Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milli Görüş'te Cemaat çatlağı Kamalak'ın koltuğunu sallıyor
04-05-2014, 11:10 PM
Yorum: #1
Milli Görüş'te Cemaat çatlağı Kamalak'ın koltuğunu sallıyor
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın AKP Cemaat arasında Cemaat'ten yana tavır takınması milli görüşçüleri böldü.

Milli Görüş içinde Erbakan yanlısı olarak bilinen İvedi Haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Nihat Topçu, kaleme aldığı yazısında Kamalak'ın birçok akrabasının Cemaatçi olduğunu hatırlatarak "Mustafa Kamalak, Fethullah Gülen'le ilgili söylediklerinde samimiydi..." dedi ve ekledi:

"Evet, Milli Görüş tarihi için çok büyük bir stratejik hata yapıldı. "AKP'ye muhalefet etmek için Cemaatin yanında" görüntüsü verilmek suretiyle "Sizin CHP'den ne farkınız var?" suçlamalarına neden oldu. Anadolu'da, Büyükşehirlerde ve bir çok yerde kazanılması muhtemel belediyelerde Mustafa Kamalak'ın söyleminin ciddi anlamda oylara olumsuz tesiri oldu."

Topçu ayrıca Erdoğan'ın Mustafa Kamalak'la seçim öncesi İstanbul ve Ankara'dan iddialı adaylar çıkarmamasını istediğini, bunun karçılığında da Milli Gençlik Vakfı'nın malvarlığınını iade edildiğini söyledi.

Topçu'nun yazısının ilgili kısmı şöyle:

"(...) Evet, Mustafa Kamalak'ın strateji yanlışlığı, (bana göre danışıklı dövüş olan) "Cemaat- Erdoğan" çekişmesinde "Aman ha Siyonistlerin oyununu bozalım, nasıl olsa bizde umut yok, CHP gelmesin, biz yine AKP'ye oy verelim" diyen seçmen, oylarını kendi partisine değil de AKP'ye atmış olmasına rağmen "CHP'ye oy verdiler" suçlamasına zemin hazırladı.

Evet, Mustafa Kamalak'ın Cemaate yönelik sempatik ve destekleyici söylemleri, Saadet Partisi'ne oy vermemek için mazeret arayanlara hediye gibi bir mazeret oldu.

Ve fakat, ben yine de Mustafa Kamalak'ın Gülen Cemaati ile ilgili olarak söylediklerini samimiyetle ve inanarak söylediğini düşünüyorum.

Sayın Mustafa Kamalak'ın çevresi ve aile efradını birazcık araştırdığınız vakit, çok önemli bir kitlenin Fethullah Gülen Cemaatine bağlı olduklarını göreceksiniz. Yani Mustafa Kamalak, Cemaatle ilgili sözlerini yakın çevresi ve akrabalarına bakarak ve inanarak söyledi.

Bunun siyasi bir intihar, çok ciddi bir strateji hatası olduğunu ve Milli Görüş tabanında nasıl bir yankı uyandıracağını hesaba katmadı. Sonradan yapılan uyarılarla biraz olsun kendisini dizginlediyse de, bunun bir faydası olmadı.

Mustafa Kamalak, Milli Görüş tarihinde teşkilatlarına en başarısız, stratejiden yoksun ve heyecanı alınmış seçimlerinden birini yaşattı.

Bu strateji, seçimde iddialı ve bir o kadar heyecanlı olan, gece gündüz çalışan, çabalayan il ve ilçelerde ise moral bozukluğundan başka bir fayda sağlamadı.

Düşünün ki; Koskoca İstanbul İl Mitinginde Gaziosmanpaşa Meydanı'na 7 bin kişiyi bile zor toplayabildi. Halbuki İlçe Belediye Başkan Adayı Bilal Ay, sevgi yürüyüşlerini bile binlerce kişiyle yapıyordu.

Taban, Erbakan Hoca'nın sırtında sayılamayacak kadar hançer saplamış olan Fethullah Gülen ve örgütlenmesine kendi Genel Başkanlarının sahip çıkmasını bir türlü anlayamadı ve bunu kimseye anlatamadı...

Mustafa Kamalak'la ilgili 12 Mayıs 2013 tarihli "Melekler çikolata yapmayı bilmezler" başlıklı yazımızda " '2 Profesörlük, 1 Doçentlik, Hafızlık, İmamlık' siyasi bir harekete Genel Başkanlık yapmak için yeterli değil." demiştik. Biz halen bu görüşümüzü muhafaza etmekteyiz.

NEDEN SİLİK ADAYLAR KONULDU

Saadet Partisi'nin özellikle AKP için öneme sahip başta İstanbul ve Ankara olmak üzere stratejik öneme sahip illerde iddiası ve ciddi projesi olmayan silik isimleri aday yapmasını da derinlemesine incelenmek gerekir.

ERDOĞAN RİCADA BULUNDU

(...) Siyasi kulislerde seçimlerden kısa süre önce Başbakan Erdoğan ile Saadet Partisi'nin AK Saçlısı'nın özel bir görüşme yaptığı, bu görüşmede Erdoğan'ın AK Saçlı'ya "stratejik öneme sahip yerlerde iddialı adaylar göstermemesini" rica ettiği "bu ricasının da karşılıksız kalmayacağı" konuşuluyor.

Seçimlerden hemen sonra Milli Gençlik Vakfı'nın mal varlığının iade edilmesi bu söylentinin hiç de boş bir söylenti olmadığına dair kanıt niteliğinde.

YENİ BAŞKAN KONUŞULUYOR

Seçim sonrası Saadet Partisi içinde "Yeni Genel Başkan" söylemleri konuşulmaya başladı. Saadet Partisi'nin resmi sosyal medya hesaplarında sürekli yöneticiler tarafından silinse de önünü alamadıkları bu söylem büyük ihtimal gerçekleşmek zorunda kalacak.

Olası adaylar ise Mete Gündoğan ve Mustafa Özkafa...

(...)Saadet Partisi ertelediği kongresini en kısa sürede yapmak durumunda.

Milli Görüş tabanı artık sürekli AKP'yi kötüleyip, merhum Necmettin Erbakan'ın söylemlerini tekrarlamak dışında bir şey yapamayan değil, (seçmenin taleplerini de göz önünde tutmak üzere) projeleriyle konuşulan, yeni katkılar sağlayıp, ilkelerinden taviz vermeden söylemi ve ufku ile umut olacak, potansiyel sahibi bir Genel Başkan arayışı içinde."

Odatv.com

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cemaat okullarına müdahale planı Admin 0 2,040 01-27-2015 12:24 PM
Son Yorum: Admin
  AKP'de Abdullah Gül çatlağı bektasi 0 2,163 06-21-2013 02:21 AM
Son Yorum: bektasi
  Cemaat-AK Parti kavgası nereye kadar? Admin 0 2,384 05-13-2013 10:18 PM
Son Yorum: Admin

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi