Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kartal Belediyesi Alevi vatandaşları unutmadı
10-04-2016, 12:41 AM (Bu konu en son: 10-04-2016 Tarihinde, Saat: 12:47 AM düzenlenmiştir. Düzenleyen: çerağ.)
Yorum: #1
Kartal Belediyesi Alevi vatandaşları unutmadı
Kartal Belediyesi, Muharrem ayının başlaması ile birlikte Muharrem orucu tutacak vatandaşlara iftar yemeği düzenledi.

Kartal Cemevi ve Uğur Mumcu Cemevi'ndeki iftar yemeğinde, Muharrem orucu tutan vatandaşlar, bir arada oruç açmanın mutluluğunu yaşadı.

Kartal Belediyesi, 2 Ekim- 13 Ekim tarihleri arasında Muharrem orucu tutacak olan vatandaşlar için Kartal Cemevi ve Uğur Mumcu Cemevi’nde iftar yemeği düzenleyecek. Muharrem ayı orucu tutan vatandaşlar Kartal Cemevi ve Uğur Mumcu Cemevi’nde bir araya gelerek ilk oruçlarını açtı. Birçok vatandaşın yoğun ilgi ile katıldığı iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Kartal Cemevi’ndeki iftar yemeğine Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Yardımcısı Gülcemal Fifan, Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi Hüsnü Süslü, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Kartal CHP Kadın Kolları Başkanı Sema Demirhisar, Kartal Belediyesi Meclis üyeleri, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

İftarda konuşan Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Yardımcısı Gülcemal Fidan, “Bugün, Muharrem ayımızın ilk gününde Kartal Cemevi’mizde birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz gibi bu matem ayında, bu matem ayına yakışır şekilde aşure olabiliyorsak, aşurenin tadına birlikte varabiliyorsak ve bundan yaklaşık 1400 yıl önce yaşanan Hz. Hüseyin’e kasteden zalimleri aklımızdan geçirerek mazlumun yanında yer alabiliyorsak, zalime karşı durabiliyorsak… O zaman nerede bir mazlum varsa, nerede bir ezilen varsa bu oruç ayında onları da bir kez daha düşüneceğiz diyorum. Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz'ün, her kültür ve inanca mensup insanların barış, birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması konusuna gösterdiği hassasiyetle bir Muharrem ayında daha biraradayız ve orucumuzu huzur içerisinde açıyoruz” dedi.

Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı ise “ Muharrem ayımızın bugün ilk günü. Kartal Cemevi Vakfı’mızda 12 gün boyunca oruçlarımızı açacağız. Yemek veren tüm canlara, dostlara, katkı sunanlara teşekkür ediyoruz. İlk gün; kaymakamımız, belediye başkanımız, meclis üyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve bütün siyasi parti temsilcilerimizi ayrım yapmaksızın davet ediyoruz. Hani diyoruz ya, çokluk içinde birlik diye. Yöresi, bölgesi, köyü, şehri, inancı, ırkı ne olursa olsun Kartal’da bu birlikteliği sağlıyoruz. Onun için burada sadece ihtiyacı olanlar değil bu havayı teneffüs edecek tüm canlarımızla orucumuzu açacağız. Bu oruç sadece oruç olmaktan ziyade bir matemdir, bir yastır. Tutamadığımız zaman da yasını tutacağız” dedi.

[img]Kartal Belediyesi, Muharrem ayının başlaması ile birlikte Muharrem orucu tutacak vatandaşlara iftar yemeği düzenledi. Kartal Cemevi ve Uğur Mumcu Cemevi'ndeki iftar yemeğinde, Muharrem orucu tutan vatandaşlar, bir arada oruç açmanın mutluluğunu yaşadı. Kartal Belediyesi, 2 Ekim- 13 Ekim tarihleri arasında Muharrem orucu tutacak olan vatandaşlar için Kartal Cemevi ve Uğur Mumcu Cemevi’nde iftar yemeği düzenleyecek. Muharrem ayı orucu tutan vatandaşlar Kartal Cemevi ve Uğur Mumcu Cemevi’nde bir araya gelerek ilk oruçlarını açtı. Birçok vatandaşın yoğun ilgi ile katıldığı iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajı verildi. Kartal Cemevi’ndeki iftar yemeğine Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Yardımcısı Gülcemal Fifan, Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi Hüsnü Süslü, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Kartal CHP Kadın Kolları Başkanı Sema Demirhisar, Kartal Belediyesi Meclis üyeleri, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. İftarda konuşan Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Yardımcısı Gülcemal Fidan, “Bugün, Muharrem ayımızın ilk gününde Kartal Cemevi’mizde birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz gibi bu matem ayında, bu matem ayına yakışır şekilde aşure olabiliyorsak, aşurenin tadına birlikte varabiliyorsak ve bundan yaklaşık 1400 yıl önce yaşanan Hz. Hüseyin’e kasteden zalimleri aklımızdan geçirerek mazlumun yanında yer alabiliyorsak, zalime karşı durabiliyorsak… O zaman nerede bir mazlum varsa, nerede bir ezilen varsa bu oruç ayında onları da bir kez daha düşüneceğiz diyorum. Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz'ün, her kültür ve inanca mensup insanların barış, birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması konusuna gösterdiği hassasiyetle bir Muharrem ayında daha biraradayız ve orucumuzu huzur içerisinde açıyoruz” dedi. Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı ise “ Muharrem ayımızın bugün ilk günü. Kartal Cemevi Vakfı’mızda 12 gün boyunca oruçlarımızı açacağız. Yemek veren tüm canlara, dostlara, katkı sunanlara teşekkür ediyoruz. İlk gün; kaymakamımız, belediye başkanımız, meclis üyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve bütün siyasi parti temsilcilerimizi ayrım yapmaksızın davet ediyoruz. Hani diyoruz ya, çokluk içinde birlik diye. Yöresi, bölgesi, köyü, şehri, inancı, ırkı ne olursa olsun Kartal’da bu birlikteliği sağlıyoruz. Onun için burada sadece ihtiyacı olanlar değil bu havayı teneffüs edecek tüm canlarımızla orucumuzu açacağız. Bu oruç sadece oruç olmaktan ziyade bir matemdir, bir yastır. Tutamadığımız zaman da yasını tutacağız” dedi.

[Resim: kartal-belediyesi-alevi-vatandaslari-unutmadi_1.png]


gercekgundem.com
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mezitli Belediyesi'nde cemevi inşaatına destek çerağ 0 1,195 09-26-2018 09:56 PM
Son Yorum: çerağ
  Mudanya Belediyesi, cemevi yapımı için arsa tahsis etti çerağ 0 1,843 01-10-2017 04:48 PM
Son Yorum: çerağ
  Maltepe Belediyesi Muharrem Ayında Bir İlke İmza Atacak çerağ 0 2,126 10-14-2015 09:40 PM
Son Yorum: çerağ
  Gezi'den bu yana eylemlerde Alevi vatandaşları bektasi 0 2,307 05-26-2014 03:38 PM
Son Yorum: bektasi

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi