Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samandağ'da Aleviler IŞİDe Karşı Yürüdü!..
09-04-2014, 02:13 AM
Mesaj: #1
Samandağ'da Aleviler IŞİDe Karşı Yürüdü!..
Hatay Samandağ ilçesinde, tekfirci selefi teröristlerin Suriye ve Irak’ta gerçekleştirdiğ i katliamlara ve Hatay sınırına doğru oluşturduğu tehdide karşı "Yaşam Hakkına Saygı Yürüyüşü" yapıldı.

Hatay Samandağ ilçesinde, tekfirci selefi teröristlerin Suriye ve Irak'ta gerçekleştirdiğ i katliamlara ve Hatay sınırına doğru oluşturduğu tehdide karşı "Yaşam Hakkına Saygı Yürüyüşü" yapıldı.

Cumhuriyet Parkı'nda toplanan yüzlerce kişi ellerinde çeşitli döviz ve Hatay'ı simgeleyen kardeşlik heykeli fotoğraflarıyla Hazreti Hıdır Türbesi'ne kadar yaklaşık 7 kilometre yürüdü. Ayrıca Abdullah Cömert alanında toplanan diğer bir grupta gerekleştirdikl eri basın açıklamasının ardından yürüyüş koluna dahil oldu. Burada Samandağ ve Defne Halkı adına basın açıklamasını Nurettin Bolat okudu.

Okunan açıklamanın metni; ''Başta IŞİD olmak üzere, Ortadoğu'da din, ırk, mezhep, yaş ve cinsiyet gözetmeksizin masum insanları hunharca katledenlere karşı Hatay halkı olarak birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma ve barış duyguları içinde sesimizi tüm dünyaya haykırmak üzere toplandık. Tedirginiz, can güvenliğimizin tehdit altında olduğunu hissediyoruz ve görüyoruz, çocuklarımızın geleceği ile ilgili endişeliyiz. Bizler bu kaygıları taşırken devlet yetkililerini acil önlemler almaya davet ediyoruz. İş işten geçtikten sonra isyan ve ağıtların fayda sağlamayacağı aşikardır. Bu çetelerle işbirliği yapan ve bu kaostan nemalanan bütün kesimler bilsin ki onlar da er ya da geç hedef tahtasına oturacaklardır. Yetkililerimiz elini kolunu sallayarak sınırlarımızdan geçen bu canileri görmüyor mu, yoksa göz mü yumuyorlar. Tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz, Hatay halkı olarak ailelerimizi, kendimizi ve ilimizi savunmaktan aciz olmadığımızın bilinmesini istiyoruz ancak gözü dönmüş katillerle karşı karşıya bırakılmak ve can güvenliğimizi kendimiz sağlamak zorunda kalmak istemiyoruz. Reyhanlı'yı unutmadık, Kesep yanıbaşımızda, Ortadoğu masum insanların kanına boğulmuş durumda. Hatay halkı olarak bu katliamlara göz yumulmamasını ve bu tekfirci grupların derhal sınır dışı edilmesini ve terörist ilan edilmesini istiyoruz. Sokaklarımızda başıboş gezen bu katillerle aynı havayı solumak istemiyoruz. Barış, huzur ve kardeşlik kenti olarak bilinen Hatay'ın bu özelliğini yitirmesini istemiyoruz.''

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ile Alevi inanç önderi Ali Yeral'in de katılarak destek verdiği yürüyüş boyunca; ''Kahrolsun ABD İşbirlikçi AKP, Hatay Uyuma IŞİD Kapıda, Samandağ Halkı Omuz Omuza, Ortadoğu Halkları Sıklaştırın Safları'' sloganları atıldı.

Kaynak: Taha Haber / Ferhat AKTAŞ

http://www.zohreanaforum.com/alevi-haber...urudu.html
My Last Threads


Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Aleviler’i hükümete karşı kışkırtacaklar çerağ 0 937 02-07-2016 01:48 AM
Son Mesaj: çerağ
  Aleviler kadın cinayetlerine karşı Admin 0 1,017 02-24-2015 01:09 AM
Son Mesaj: Admin
  Aleviler, Sünnilik eğitimine karşı demokratik mücadeleye hazırlanıyor. Admin 0 1,046 09-28-2014 01:36 AM
Son Mesaj: Admin
  Erzincan’da Aleviler Asimilasyona Karşı Yürüdü Admin 0 1,165 09-18-2014 11:00 PM
Son Mesaj: Admin
  Alevi dernekleri Uğur Kurt için yürüdü bektasi 0 1,371 05-26-2014 03:40 PM
Son Mesaj: bektasi
  Aleviler "Resmi Alevilik" Tanımına Karşı Admin 0 1,234 09-28-2013 04:16 AM
Son Mesaj: Admin
  Aleviler AKP politikalarına karşı alanlara iniyor Admin 0 1,066 09-11-2013 07:33 PM
Son Mesaj: Admin

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir