Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kerry ’Alevi’lere seslendi
01-27-2014, 12:48 AM
Yorum: #1
Kerry ’Alevi’lere seslendi
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye’ye barış gücü gönderilmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

Davos'taki Dünya Ekonomi Forum'una katılan Kerry, El Arabiya kanalına konuştu. ABD'nin Suriye'ye askeri birlik göndermeyi düşünmediğini belirten Kerry bunun uygun olmayacağını düşündüğünü söyledi.

ABD birliklerinin cephede olması gerektiğini düşünenler olduğuna inanmadığını vurgulayan Kerry, birlikleri cehpede kabul edilebilecek ve barış gücü misyonunu üstlenebilecek bir çok ülke olduğuna emin olduğunu belirtti. Ayrıca ‘Barış sağlanması durumunda bir çok ülkenin Suriye’ye barış gücü göndermeyi teklif ettiğini’ açıkladı.

'Suriye barışı için tek engel Esad'

Esad'ı teröristler için en büyük mıknatıs diye niteleyen Kerry, Suriye'nin geleceği ve barışı için tek engelin Esad olduğunu söyledi.ABD’li bakan, muhalefetin de Esad’ın gelecekteki hükümetin parçası olmasına rıza göstermesinin mümkün olmadığını dile getirirken, Esad’ın da şu an için görevi bırakmasını öngören bir geçiş sürecini kabul etmeye hazır olmadığının’ farkında olduklarını belirtti.

Esad'ın kendilerini koryabileceğine inanarak savaşan Alevilere bunun doğru olmadığı konusunda çağrı yapan Kerry Esad'ın alevileri bugün itibariyle riske attığını söyledi.

Konuşması sırasında Kerry, İran konusundada geçiş hükümeti öngören Cenevre-1 bildirisine de atfen İran'ın konuya gerçekçi ve dürüstçe müdahil olması gerektiğini savundu.

habertürk

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi