiyorlar. Böyle de bir durum var” dedi.

Ekonomi eğitimcileri sorgulamayı öğretmiyor

Ekonomist Hasan Hüseyin Savukduran ise şöyle konuştu: Türkiye’de ekonomi eğitimcileri kendileri hiçbir şekilde sorgulamadan ve yetiştirdikleri öğrencilere de sorgulamayı öğretmeden oldukları gibi kalıplarla tezleri önümüze koyuyorlar ve bunları ezberletiyorlar. Kapitalizm’in kurucusu Papaz Malthus, ‘kıt kaynaklar var dünyada’ diyor. Cenab-ı Hak ise bir ayeti kerimede, ‘Ben size sonsuz nimetler vermedim mi?’ buyuruyor. Yani bizim inancımıza göre Malthus’un ifadeleri yanlış. Cenab-ı Hakk’ın herkesin rızkına kefil olduğu bir dünyada kaynakların kıt olması mümkün mü? Elbette ki mümkün değil. Dolayısıyla Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modelinde ifade ettiği gibi kaynaklar sınırsız ihtiyaçlar sınırlıdır.”

http://www.yenimesaj.com.tr/?haber,13012437/

Alevilik; Hak Muhammed Ali,12 İmam ve Ehlibeyt yoludur.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Okullara ehl-i beyt dersi çerağ 0 1,911 03-29-2016 02:37 AM
Son Yorum: çerağ
  Alevilere Özel İzin çerağ 0 2,024 07-06-2015 11:08 PM
Son Yorum: çerağ
  Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Geleneksel Muharrem İftarı bektasi 0 2,885 11-06-2013 05:43 AM
Son Yorum: bektasi
  Özel mekânları, caminin yerine koymak ihtilafı arttırır Admin 0 3,029 10-07-2013 01:34 AM
Son Yorum: Admin

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi