Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odatv Rojava'daki ABD derin devletinin dosyasını açıyor
08-13-2015, 11:33 PM
Yorum: #1
Odatv Rojava'daki ABD derin devletinin dosyasını açıyor
Koalisyon devletlerinin ve Kürt milis güçlerin IŞİD'le mücadeleleri sürüyor. Bu süreçte de dünya kamuoyunun gündemine sık sık IŞİD'e katılan Batılı devletlerin vatandaşları gündeme geliyordu. Ancak şimdi başka bir durum ortaya çıktı.
Gelen bilgilere göre birçok "Eski Black Water" askeri YPG saflarında IŞİD'e karşı Suriye'de savaşıyor. Eski askerlerin sayısı yüzlerle ifade ediliyor.

Önce Black Water'ın ne olduğunu anlatalım...
Black Water, bünyesinde paralı ve özel eğitimli askerleri barındıran özel güvenlik şirketi. Şirket Amerika nerede savaşa giriyorsa orada paramiliter faaliyetler gösteriyor. İsmini de İkinci Körfez Savaşı'nda duyurmuştu. "Nisur Meydanı Olayı" olarak bilinen katliamda Black Water mensubu askerler, sivil Irak halkına saldırmış ve 17 kişiyi öldürmüştü. Olayın ardından silahlı özel güvenlik şirketlerinin varlığı sorgulanmış, Blackwater şirketi kurumsal adını "Xe Services" olarak değiştirmek zorunda kalmış ve şirketin Irak’taki çalışma izni askıya alınmıştı.
İşte birçok kişiye göre ilişkileriyle ABD derin devletinin vurucu gücü olan o şirketin yüzlerce askeri şimdi Suriye'de IŞİD'e karşı savaşıyor.
Daily Mail'in haberine göre onlardan adı Matthew Kowalski olan bir asker de geçen günlerde YPG saflarında giriştiği savaşta yaralandığını Facebook hesabına yazdı.

Bu durumun anlaşıldığı günlerde de Irak Erbil'de 3 Black Water üyesi asker Barzani'ye bağlı Peşmerge kuvvetleri tarafından gözaltına alınıyor. PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı da o askerlerin ikisiyle röportaj yapıyor.
Röportaja göre Los Angeles'tan geldiğini söyleyen Robery Oliva, Kürtlere yardım etmek için Irak ve Suriye'de bulunduğunu aktarıyor. "Rojava"da 3 ay önce yaralandığını aktaran asker, IŞİD'e karşı bir çok çatışmaya girdiğini aktarıyor.
Gözaltına alınanların bir diğeri Virgina'dan gelen Micheal Founder, arkadaşlarıyla birlikte Kürt ve Iraklı insanlarla dayanışmak ve onlara yardım etmek istediğini söylüyor. YPG'lilerin çok cesur insanlar olduğunu söyleyen ABD'li asker, IŞİD'e karşı savaştığını anlatıyor.

İşte o video:

http://odatv.com/vid_video.php?id=8DAH9


400 ASKER SAVAŞIYOR
Olay bununla da kalmıyor. Lions of Rojava grubu üyesi askerler, yaklaşık 400 Amerikalı'dan oluşuyor. Suriye'de YPG saflarında savaşıyor ve PKK'lılara da komutanlık ediyorlar. Bunların büyük bölümü ordu eğitimli ya da doğrudan Black Water üyesi... Kendilerine ait bir taburları bulunduğu bile ileri sürülürken hepsinin fark edilmemek için Kürtçe isimler aldığı da belirtiliyor.

ABDULLAH ÖCALAN DÖVMESİ
Bitmedi...
Bu askerler YPG saflarında savaşırken Abdullah Öcalan'ın resmini göğüslerine dövme bile yaptırıyor ve fotoğrafını Faebook'a koyuyor.

Amerikalıların dışında yaklaşık 100 Avustralyalı da IŞİD'le savaşmak için Suriye'ye geldi.Onlardan biri Heval Bagok lakaplı asker. 27 Haziran'da hayatını kaybetti. Bir diğer Avustralyalı savaşçı Amed Australi de Rojava'nın Aslanları grubundan fotoğraflar paylaşarak herkesi Suriye'de savaşmaya çağırdı. Bu çağrısını da Facebook'a koyduğu fotoğrafla destekledi.

(Avustralyalı savaşçı Amed Australi de Rojava'nın Aslanları grubundan fotoğraflar paylaşarak herkesi Suriye'de savaşmaya çağırdı)
Bu askerler tüm yaşadıklarını da Facebook profillerinden paylaştılar. Hatta bazıları kurşun geçirmez yelekleri üzerindeyken eğlence olsun diye birbirlerini taradı. Bunu videoya çekti.

Savaşan bazı askerlerin isimleri, Caitlyn Foxx, Steve Willer, Matthew Kowalski, Jordan Matson, Macer Gifford...

Mert Taşçılar
Odatv.com

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dağlıca’daki asker yaşananları anlattı çerağ 0 1,306 09-08-2015 03:33 PM
Son Yorum: çerağ

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi