Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEOG'da iptal edilmesi istenenen 5 soru!
11-29-2016, 12:19 AM
Yorum: #1
TEOG'da iptal edilmesi istenenen 5 soru!
TEOG'da itirazlar yükseliyor. Bir kullanıcımız BİMER'e yolladığı dilekçesini bizimle paylaştı. İşte iptali istenen 5 soru...


BİMER'e yollanan bir dilekçe daha...

"Sayın ilgililer,

İki yıldır oğlumu TEOG sınavına hazırlıyorum. Günde en az 300 soru çözerek sınava girdi. Ancak sınavda aşağıdaki sorularda hiç hak etmediği bir başarısızlıkla karşılaştı ve psikolojisi son derece bozuldu. Şimdi Nisandaki sınava nasıl hazırlanacağız bilmiyoruz. Aşağıdaki soru ve yanıtlarının bilirkişilerce incelenmesini, yorum sorularının benim oğlum gibi aralık doğumlu olanların yorumlama güç ve yeteneğinin daha önceki aylarda doğanlara göre daha az olabileceğinin ve bunun da eşitsizlik yaratacağının göz önünde bulundurularak bu mağduriyetimizin giderilmesini talep etmekteyim.

Saygılarımla

Türkçe C kitapçığı 6 ncı soru: Bu soruda "unutmak" kelimesinin kullanılmadığı seçenek sorulmuş ve A seçeneği doğru cevap olarak yayınlanmıştır. Oysa soruda kelimenin anlamı doğru kullanılmamış olup D seçeneği de doğru kabul edilmelidir.

Matematik C kitapçığı 14 ncü soru : Sayı doğrusu ile ilgili soru “kareköklü sayılarda çıkarma” konusu ile ilgili olup bu dönem konularına dahil değildir.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi C kitapçığı 1nci soru: Soruda elma bahçesine giren bir adamı bahçe sahibinin iple ağaca bağlayarak bir tür cezalandırması hikaye edilmiş. Doğru cevap B imiş ancak bir cezalandırma söz konusu olduğundan “sorunlar sevgi ve hoşgörü ile çözülmelidir” şıkkı da cevap olarak algılanmaktadır zira çocuklarımızı sevgi ve hoşgörü prensibi doğrultusunda yetiştiriyoruz. Bu nedenle çift cevabı olan bu sorunun iptal edilmesi uygun olur.

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürk’çülük C kitapçığı 8 nci soru : Bu soruda doğru cevap sayılan D seçeneğindeki “Hukukun Üstünlüğü” kavramı bu yaştaki bir çocuğun bilebileceği bir kavram olmayıp ders konularında da geçmemektedir. TBMM tarafından o dönem çıkarılan kanunlar ve alınan diğer tüm kararlar ülkenin işgallerden kurtarılarak Bağımsızlığını elde etmesine yönelik olduğundan şıklardaki “Bağımsızlık” seçeneğinin de doğru sayılması gerekir.

İngilizce C kitapçığı 4 ncü soru : Bu sorunun şıklarında yer alan “jug” ve “cooker” kelimeleri Okul tarafından dağıtılan “Ahead Engllish” adlı kitaplarda yer almamaktadır. Sorunun resimli olması resimdeki yemek yapan kadının da cooker (pişiren kişi) olarak algılanmasına yol açmıştır. Ayrıca dağıtılan kitapta ocak için "stove" kelimesi kullanılmaktadır. Bu nedenle sorunun iptali uygun olur."


ogretmendiyari.com
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2016 TEOG sonuçları açıklandı! çerağ 0 2,171 01-03-2017 09:49 PM
Son Yorum: çerağ
  2010 KPSS’de “Genel Yetenek-Genel Kültür” de iptal çerağ 0 2,922 08-02-2016 03:02 AM
Son Yorum: çerağ
  TEOG'da 13. soru iptal çerağ 0 2,167 11-26-2015 11:47 PM
Son Yorum: çerağ

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi