Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanatçılardan CEM Vakfına Tepki
09-04-2013, 07:51 PM
Mesaj: #1
Sanatçılardan CEM Vakfına Tepki
26 Ekimde Ankara'da Cem vakfı gençlik komitesinin öğrencilere burs sağlayabilmek adına yapılması planlanan konsere aşağıdaki nedenlerden dolayı sevgili Tolga Sağ ile katılmama kararı aldık.

Kültürümüzü yüzlerce yıldan bu yana canı pahasına bizlere ulaştıran Dedelerimizin, Ozanlarımızın, Aşıklarımızın tabi ki Aile büyüklerimizin bizlere emekleri ve katkıları yadsınamaz bir şekilde büyüktür.

Tarihi irdelediğimizde Aleviliğin-Bektaşiliğin yok edilmek amacıyla değişik zamanlarda yapılan katliamların, Ozanların, Pirlerin ve Dedelerin asılıp, kesilip yok edilişlerini yaşadık, Bunların hep izlerini taşıdık. Fakat her zaman kültürümüze sahip çıkıp, dik durduk. Büyüklerimiz bizlere onurlu ve dik durmayı öğrettiler.

Bizler onlara çok şeyler borçluyuz ve minnettarız. Buna rağmen Alevi olup, yada olduğunu sandığımız bazı örgüt temsilcilerinin Alevilik adına dünü unutup, bizleri asimile ederek yok etmek isteyen gerici, yobaz kişi ve kurumlarla hareket etmesi bizleri rahatsız etmektedir. Bu kurumun son dönemdeki icraatları ve Sünni anlayışın kendine göre Aleviliği yok ederek asimile edeceği kendine göre Alevilik yaratıp, tamamen ortadan kaldırılmaları çabası görmemezlikten gelinmektedir. Zemine taşıması, bu ve benzeri ilişkiler nedeniyle 26 Ekimde yapılması planlanan konsere katılmama kararı aldım.

Gani PEKŞEN
My Last Threads


Alevilik; Hak Muhammed Ali,12 İmam ve Ehlibeyt yoludur.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir