Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKK güdümündeki sözde Alevi dernekleri
01-05-2016, 11:57 PM
Yorum: #1
PKK güdümündeki sözde Alevi dernekleri
PKK’nın 50’nin üzerindeki sözde legal kuruluşlarından biri olan Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) “Türkiye Bölünsün” bildirgesi, 29 Aralık tarihli Özgür Gündem gazetesinde yayınlandı. Şimdilik özerklik maskesiyle ile yetinen ama olması halinde ise fiili olarak “Bağımsız Kürdistan”ı emperyalizm desteğinde kurmayı düşleyen bölücü örgüt PKK, Alevileri de sürece dahil etmek istiyor.

24 Temmuz’dan bu yana istikrarlı ve planlı bir şekilde başarıyla sürdürülen vatan savaşını engellemek içinde öne sürülen aceleye getirilmiş DTK’nın “Özyönetim Bildirgesi” iyi ki yayınlandı. Gündemi değiştirmek, dikkatleri başka yöne çekmek için de yayınlandığı belli olan bildirge Türkiye kamuoyunda taşların yerine oturması için de önemeli bir fırsat yaratmıştır.

ÖZERK KÜRDİSTAN PROVOKASYONU
“Özerk Kürdistan” oyununda yer alan bazı sözde Alevi kuruluşları, ne yazık ki PKK’nın etkisinden kurtulmuş değil. PKK’nın (DTK) barış, kardeşlik, eşitlik, ezilmişlik, baskı, zulüm kelimelerinin etkisi altında kalarak bölücülüğü meşrulaştırmaya çalışan bu türden örgütlerin önümüzde ki dönem daha büyük sorunlarla yüz yüze gelecekleri kesindir. Anadolu Alevileri adına PKK destekçiliğinin, şakşakçılığının bir faturası önlerine gelecektir.

Devletin merkezi kuvvetlerinin, Amerikancı/İsrailci PKK bölücülüğüne karşı can bedeli sürdürdüğü Vatan Savaşı’na bazı Alevi derneklerinin yöneticileri cepheden karşı durarak eylemlere başladılar. Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Baki Düzgün bu nedenle Genel Merkezlerinde açlık grevine başladı. Aynı kervana katılan Pir Sultan Abdal Kültür Derneğinin (PSAKD) şubeleri de 24 saatlik açlık grevine başladılar.

Siz ey, Anadolu Alevileri adına ortaya çıktığını söyleyen dernek yöneticileri ne yapıyorsunuz? ABD’nin ülkemizde ki beşinci kolu PKK’yı savunmak size mi düştü?
“Özerk Kürdistan” projesi yabancıların önerisidir ve Türkiye coğrafyasına yabancıdır. Bu proje kardeşi kardeşe düşman etmenin somut adımıdır ve Alevileri bu oyunda figüran olarak kullanmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.

ALEVİLER ADINA KONUŞAMAZSINIZ
Şu Alevilerimiz adına ortaya çıkanların söylediklerine bir bakar mısınız? Hangi Anadolu Alevisi bu söylemleri benimseyebilir? Hangi Alevi, Alevileri de birbirine düşürecek önermelerin arkasında durur?

Özgür Gündem gazetesine göre “Aleviler, deklarasyon hepimiz için kurtuluştur” demiş. Neyden kurtuluş, hangi ülkeden koparak kurtuluş, Alevilerin hangi bölümünden ayrılarak kurtuluş olacak?

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Genel Başkanı Ercan Geçmez, “Bir kez daha Kürtlerin sadece kendileri için değil bütün toplum için öneriler” yaptığını açıklıyor. Kimmiş bu bütün toplum? Bütün toplumda ne demek? Kendisi 14 maddelik deklarasyonu nasıl okudu ve böylesi bir sonuç çıkardı? Doğrusu bunu meraktan değil, konuyu daha iyi anlamak için soruyoruz! Sayın Geçmez kendi kafasına benzeyenler dışındakileri herhalde aptal zannediyor!

Ankara Demokratik Alevi Dernekleri (ADAD) Eşbaşkanı Murat Işık, “sonuç bildirgesinde Kürtlerin taleplerinin demokratik bir şekilde tartışmaya açıldığını” öne sürüyor. Işık devamla işi ifrata vardırarak, “Alevi toplumunun da özyönetim anlayışına yabancı olmadığını, bizzat tarihte bu sistemi yaşattığını” belirtiyor. Aleviler ile PKK bölücülüğünü karşılaştırmak ve sonuç çıkarmak ancak eşbaşkanlara yakışır. Murat Işık tarih yapacağım diye tarih çarpıtıcılığına soyunuyor.

PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan ise, “bildirgenin tüm Türkiye toplumu için olduğunu ve desteklediklerini ifade etti.” Kaplan şöyle devam ediyor, “Batı’nın özerklik meselesini konuşması gerekiyor. İstanbul, Ankara, İzmir bu önerileri konuşmalı, tartışmalı” önerisinde bulunuyor. PSAKD’nin geldiği yer gerçekten ürkütücü. Pir Sultan ismine yakışmayan önermeleri dile getirmekten sakınmayan Gani Kaplan PKK bölücülüğünün eylem alanına girmesi bizleri gerçekten üzüyor.
Ankara Dersimliler Derneği Başkanı Bülent Akdağ kendilerine yakışanı açıkladı, “DTK Genel Kurulu’ndan çıkan sonuç bildirgesinin Türkiye’yi daha da demokratikleşeceğini” söyleyerek “Dersim” içinde pay çıkardı. Dersimciliğin Türkiye’nin bütünlüğünü hedef alan bir oluşum olduğu biliniyor.
Açlık grevine başlayanlar şunu çok iyi bilsinler ki, sahte soldan gelenler ve bölücülüğün atmosferini soluyanlar Aleviler adına hareket edemezler. Onların o güzel Alevi tanımlamasının ardına sığınarak PKK’cılık yapamazlar.

ALEVİLERİ BÖLME OPERASYONU
DTK’nın son hamlesini anlamayan bazı sözde Alevi kuruluşlarının yöneticileri PKK gibi davranmaktan vazgeçmelidir. PKK’nın etnik bölücülüğü Alevilerin arasına da sokarak onların birlikteliğini de zedeliyor. PKK, Tunceli Alevisi ile Amasya Alevilerini, Malatya Alevileri ile Aydın civarı Alevilerini karşı karşıya getiriyor. Onların arasına nifak tohumlarını ekerek büyük düşmanlık yapıyor.

PKK ve onun farklı isimli kolları olan HDP, DBP, HDK benzeri organizasyonlarla arasına kalın çizgi çekmeyen her yapılanma bölücülükle aynı kaderi paylaşır. PKK’nın kanatlarının kırılması, her türlü legal olanağın ellerinden alınması olmazsa olmazlar arasında yer alır.

http://www.aydinlikgazete.com/ozgurluk-m...81456.html

alevi haber
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Binali Yıldırım, Alevi Bektaşi Dernekleri üyeleriyle buluştu bektasi 0 900 03-11-2019 10:58 PM
Son Yorum: bektasi
  Sözde 'alevi imami' hakkindaki iddianame kabul edildi çerağ 0 1,472 04-01-2017 01:05 AM
Son Yorum: çerağ
  FETÖ mezhep çatışması için Alevi dernekleri bile kurmuş.. çerağ 0 1,881 07-23-2016 11:16 PM
Son Yorum: çerağ
  Alevi Kültür Dernekleri Silivri Şube Başkanı’ndan Basın Bildirisi çerağ 0 3,012 01-06-2016 10:58 PM
Son Yorum: çerağ
  Alevi Dernekleri: Türk-Kürt Kardeş Değil, Tek Candır çerağ 0 2,367 09-17-2015 11:39 PM
Son Yorum: çerağ
  Alevi dernekleri başkanlarına silahlı saldırı: Hedef bizdik çerağ 0 2,713 08-08-2015 08:31 PM
Son Yorum: çerağ
  Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyon ve BHH 13 Şubat'ta boykot yapacak Admin 0 2,212 02-12-2015 04:04 AM
Son Yorum: Admin
  Alevi dernekleri kararını verdi Admin 0 2,077 08-09-2014 06:20 PM
Son Yorum: Admin
  Alevi dernekleri Uğur Kurt için yürüdü bektasi 0 2,363 05-26-2014 03:40 PM
Son Yorum: bektasi
  Alevi Kültür Dernekleri Tarsus Şubesi’nin Olağanüstü Kongresi Olaylı Geçti bektasi 0 3,595 04-23-2014 01:58 PM
Son Yorum: bektasi

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi