Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mürşit Zöhre Ana'nın Kerbela ve Necef Türbe Ziyaretleri
03-02-2014, 02:40 PM
Yorum: #1
Mürşit Zöhre Ana'nın Kerbela ve Necef Türbe Ziyaretleri
Mürşit Zöhre Ana'nın Kerbela ve Necef Türbe Ziyaretleri

Mürşit Zöhre Ana, 90 seveniyle beraber Irak'ın Necef kentinde bulunan İmam Ali ve Kerbela'da İmam Üseyin türbelerine 17 - 21 Şubat 2014 tarihleri arasında bir ziyaret gerçekleştirdi.

1500 yıl önce Necef ve Kerbela 'da başlayan acılar, bugün Mürşit Zöhre Ana'nın sesiyle , o gün yaşandığı hakikatler yeniden yaşanarak gündeme geldi ve Ehlibeytin yeşil sancağı yeniden dalgalandı.

Kerbela, Allah ve insanlık davasının güdüldüğü yerin adıdır.

Kerbela, salt bir şehir adı değil , Ehlibeyt kanının döküldüğü, Peygamber soyuna kılıç çekildiği , bir matem yeridir.

Kerbela bundan dolayı ; acıyla, kederle, gözyaşıyla ve Şahların Şahı olan, Allah şehidi Hz. İmam Üseyin ile sonsuza kadar anılacaktır.

Kerbela toprağının yüzü gülmez, insanlarının da yüzü gülmeyecektir çünkü dünya çıkarları için evliyayı, Hz.Üseyin'i "sattılar" , Hz.Üseyin'i küfe kafirlerinin eline verdiler !.. İmam Üseyin'in şehit edilmesi; Kerbela'dan günümüze kadar Mümin ile münkiri ayıran en belirgin olay oldu. Şah Üseyin'den yana olanlar mümin, Yezid'ten yana olanlar ve bu vahşete sessiz kalanlar ise münkir idi. 1500 yıl önce Peygamber soyunu hunharca katledenlerin bugün ki uzantıları; Hz.Üseyin için bir damla gözyaşını çok görüp, onu katleden cehennem köpeklerinin isimlerinin başına Hazreti , sonuna da R.a (Radiyallahu anh:Allah ondan razı olsun ) gibi kavramlar kullanıyorlar. Ey Muhammed Mustafa'dan şefaat bekleyenler ! Allah , Ehlibeyte kastedenlerden razı olur mu ?..

Hz.Üseyin; kainat şehididir, iki cihanın serveridir, Ulu divanın sahibidir, dünya durdukça , ay güneş gökte var oldukça Şah Üseyin var olacaktır. Hz.Üseyin bitmez, tükenmez, O , dünyanın güneşidir. Dünya dolar boşalır, Hz.Üseyin yeniden gelir...

Hz.Üseyin; şehit edildiği günden bu güne ; her gelen evliyanın dilinde , kalbinde , aşkında, ateşinde, inancında ve ibadetinde olduğu için zamanımıza kadar geldi ve sevgisi, saygısı, matemi yaşatıldı. Ne yazık ki, Hz.Üseyin'in gerçek varlığı tarihte anlatılmadı , neden şehit olduğu bildirilmedi.

Yazının devamını ve türbe ziyaretlerine ait diğer fotoğrafları görmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.zohreanaforum.com/turbe-ziyar...tleri.html

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
03-07-2014, 02:29 PM (Bu konu en son: 03-07-2014 Tarihinde, Saat: 02:30 PM düzenlenmiştir. Düzenleyen: Admin.)
Yorum: #2
RE: Mürşit Zöhre Ana'nın Kerbela ve Necef Türbe Ziyaretleri
Hz.Muhammed Mustafa'nın sevgili torunu Hz. İmam Üseyin'in başına gelenler yüzyıllarca Ehlibeyt'in bitmeyen acısı ve yası matemi durumuna geldi. Kainat şehidi İmam Üseyin'e karşı o rezil günahı işleyen yezid piçi ve taraftarları yüzyıllar boyunca bu günahtan kurtulmak için akıl almaz yalanlara başvurdular ve saltanatlarını devam ettirecek çözümler ürettiler. Öyle ki din içinde din yarattılar, Kuranı değiştirdiler, Hz.Ali'yi kafir ilan ettiler, Ehlibeyti bitirmek ve sesini kesmek için herkesi kılıçtan geçirdiler ama ne yaparlarsa yapsınlar ne Muhammed Mustafa'nın ne de Hz.Ali'nin makamına erişemediler !..

Hakkın gönderdiği Ehlibeyt evliyaları her karanlık dönemde geldiler ve onların sayesinde Ehlibeyt'in gülü Hz.Üseyin'in davası hep gündemde kaldı. Hz.Üseyin'in mübarek kanı üzerine saltanatlarını kuranlar, Hz.Üseyin'i tarihte bitirmek isteyenler asla ve asla bunu başaramadılar ve O'nu gönüllerden, dillerden silemediler ve Dünya durdukça da silemeyecekler. ..

Allah'ın darında yüzleri kara olan Ehlibeyt düşmanlarının ortak adı Yezit'tir.

Varma Yezid'in yanına
Kokusu siner tenine
Lanet Yezid'in huyuna
Can Muhammed Ali'nindir

Şah Hatayi

Bu lanet zihniyet yüzyıllarca aşağıdaki tarihi yalanları uydurarak Ehlibeyt'i ölümlü mahlukatlar olarak nefis sahibi gibi göstermeye çalıştı. Bununla da yetinmeyip Ehlibeyt'in dünya saltanatı için mücadele ettiğini tarihe geçirdi ! Halbu ki Ehlibeyt ; Allah yolunu getirenlerdir. Allah yolunun sahibi olan Ehlibeyt'in dünya saltanatı, kürkü, koltuğu peşinde olması da imkansızdır.

"Hz.Ali'nin gücü olsaydı hem kendini hem de oğullarının başına bunlar gelmezdi."

"Hüseyin ile Yezid'in mücadelesi siyasi bir kavgadır."

"Keşke Hüseyin, Yezid'e biat etseydi de şehit edilmeseydi."

"Yezid, Hüseyin'in öldürülmesini asla istemiyordu."

Kendi saltanatlarını devam ettirmek , insanları egemenlikleri altında tutabilmek için işte bu alçakça yalanlara ve sapık düşüncelere başvurdular ve hala bunların uzantıları bu yalanları söylemeye devam ediyor. Yalanlarla da yetinmeyip Muaviye piçine Hazreti ünvanı verip isminin sonuna da R.a (Allah ondan razı olsun) ekliyorlar !.. İzan , akıl ve vicdan duygularını kaybetmiş bu zihniyeti kınıyor ve ecdadımız Muhammed Ali'ye ve o korkunç acılara 12 gün boyunca direnen ama asla Yezide biat etmeyen şehitler serdarı, dünyanın güneşi Hz.İmam Üseyin'e haval ediyoruz.

Türbenin üstünü nakşeylemişler
Seni dört köşeye baş eylemişler
Yezidin bağrını taş eylemişler
Gel dinim imanım İmam Hüseyin

Pir Sultan Abdal


Medet Ya İmam Üseyin,
Medet Ya Kerbela'nın solmayan gülü,
Medet Ya Kainat şehidi...

http://www.zohreanaforum.com/turbe-ziyar...tleri.html

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Süheyla GÜLEN’ i (Zöhre Ana’yı) Hedef Alan İftiralarla İlgili Kamuoyuna Duyuru Admin 0 1,575 12-30-2019 10:12 PM
Son Yorum: Admin
  HDP’li Doğan’dan 'Tekke, Zaviye ve Türbe' yasağının kaldırılması için teklif çerağ 0 2,796 05-26-2016 11:35 PM
Son Yorum: çerağ
  Pir Zöhre Ana'dan Öğretmenler günü Mesajı çerağ 0 2,173 11-24-2015 09:26 PM
Son Yorum: çerağ

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi