Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görevimiz Alevi köyleri korumak
05-29-2013, 10:35 AM
Mesaj: #1
Görevimiz Alevi köyleri korumak
Lübnan'dan Suriye'ye geçerek Beşşar Esad güçlerinin yanında çatışan Hizbullah militanları ilk kez görüntülendi.

El Arabiya'nın haberine göre, Beşşar Esad'ın en yakın destekçilerinden biri olan Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın 'Halk Komiteleri' adını verdiği militanlar Lübnan sınırı yakınlarındaki El Kasr köyünde röportaj verdi.

Yüzleri maskeli militanlar zeytin ağaçlarının arasında ellerindeki Kalaşnikof silahlarla gövde gösterisi yaparken, El Arabiya Hizbullah militanlarının Suriye'deki varlığının ilk kez görüntülendiğini kaydetti.

Görüntülerde, adının Hac Mahmud olduğunu belirten bir Hizbullah militanı görevlerinin Alevi köyleri korumak ve muhaliflere karşı silahlandırmak olduğunu söylüyor.

Suriye'de iki yılı aşkın süredir devam eden iç savaşta Şii ve Sunni nüfusu karşı karşıya getirmek için pek çok çevrenin girişimleri oldu. Suudi menşeli Al Arabiya da özellikle Suriyeli Aleviler tarafından gerçek dışı haberlerle ülkedeki mezhep savaşını kışkırtmakla suçlanıyor.

Hizbullah'ın Esad rejimine desteği biliniyor. Ancak Suriye yönetimi, Hizbullah militanlarının ülke içindeki çatışmalara katılmadığını belirtiyor. Ülkede Şii inanışı için kutsal olan bazı türbelerde ise halk milisleri koruma olarak görev yapıyor ve bu milisler arasında Hİzbullah militanları da olduğu iddia ediliyor.

kaynak:habercem
My Last Threads


Alevilik; Hak Muhammed Ali,12 İmam ve Ehlibeyt yoludur.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir