Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanatçılardan CEM Vakfına Tepki
09-04-2013, 07:51 PM
Yorum: #1
Sanatçılardan CEM Vakfına Tepki
26 Ekimde Ankara'da Cem vakfı gençlik komitesinin öğrencilere burs sağlayabilmek adına yapılması planlanan konsere aşağıdaki nedenlerden dolayı sevgili Tolga Sağ ile katılmama kararı aldık.

Kültürümüzü yüzlerce yıldan bu yana canı pahasına bizlere ulaştıran Dedelerimizin, Ozanlarımızın, Aşıklarımızın tabi ki Aile büyüklerimizin bizlere emekleri ve katkıları yadsınamaz bir şekilde büyüktür.

Tarihi irdelediğimizde Aleviliğin-Bektaşiliğin yok edilmek amacıyla değişik zamanlarda yapılan katliamların, Ozanların, Pirlerin ve Dedelerin asılıp, kesilip yok edilişlerini yaşadık, Bunların hep izlerini taşıdık. Fakat her zaman kültürümüze sahip çıkıp, dik durduk. Büyüklerimiz bizlere onurlu ve dik durmayı öğrettiler.

Bizler onlara çok şeyler borçluyuz ve minnettarız. Buna rağmen Alevi olup, yada olduğunu sandığımız bazı örgüt temsilcilerinin Alevilik adına dünü unutup, bizleri asimile ederek yok etmek isteyen gerici, yobaz kişi ve kurumlarla hareket etmesi bizleri rahatsız etmektedir. Bu kurumun son dönemdeki icraatları ve Sünni anlayışın kendine göre Aleviliği yok ederek asimile edeceği kendine göre Alevilik yaratıp, tamamen ortadan kaldırılmaları çabası görmemezlikten gelinmektedir. Zemine taşıması, bu ve benzeri ilişkiler nedeniyle 26 Ekimde yapılması planlanan konsere katılmama kararı aldım.

Gani PEKŞEN

Alevilik; Hak Muhammed Ali,12 İmam ve Ehlibeyt yoludur.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi