Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eleştirenler teker teker gitti
02-07-2016, 01:09 AM
Yorum: #1
Eleştirenler teker teker gitti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partinin başına geçtikten sonra uyguladığı parti politikalarını beğenmeyenlerin tek tek kafası koparıldı. Birgül Ayman Güler, Süheyl Batum ve Emine Ülker Tarhan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik sert açıklamaları kamuoyu gündeminde uzun süre tartışılmıştı.

Cemaat grubu var

Birgül Ayman Güler: İzmir'den milletvekili seçildikten sonra kısa bir süre parti sözcülüğü yapan Güler, CHP'nin paralel yapı ile ittifak yaptığını açıkladı. Ayman, bu iddialarını örnekleriyle kamuoyuna da açıkladı. Ardından kınama cezası talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Yazılı savunmasını verdikten sonra Kılıçdaroğlu'na 12 soru sorarak cemaatle ittifak soruları sordu.

Emine Ülker Tarhan: YARSAV Başkanlığı'ndan ayrıldıktan sonra CHP'den Ankara Milletvekili olarak meclise girdi. Partinin Grup sözcüsü olan Tarhan da Kılıçdaroğlu'nun uyguladığı politikaları eleştirdi. Tarhan, "Partinin bölünmesi söz konusu ise bunun sorumlusu kim herkes biliyor, hangi kararlar, hangi dışlayıcı tutumlar, hangi disiplin tehditleri, hangi çifte standartlar, hangi hesap hataları... Bir hesap uzmanı bu kadar hesap hatası yapar mı? Yaptı işte" demişti.

Süheyl Batum: Kısa bir süre partide Genel Sekreterlik görevinde bulundu. Eskişehir milletvekili olarak meclise girdi. Batum, "CHP Atatürk'ün kurduğu, Cumhuriyetin kurucu partisi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Mehmet Bekaroğlu'nun partisi değil. Cemaat Grubu'ndan bazı arkadaşlar, 'Silivri'ye gitmezsek iktidar olacağız' diyorlar" demişti. Eleştirilerin dozu yükselince, Batum ihraç edildi.

İhsan Özkes: İstanbul'dan milletvekili seçilip parlementoya girdi. Üsküdar eski müftüsü olan Özkes en yüksek oy alıp PM'ye seçilmişti. Kılıçdaroğlu'na "Delege ağaları var. Bunlara eyvallah etme. Gücünüz yetmiyor bunlara. Bunlar sizi küfürlü içerikürür biliyorum" diye konuştu. Özellikle Üsküdar Belediye Başkan adaylığı sırasında partisinin milletvekili ve yöneticilerinden destek görmediği noktasında eleştiriler yaptı. Özkes'in bu çıkışlarından rahatsız olundu. Ardından Özkes istifa etmek zorunda kaldı.

Ercan Cengiz: Partinin TBMM'deki grubuna İstanbul Milletvekili olarak katıldı. Cengiz "100 seçim yapılsa dahi güven vermeyen bir muhalefet var. Bu muhalefet partileri nedeniyle tablonun değişmeyeceği açıkça gözüküyor" dedi. CHP'deki parti politikalarını sık sık eleştiren Cengiz, istifa ederek Merkez Parti'ye geçti.

' Zeynep Altıok koruma altında'

CHP eski parti meclisi üyesi Korkmaz Karaca, "Atatürk posterini kim indirdi bilmiyorum. Ama bir şeyi çok iyi biliyorum. CHP gibi köklü bir partinin başında, o koltuğa layık olmayan, en basit bir krizi dahi yönetmekten aciz bir zat oturmakta. Böyle bir kişinin CHP'nin Genel Başkan'ı olması, o koltuğu işgal etmesi, demokrasimizin kalitesi açısından büyük bir talihsizlik. Kılıçdaroğlu'nun değişme vakti çoktan gelmiştir. Her seçimde partiyi destekleyen ve yakın olan Alevi kesimini küstürmemek için Altıok'la ilgili işlem yapmadığı kanaatindeyim. Neden koruyor Altıok'u. Atatürk'e karşı büyük hassasiyet besleyen Alevi kesimi, partiden Alevi bir milletvekilinin atılmasına tepki gösterir kaygısıyla korunuyor. Altıok, Kılıçdaroğlu'nun koruması altında" dedi.

yeniasir.com.tr

alevi haber
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gitti Şaman geldi Zerdüşt çerağ 0 2,174 07-03-2015 09:45 PM
Son Yorum: çerağ
  AKP'deki son Alevi de gitti Admin 0 2,157 04-09-2015 12:21 PM
Son Yorum: Admin

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi