Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir: Almanya Alevileri provoke ediyor
12-17-2016, 07:40 PM
Yorum: #1
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir: Almanya Alevileri provoke ediyor
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir, Almanya’nın her yıl düzenli olarak 30 milyon Euro’luk bütçe ayırarak Aleviler üzerinden Türkiye’yi karıştırmak istediğine dikkat çekerek, ““Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türkiye’nin başarısını hazmedemeyenler içeriden ve dışarıdan kahpelikler yaparak bizi bölmeye, yıkmaya çalışıyorlar. Gelin canlar bir olalım ve ayyıldızlı bayrağımıza sahip çıkalım. Ezanımıza, kuranımıza sahip çıkalım” dedi.

ALEVİLERİ PROVOKE ETMEK İÇİN 30 MİLYON EURO BÜTÇE AYIRIYOR

“Almanya her yıl 30 milyon Euro gibi bir bütçeyi, Türkiye'de Aleviliği İslamiyet'in dışında bir din olarak göstermek için , Türkiye’yi Aleviler üzerinden karıştırmak, Alevileri provoke etmek için için ayırıyor” diyen Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, “Almanya, Türkiye’deki Alevileri provoke etmek için elinde gelen her türlü desteği FETÖ,PKK sempatizanı Alevi STK’lara veriyor. Türkiye’nin yetkili bakanlıkları, kurumları bu konuda gereken incelemeyi yapmış olsa Almanya’nın destek verdiği STK’lar ortaya net olarak çıkacaktır. Yurtdışından para desteği alan Alevi kuruluşlarını devletimiz araştırmalı ve gerekenleri yapmalıdır” dedi.

ALMANYA ALEVİLİĞİ AYRI BİR DİNMİŞ GİBİ YAYMAYA ÇALIŞIYOR
Almanya’nın Türkiye’ye yönelik oynadığı oyunlara dikkat çeken Özdemir, “Ceplerinde harçlık olmayan Alevi gençleri, sokak eylemlerinden bir hafta öncesinde markalı sigaralar içmeye başlıyor ve ardından sokaklar karışıyor. İşte bu gençler, Almanya tarafından finanse edilerek sokakları karıştırmaya başlıyorlar. Aleviliğin ayrı bir dinmiş, ayrı bir akımmış gibi Almanya, destek verdiği kripto Alevi STK’ları üzerinden Türkiye’de yaygınlaşmasını sağlamaya çalışıyor” açıklamasında bulundu.

FETÖ’NÜN ALEVİ FEDERASYONU PKK İÇİN ÇALIŞTI
PKK’nın savunuculuğunu yapan vakıf ve sözde Alevi derneklerini devletin ilgili birimleri incelediğinde bir çok gerçeğin ortaya çıkacağını söyleyen Özdemir Özdemir, “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün Almanya’da kurdurduğu sahte Alevi Federasyonu bulunuyor. FETÖ’nün kurdurduğu bu federasyon PKK’nın Köln’de yapılan gösterisi için 3 gün öncesinden hazırlıklar yaptı. 3 gün sonra ise bu Alevi Federasyonu, PKK ve FETÖ sempatizanları Türkiye’yi karalamak için her şeyi yaptılar. İşte bütün bunların sponsoru Almanya devletinin kendisidir. Almanya’nın sponsorluğunda Avrupa’nın değişik yerlerinde vatan hainliği yapıyorlar.Bu hainlerin maşaları ise Türkiye’de de aynı şekilde ihanet içindeler” dedi.

SOKAK EYLEMLERİNİ KRİPTO KÜRT ALEVİLERİ YAPIYOR
HDP ve PKK, arka bahçeleriymiş gibi bazı Alevi kuruluşlarını kullanıyorlar. Bu Alevi kuruluşları üzerinden Türkiye’deki bütün Aleviler provoke edilip Türkiye’yi karıştırmak istiyorlar. Türkiye’de Alevi yurttaşların içine sızan kendine ‘Kürt Alevisiyim’ diyen kripto 1 milyon yurttaş var. Bütün sokak eylemlerini yapanlar kripto Kürt Alevileridir. Hiç bir Anadolu Alevisi, bu ülkenin ayyıldızlı bayrağına karşı çıkmaz. Bu ülkenin İstiklal Marşı’na karşı çıkmaz. Bu ülkenin Kur’an-ı Kerim’e karşı çıkmaz ve Peygamberine saygı duyar. Ne hikmetse İmam Ali Efendimiz’i kabul etmeyen bir yapı, PKK ile FETÖ ile işbirliği yaparak Türkiye’nin huzurunu, Türkiye’nin istikrarını, Türkiye’nin ekonomisini bölmeye çalıştılar. Gezi olaylarıyla 15 Temmuz’un provasını yaptılar ama başarılı olamadılar. Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı çıkan, sokağa inerek Türkiye’yi karıştırmaya çalışan sözde Alevileri Almanya finanse ediyor” iddiasında bulundu.

GELİN CANLAR BİR OLALIM, AYYILDIZLI BAYRAĞIMIZA SAHİP ÇIKALIM
Özellikle provoke edilen Alevi kesime seslenerek Türkiye’ye sahip çıkılması noktasında birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğine dikkat çeken Özdemir Özdemir, “Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türkiye’nin başarısını hazmedemeyenler içeriden ve dışarıdan kahpelikler yaparak bizi bölmeye, yıkmaya çalışıyorlar. Gelin canlar bir olalım ve ayyıldızlı bayrağımıza sahip çıkalım. Ezanımıza, kuranımıza sahip çıkalım” şeklinde konuştu.

yeniakit.com
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Otoriteye başkaldıran Alevilik, İslam’ın özünü temsil ediyor Admin 0 2,844 05-21-2021 02:37 PM
Son Yorum: Admin
  Almanya'da bağlama enstitüsü kurulacak Admin 0 832 03-01-2021 09:49 PM
Son Yorum: Admin
  Alevi Bektaşi Vakfından Barış Pınarı Harekatı'na destek Admin 0 776 10-11-2019 12:07 AM
Son Yorum: Admin
  Kılıçdaroğlu, Dersimli bir Alevi olarak CHP Genel Başkanlığı’na seçildiğinde herkes ş Admin 0 1,930 06-29-2019 12:51 PM
Son Yorum: Admin
  Karadeniz Alevi Bektaşi Federasyonu Samsun'da toplandı bektasi 0 862 05-23-2019 05:55 PM
Son Yorum: bektasi
  Binali Yıldırım, Alevi Bektaşi Dernekleri üyeleriyle buluştu bektasi 0 999 03-11-2019 10:58 PM
Son Yorum: bektasi
  Avrupa Parlamentosu'nda Alevi-Bektaşi Dostluk Grubu kuruldu Admin 0 1,460 06-27-2018 03:18 AM
Son Yorum: Admin
  ABF Genel Başkan Yardımcısı Fazlı Aslan: İzmir’de Ehlibeyt Derneği Alevileri Şiileşti çerağ 0 2,469 10-26-2017 12:21 AM
Son Yorum: çerağ
  PSAKD Genel Başkanı Kaplan: Bize gözdağı mı verilmek isteniyor? çerağ 0 1,670 06-08-2017 02:17 AM
Son Yorum: çerağ
  Almanya’da Remscheid Cemevi’ne saldırıya tepki çerağ 0 2,502 04-18-2017 04:20 PM
Son Yorum: çerağ

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi