Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Süheyla GÜLEN’ i (Zöhre Ana’yı) Hedef Alan İftiralarla İlgili Kamuoyuna Duyuru
12-30-2019, 10:12 PM (Bu konu en son: 12-30-2019 Tarihinde, Saat: 10:13 PM düzenlenmiştir. Düzenleyen: Admin.)
Yorum: #1
Süheyla GÜLEN’ i (Zöhre Ana’yı) Hedef Alan İftiralarla İlgili Kamuoyuna Duyuru
Önceki yıllarda yapıldığı gibi, kendisiyle ilgili hiçbir araştırma yapmadan kulaktan duyma sözlerle yazılar yazarak, akıllarınca Süheyla GÜLEN üzerinden kendilerini gündem edeceklerini düşünen bazı kişilerin, gerçek dışı ve doğru olamayan ifadeler ile seviyesizce yapılan benzetmelerle; Süheyla GÜLEN’ i hedef alarak İnternet sayfalarında ve sosyal medya hesaplarında asılsız iddialarda bulunduklarını görmekteyiz.

[Resim: basin-kamuoyu-duyurusu-2.jpg]


Alevilik hakkında bilmeden ve araştırma yapma gayretinde dahi bulunmadan yazılar yazanlar için belirtelim ki; Alevilik inancında, onların bahsettiği gibi tarikatçılık anlayışı yoktur ve hiçbir zaman olmamıştır. Süheyla GÜLEN de tarikat lideri olmadığı gibi her türlü tarikat yapılanmasına da karşıdır.

Süheyla GÜLEN insanların din, dil, ırk, etnik köken ile inançlarını sorgulamadan bu ayrımları da reddederek, siyasi düşünce boyutuna da hiç girmeden toplumda barış, hoşgörü ve huzuru destekleyecek din ve vicdan özgürlüğünü savunarak birlik ve beraberliğin sağlanmasına çalışmıştır.

Süheyla GÜLEN her fırsatta inanç ve vicdan özgürlüğüne değinerek Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün laiklik ilkesinin halkın inançlarını özgürce yaşamasının güvencesi ve bizi ulus yapan değer olduğunu anlatmaktadır. İnançlarını vicdanlarında yaşayan, inancını ve dinini siyasallaştırmadan yaşayan insanlara saygı duymuştur. Kendisi de inancının manevi güzelliklerini yaşatmaya çalışmaktadır.

SÜHEYLA GÜLEN, BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’ÜN DÜŞÜNCELERİNİN UYGULAYICISI VE SAVUNUCUSU OLMUŞTUR. ATA’MIZIN HEDEF GÖSTERDİĞİ MÜSPET BİLİMİN DEĞERLERİNE VE GEREKLİLİĞİNE İNANARAK, BİLİMİN KİŞİLERİN AKLINI VE BİLİNCİNİ ÖZGÜRLEŞTİRDİĞİNİ SAVUNMUŞTUR.
BU DÜŞÜNCESİNİ HER FIRSATTA DİLE GETİREREK ÖZELLİKLE GENÇLERİN EĞİTİM ALARAK SANAT VE BİLİM KONUSUNDA ÇALIŞMALARINI TEŞVİK ETMİŞTİR.

Ne yazık ki bugün Atatürk ilke ve devrimlerine, cumhuriyet değerlerine, ulus devlete, tam bağımsızlığa ve laikliğe yapılan açık saldırılar; terör ve bölücülük, toplumu pasifleştirme, sindirme girişimleri ile temel insan haklarının görmezden gelinmesi günden güne artmış ve toplum vicdanı pek çok olayla zarar görmüştür.

Süheyla GÜLEN yıllardır, inancına ve Ulu Önder Atatürk’e yapılan saldırılara karşı mücadele etmektedir.

Süheyla GÜLEN, Ulu Önder Atatürk’e ve bir vatansever olarak vatanına duyduğu sorumluluğun bilinciyle yıllardır mesafeli durduğu siyasette, sorumluluk almak ve birlikte mücadele etmek için siyasal haklarını kullanarak “Ata’mın Partisi” dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmuştur.

Süheyla GÜLEN, Ulu önder Atatürk’e ve “Partisi” ne karşı duyduğu sorumluluğu ve görevleri yerine getirirken göstermiş olduğu azim ve kararlılıkla da Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek vermektedir. Kimseyi ötekileştirmeden ve inancını sorgulamadan partisinde birlik içinde çalışmalarını laiklik ilkesi çerçevesinde yürütmektedir.

Süheyla GÜLEN, bu ülkenin eşit bir ferdi; Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün çizdiği aydınlık yolda yürüyen, çağdaş, kendine güvenen ve inançlı bir Türk kadınıdır. Partiye üye olması kadınlarımızın da aktif siyasette yer almalarını teşvik etmiş örnek olmuştur. Kadınlarımızı cesaretlendirerek, yol göstererek, hayatın ve üretimin içinde; toplumsal ve kişisel yaşamın her alanında var olmaları etkin görevlerde yer almaları için destek olmaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ile bir görüşmesinden sonra çekilmiş olan samimi bir fotoğrafı bahane ederek, tamamı gerçek dışı, hayal mahsulü iftiralar ve benzetmeler ile bilinçli bir şekilde Süheyla GÜLEN ile Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’ nu hedef alanların Cumhuriyet Halk Partisi’ni de hedef aldıkları açıktır.

Tüm saldırılara ve olumsuzluklara karşın, her zaman çevresine vatan, millet, insanlık ile Mustafa Kemal ATATÜRK sevgisi ve bağlılığı aşılayan Süheyla GÜLEN’ in, ülkemizin birlik ve beraberliği için daha özgür, daha demokratik ve daha çağdaş bir topluma yönelik çalışmaları artarak devam edecektir.

Saygılarımızla.

Kaynak: https://www.zohreana.com/suheyla-gulen-i...una-duyuru

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Akit Gazetesi Avrupa’daki Alevileri hedef gösterdi! çerağ 0 2,418 07-15-2017 12:59 AM
Son Yorum: çerağ
  FETÖ elebaşı Gülen kendince herkesi fişlemiş çerağ 0 1,721 08-13-2016 12:57 AM
Son Yorum: çerağ
  Tehditler alan alevi örgütlerinden ankara’da olağanüstü toplanti çerağ 0 3,003 07-22-2016 04:47 PM
Son Yorum: çerağ
  Bazen devlet bazen IŞİD ancak hedef değişmiyor: Aleviler çerağ 0 1,991 07-04-2016 01:26 AM
Son Yorum: çerağ
  İZMİR’DE GERİCİLER MAHALLEDE İKİNCİ CAMİ YERİNE OKUL İSTEYENLERİ HEDEF GÖSTERDİ! çerağ 0 3,181 06-09-2016 07:11 PM
Son Yorum: çerağ
  Pir Zöhre Ana'dan Öğretmenler günü Mesajı çerağ 0 2,169 11-24-2015 09:26 PM
Son Yorum: çerağ
  Alevi dernekleri başkanlarına silahlı saldırı: Hedef bizdik çerağ 0 2,762 08-08-2015 08:31 PM
Son Yorum: çerağ
  AABK Kamuoyuna Zorunlu Açıklama Yaptı Admin 0 2,530 07-13-2014 04:12 AM
Son Yorum: Admin
  AHİGED Alevilerin medyada hedef tahtası haline getirildiğinin belirtti Admin 0 2,515 06-06-2014 12:15 PM
Son Yorum: Admin
  Mürşit Zöhre Ana'nın Kerbela ve Necef Türbe Ziyaretleri Admin 1 3,969 03-07-2014 02:29 PM
Son Yorum: Admin

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi