Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samandağ'da Aleviler IŞİDe Karşı Yürüdü!..
09-04-2014, 02:13 AM
Yorum: #1
Samandağ'da Aleviler IŞİDe Karşı Yürüdü!..
Hatay Samandağ ilçesinde, tekfirci selefi teröristlerin Suriye ve Irak’ta gerçekleştirdiğ i katliamlara ve Hatay sınırına doğru oluşturduğu tehdide karşı "Yaşam Hakkına Saygı Yürüyüşü" yapıldı.

Hatay Samandağ ilçesinde, tekfirci selefi teröristlerin Suriye ve Irak'ta gerçekleştirdiğ i katliamlara ve Hatay sınırına doğru oluşturduğu tehdide karşı "Yaşam Hakkına Saygı Yürüyüşü" yapıldı.

Cumhuriyet Parkı'nda toplanan yüzlerce kişi ellerinde çeşitli döviz ve Hatay'ı simgeleyen kardeşlik heykeli fotoğraflarıyla Hazreti Hıdır Türbesi'ne kadar yaklaşık 7 kilometre yürüdü. Ayrıca Abdullah Cömert alanında toplanan diğer bir grupta gerekleştirdikl eri basın açıklamasının ardından yürüyüş koluna dahil oldu. Burada Samandağ ve Defne Halkı adına basın açıklamasını Nurettin Bolat okudu.

Okunan açıklamanın metni; ''Başta IŞİD olmak üzere, Ortadoğu'da din, ırk, mezhep, yaş ve cinsiyet gözetmeksizin masum insanları hunharca katledenlere karşı Hatay halkı olarak birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma ve barış duyguları içinde sesimizi tüm dünyaya haykırmak üzere toplandık. Tedirginiz, can güvenliğimizin tehdit altında olduğunu hissediyoruz ve görüyoruz, çocuklarımızın geleceği ile ilgili endişeliyiz. Bizler bu kaygıları taşırken devlet yetkililerini acil önlemler almaya davet ediyoruz. İş işten geçtikten sonra isyan ve ağıtların fayda sağlamayacağı aşikardır. Bu çetelerle işbirliği yapan ve bu kaostan nemalanan bütün kesimler bilsin ki onlar da er ya da geç hedef tahtasına oturacaklardır. Yetkililerimiz elini kolunu sallayarak sınırlarımızdan geçen bu canileri görmüyor mu, yoksa göz mü yumuyorlar. Tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz, Hatay halkı olarak ailelerimizi, kendimizi ve ilimizi savunmaktan aciz olmadığımızın bilinmesini istiyoruz ancak gözü dönmüş katillerle karşı karşıya bırakılmak ve can güvenliğimizi kendimiz sağlamak zorunda kalmak istemiyoruz. Reyhanlı'yı unutmadık, Kesep yanıbaşımızda, Ortadoğu masum insanların kanına boğulmuş durumda. Hatay halkı olarak bu katliamlara göz yumulmamasını ve bu tekfirci grupların derhal sınır dışı edilmesini ve terörist ilan edilmesini istiyoruz. Sokaklarımızda başıboş gezen bu katillerle aynı havayı solumak istemiyoruz. Barış, huzur ve kardeşlik kenti olarak bilinen Hatay'ın bu özelliğini yitirmesini istemiyoruz.''

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ile Alevi inanç önderi Ali Yeral'in de katılarak destek verdiği yürüyüş boyunca; ''Kahrolsun ABD İşbirlikçi AKP, Hatay Uyuma IŞİD Kapıda, Samandağ Halkı Omuz Omuza, Ortadoğu Halkları Sıklaştırın Safları'' sloganları atıldı.

Kaynak: Taha Haber / Ferhat AKTAŞ

http://www.zohreanaforum.com/alevi-haber...urudu.html

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aleviler’i hükümete karşı kışkırtacaklar çerağ 0 2,836 02-07-2016 01:48 AM
Son Yorum: çerağ
  Aleviler kadın cinayetlerine karşı Admin 0 2,091 02-24-2015 01:09 AM
Son Yorum: Admin
  Aleviler, Sünnilik eğitimine karşı demokratik mücadeleye hazırlanıyor. Admin 0 2,098 09-28-2014 01:36 AM
Son Yorum: Admin
  Erzincan’da Aleviler Asimilasyona Karşı Yürüdü Admin 0 3,119 09-18-2014 11:00 PM
Son Yorum: Admin
  Alevi dernekleri Uğur Kurt için yürüdü bektasi 0 2,395 05-26-2014 03:40 PM
Son Yorum: bektasi
  Aleviler "Resmi Alevilik" Tanımına Karşı Admin 0 2,302 09-28-2013 04:16 AM
Son Yorum: Admin
  Aleviler AKP politikalarına karşı alanlara iniyor Admin 0 1,895 09-11-2013 07:33 PM
Son Yorum: Admin

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi