Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Haydar Baş’tan Alevilere Ziyaret
06-05-2015, 03:17 AM
Mesaj: #1
Haydar Baş’tan Alevilere Ziyaret
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan Şahkulu Sultan Vakfı ile Karacaahmet Sultan Dergahı'nı ziyaret etti.

BTP liderinin ilk durağı Şahkulu Sultan Vakfı oldu. Burada vakıf yöneticileri tarafından karşılanan Haydar Baş ilk olarak Şahkulu Sultan türbesini ziyaret ederek Fatiha okudu.

Ziyaretlerinden dolayı BTP liderine teşekkür eden vakıf Başkanı Mehmet Çamur, "Bizi onurlandırdınız . Kaleminize, yüreğinize, vicdanıza sağlık" derken Şahkulu Sultan Vakfı ve Karacahamet Sultan Dergahı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Başaran ise BTP liderine, "şeref verdiniz. Gücümüzün yettiği kadar, elimizden gediği kadar sizin yanınızdayız" dedi.

"CEMEVİ ASHAB-I SUFFA'NIN BİR BENZERİ"

Kendilerine gösterilen misafirperveliğ e teşekkür eden Prof. Dr.Haydar Baş ise Cemevi tartışmasına değindi ve şunları söyledi, "Bizim görevimiz bu davayı temsil etmek. Bugün adamlar 60 bin kilise ev açtı. Yahu Türkiye'de 60 bin tane hıristiyan yok. Kiliselere milyonlar veriyorlar tamir ettiriyorlar, Cemevlerine de İslami değil diyorlar. Nedir peki Cemevi? Aslında Cemevi Peygamber efendimizin Mescid-i Nebevisi var ya işte onun avlusu. Oraya Suffa, orada kalan sahabilere de Ashab-ı Suffa denir. Burada yemek yiyorlardı, namaz kılıyorlardı, Kur'an okuyorlardı, zikir yapıyorlardı. Cemevlerinde de bunlar yapılıyor."

"İNGİLİZLER SAHTE TARİKAT VE MEZHEPLER KURDU"

İslamın dünyada yayılmasında en önemli faktörün Ehl-i Beyt olduğunu ifade eden Haydar Baş "bu durumun farkına varan İngilizler Müslümanların içine fitne sokmak için uyduruk tarikat ve mezhepler kurdu" dedi. Haydar Baş, "Afrika'nın güneyi, kuzeyi, ortası her yeri Ehl-i Beyt ile Müslüman oldu. Avrupa'daki, Amerika'daki Müslümanlar da böyle. Anadolu'yu Müslüman eden Ehl-i Beyt kolu. Orta Asya Türk dünyası da aynı şekilde Ehl-i Beyt yolundan gelen evliyayı kiram vasıtasıyla Müslüman olmuş. İngilizler 'bizim bunların içine iyi bir fitne koymam lazım' diyor ve harekete geçiyor. İngiliz Sömürge Bakanlığı İslam dünyasında uyduruk tarikat ve mezhepler kurarak fitneyi yerleştiriyorla r." dedi.

"SİZİN GİBİ GERÇEK İLİM VE SİYASET ADAMLARINA İHTİYACIMIZ VAR"

Prof. Dr. Haydar Baş'ın bir diğer durağı da Karacahmet Sultan Dergahı'ydı. BTP liderini karşılayan Başkan Muharrem Ercan, "Biz senelerdir dışlanmışız, hep ötekileştirilmi şiz o yüzden sizin gibi gerçek bilim adamlarına , gerçek siyasi lidere ihtiyacımız var. Bizim Alevi- Bektaşi toplumuna yapacağınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.Hak, Muhammed, Ali yolunuzu açık eylesin." dedi.
Haydar Baş ise "Sadece Alevi- Bektaşi toplumu değil tüm Türkiye kuşatılmış. Bütün kurumlara ciddi oyunlar oynanmış ve oynanmaya da devam ediyor. İnşallah bizler sizlerin de desteğiyle bu oyunların hepsini bozacağız. Ülkemizde huzuru, barışı, kardeşliği temin edeceğiz" ifadelerini kullandı.

dha.com.tr

My Last Threads
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Bingöl’de türbelerini ziyaret etmek isteyen Alevilere jandarma engeli çerağ 0 1,233 09-25-2015 12:46 AM
Son Mesaj: çerağ

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir