Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDP Alevi Oylarına Talip !
02-12-2015, 03:53 AM
Yorum: #1
HDP Alevi Oylarına Talip !
7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine parti olarak girme kararı alan HDP, aday belirleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Daha önceden CHP’den milletvekili olan ve sonrasında parti politikalarının kendisiyle uyuşmadığı gerekçesiyle milletvekilliğinden istifa eden Sabahat Akkiraz’a, HDP’den milletvekili teklifi küfürlü içerikürüldü.

CHP için geniş bir oy potansiyeline sahip Alevi seçmenin oylarına talip olan HDP, Alevi sanatçılar ile dirsek teması kurmaya çalışıyor. Önceki seçimlerde CHP’den milletvekili seçilen Sabahat Akkiraz, sonrasında milletvekilliğinden istifa etmişti. HDP’nin kendisine yakın gördüğü Alevi seçmenin oylarını almayı düşünerek, Sabahat Akkiraz’a teklif küfürlü içerikürdü. Akkiraz, HDP’nin teklifine ne cevap vereceği merak ediliyor.

Mithat Sancar ve Kadri Yıldırım HDP’den Aday Oluyor.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Sancar ve Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Kadri Yıldırım, HDP’den milletvekili adayı olmak için başvuru yapacaklarını açıkladılar.

Kürt sorununun çözümüne yönelik oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti’nde görev verilen Mithat Sancar, üniversitedeki görevinden istifa edeceğini ya da emekli olacağını ardından ise HDP’ye milletvekili adaylığı için başvuracağını söyledi.

Yıldırım: Meclis’te olsun üniversitede olsun, barış ve çözüm sürecinin başarıya ulaşması için elimden geleni yapacağım.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Kadri Yıldırım’nı basın mensuplarına yaptığı açıklamada;

HDP adayı olarak 7 Haziran’da gerçekleşecek seçimlerde Meclis’e gireceği taktirde, hem genelde Mardin Artuklu Üniversitesi’ni, hem de özelde Kürdoloji birimini yalnız bırakmayarak onlar için mecliste mücadele edeceğini ifade eden Prof. Dr. Yıldırım, “Şayet şu veya bu nedenle Meclis’e girmek kısmet olmazsa üniversitedeki görevime döneceğim ve hiç kimsenin dilinden, dininden, inancından ve cinsiyetinden mağdur olmayacağı katılımcı demokratik bir üniversite anlayışının hakim olması için ekip olarak mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi. Yıldırım, “Meclis’te olsun üniversitede olsun, barış ve çözüm sürecinin başarıya ulaşması için elimden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğim” açıklamalarında bulundu.

http://www.enikonu.com/hdp-alevi-oylarin...-4406.html

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi