Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IŞİD militanları, HDP’lileri ve Alevileri takibe almış
06-04-2016, 02:31 AM
Yorum: #1
IŞİD militanları, HDP’lileri ve Alevileri takibe almış
ARZU YILDIZ | HABERDAR - Ankara’da 10 Ekim’de gerçekleşen Gar Katliamı sonrasında, polisin yürüttüğü çalışma ile canlı bombaların bağlantılı oldukları isimler tespit edilmiş, akabinde Antep’te bir depoya baskın düzenlenmişti. Düzenlenen basın sonrasında, IŞİD militanlarına ait çok sayıda örgüt dökümanı ele geçirildi. Dökümanların bir kısmı çözümlenirken, bir kısmı da şifreli olduğu için çözümlenemedi. Belgelerde, IŞİD militanlarının Urfa ve Antep’te bir takım depolar kiraladıları, parasını IŞİD’den “şeyhim” diye hitap ettikleri şahıstan istedikleri belirlendi.


Yazışmalarda IŞİD’cilerin deşifre olmaması için sakallarını kesmeleri, modern bir şekilde giyinmeleri, kadınların türban takmaları şık olmaları gerektiği konusunda uyarılar da bulundu. Urfa’da bir Hotel’de kalan militanların, camiilerde buluştuğu ve hafıza kartılarını burada birbirlerine vererek haberleştiği belirlendi.


GAR saldırısından önce alınan saldırıda kullanılan malzemeler için yaklaşık 17 bin TL para ödendiği de yine IŞİD militanlarının bulundukları noktalarda yapılan aramalardaki hesap ödeme çizelgesinden çıktı. Bu belgelere göre, Urfa ve Antep civarında 150 kadar IŞİD militanının silahlı eğitime tabi olduğu bilgisi de yer aldı.


Diğer taraftan birçok HDP’li belediye başkanı, eski milletvekili ve Alevi-Bektaşi dernekleri, yöneticileri, üyelerinin de takibe alındığı anlaşıldı. Takibe alınanların isim ve adres bilgilerinin yanı sıra fotoğraflarının da IŞİD militanlarınca elde edildiği görüldü.


Ayrıca, sahte pasaport ve kimlik için her bir militana 500 Euro ödeme yapıldığı, bunun yanı sıra 250 ila 100 dolar arasında da giderlerini karşılamaları için harçlık gönderildiği yine polis tarafından tespit edildi.

Yazışmalardan bazı örnekler şöyle:

22.docx isimli Word belgesi içinde;

1: Kardeşler geldi aldık. Kardeşler sınırdan saat 4’de geçmişler camiye gelmeleri saat 8’i bulmuş. O sırada içeriye bizim kardeş girmiş kendilerine esselemun aleyk demiş onlar da tipini polise benzetip cevab vermemişler sonra cami yatsıdan sonra kapanınca dışarı çıkmışlar arabamızı görmüşler arabanın camları simli olduğundan daha da korkmuşlar sonra gelen olmadı diyerek iştihat ederek Cuma kardeşin İzmir'deki anne babasının yanına gitmişler. Ailesine hastane için geldik demişler. Nizib'de 1 saat beklemişler tabi bu sırada kardeş de dışarıda beklemiş. O gecenin diğer günün 12'sine kadar bekledik sonra da döndük tekrar 5'den gece 11'e kadar bekledik gelen olmadı biz de size döndük.

Telefonumuz kapalı meselesi: Her zaman açıktı mesajlarınızı alıyorduk kelime trafigi olmasın diye cevap vermiyoduk.

Şimdi bu meselede sıkıntılar: 3 taraf arasındada çok telefon trafiği oldu.

Ebu Sumeyra ve sen telefonda sesli konuştunuz. Ve kendilerini aldığımız taksi şöförü kardeşleri tanıyor amel sonrası resimleri çıkarsa antepte bir camiye bıraktığı bilinir.

Birde kardeşlere sordum neden caminin yanında hemen duvar dibi park var neden oturmadınız. Nizib Suriyeli dolu neden otele gitmediniz neden Nizib'de bekleyip içeriyle bağlantıya geçmediniz diyorum akledemedik korktuk diyorlar. Allah sonumuzu hayır etsin.

Biz yine de telefonları topladık hepsini sınıra yakın bir yere bıraktık içeriye gidildi havası vermek için.

2: Turistik bölgelerin tarasutu için kardeşi hemen yolladık biz de burda bu programla çalışacağız gelirse hemen şeyhe yollarız tamam derseler bana telefonda param geldi sağolun de.

3: Karkamış'da birtane kaçakçı var. Jarablus'dan kaçak mal getirtiyor onu tanıyan kardeş kefilim diyor. Ben cahıliyede çok çalıştım diyor. Eger isterseniz,konuşum yol varsa içerden silahları ve mermileri getirtelim diyor.Bu adam askeri bağlamış belirli gun ve saatlerde kaçak mal getiriyormuş. Eger olursa tertib yapalım mı.

ARZU YILDIZ | HABERDAR

http://www.alevi-haberleri.com/isid-mili...-h2223.htm
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi