Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Öğretmenlere Etkinliklerle Dolu Ara Tatil Programı
10-24-2019, 02:35 AM
Yorum: #1
Öğretmenlere Etkinliklerle Dolu Ara Tatil Programı
Milli Eğitim Bakanlığı 18-22 Kasım 2019’da yapılacak ilk ara tatil için öğretmenlere, öğrenci ve velilerin de katılımları ile sportif, sanatsal, sosyal ve kültürel aktivitelerin yer aldığı mesleki bir çalışma programı hazırladı.


Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hazırlanan programda, eğitim ve öğretimin niteliğinin arttırılması, yenilenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilendirilmesi ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Ayrıca eğitim ve öğretim süreçlerinin de karşılaşılan sorunlar ve sorunlara yönelik çözüm önerilerinin geliştirilmesi, derslerin işlenişine göre öğretmenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmaları, öğrenci, veli ve çevre etkileşimlerinin arttırılması da amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mesleki çalışma programının ilk gününde Eğitim Bilişim Ağı üzerinden canlı yayın ile öğretmenlere seslenecek. İlk gün, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında, ara tatile kadar geçen sürede gerçekleştirilen eğitim ve öğretim faaliyetleriyle 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi yapılacak.

Yazılım geliştirme, zeka oyunları uygulamaları, masal anlatıcılığı, halk oyunları, Türkçe’nin kullanımı ve diksiyon, kariyer rehberliği, çevre bilinci, okulda ilk yardım, robotik ve kodlama, teknoloji ve madde bağımlılığı gibi konularda da mesleki çalışma faaliyetlerinde bulunulacak.

Öğretmenlerin mesleki, alan ve bireysel gelişimlerinin desteklenmesine yönelik etkinlik temelli uygulamaların da yer aldığı programa, bu yıl ilk kez veli ve öğrencilerde dahil edildi. Hazırlanan programa öğrenci ve velilerin de katılacağı sosyal ve kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yer verildi.

Konser, opera, dans, resim ve heykel sergileri, halk oyunları, Mevlana, Dede Korkut, Hacı Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre gibi değerlerimizin konu aldığı etkinlikler yapılacak. Voleybol, futbol, basketbol, masa tenisi gibi spor müsabakaları düzenlenecek. Ayrıca programlarda kompozisyon, hikaye ve şiir yarışmaları da olacak. Yapılan müsabakalara öğretmenlerin yanı sıra velilerin ve öğrencilerin de katılımları sağlanacak.

Ara tatilin Öğretmenler Günü’nü de içine alması sebebi ile ‘’Öğretmene Vefa’’ teması ile birçok etkinlikler yapılacak. Şehit öğretmenlerin kabirleri ziyaret edilecek ve huzurevinde kalmakta olan emekli öğretmenler ziyaret edilecek.

ogretmenlersitesi.com
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Öğretmenlere 3 Günlük İdari İzin Verildi çerağ 0 1,211 05-24-2018 12:05 AM
Son Yorum: çerağ
  Ankara'da yarın okullar tatil oldu mu sorusuna Vali'den açıklama geldi ! çerağ 0 1,902 01-08-2017 11:24 PM
Son Yorum: çerağ
  Öğretmenlere ucuz tatil müjdesi çerağ 0 2,048 08-13-2016 06:19 PM
Son Yorum: çerağ
  29 Nisan ve 5 Gün Tatil Müjdesi çerağ 0 1,932 04-08-2016 01:54 AM
Son Yorum: çerağ
  Öğretmenlere Yılbaşı Tatilinde Ek Ders Ücreti Verilecek Mi? çerağ 0 2,060 12-25-2015 10:38 PM
Son Yorum: çerağ

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi