Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TBMM'den Atatürk tablosu açıklaması
09-10-2016, 04:41 PM (Bu konu en son: 09-10-2016 Tarihinde, Saat: 04:42 PM düzenlenmiştir. Düzenleyen: çerağ.)
Yorum: #1
TBMM'den Atatürk tablosu açıklaması
TBMM'nin yeniden onarım çalışmaları sırasında indirilen üniformalı Atatürk tablosunun yeniden asılmayacağı iddia edilmişti. Konu ile ilgili TBMM'den açıklama geldi
[Resim: 1295132_620x410.jpg]

Yapılan açıklama şöyle; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılmakta olan tadilat ve onarım çalışmasıyla ilgili bugün bazı basın ve yayın organlarında çeşitli haberlerin yer alması dolayısıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti hâsıl olmuştur.
15 Temmuz gecesi gerçekleşen menfur darbe girişiminde en ağır hasarı Türkiye Büyük Millet Meclisi almıştır. Hasara uğrayan yerler ve malzemelerle ilgili olarak;
1- Demokrasi müzesi çalışması,
2- Onarım ve aslına uygun tadilat çalışmasının yapılması uygun görülmüştür.
TBMM’de yapılan onarım ve tadilat çalışmasıyla ilgili olarak Bilim ve Değerlendirme Kurulu onayı alınmıştır. Muhalefet kulisi olarak bilinen bölümde havalandırma ve ışık alma açılarından sorun yaşanıldığından yapılan şikâyetler ve talepler üzerine iktidar kulisi ile aynı duruma getirilerek sorun çözülmeye çalışılmıştır.
Haberde belirtilen halıya dokunmuş Atatürk posteri yapılan inşaat çalışması dolayısıyla kaldırılmıştır. Meclisimizin her yanında her odasında Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün resimleri bulunmaktadır ve bulunmaya devam edecektir.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.

haberturk.com
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi