Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yavuz’a bak Erdoğan’ı gör
05-30-2013, 12:59 AM
Mesaj: #1
Yavuz’a bak Erdoğan’ı gör
Sn. Kılıçdaroğlu bir gerçeği tanımladı diye güya sosyalist Swoboda “doğrucu Davut” rolüne girmiş Kılıçdaroğlu’yla görüşmemişti. İşin gerçeğini ararsanız, Swoboda, Tayip Erdoğan’ı da bilmez, Erdoğan’ın hayranlık beslediği Yavuz’u da… Erdoğan’ın ve zihniyetinin aslında ne olduğunu Sn. Kılıçdaroğlu söylemişti… O tanıma katıldığımızı söylemekle yetinip, Erdoğan’ın hayran olduğu, adını köprülere verdiği Yavuz’u tanıyalım.

Yavuz’un en belirgin özelliği gözünü dahi kırpmadan adam öldürmesidir. Türk ve Türkmen’e düşmanlıkla yetiştirilmiş, padişahlığında da yüz binlerce Türk’ün ölümüne neden olarak “görevini” yerine getirmiştir. Babasını zehirletip, ağabeyleri Ahmet ve Korkut’u boğduran; bunlarla yetinmeyip ne olur ne olmaz: Ya büyüyüp de tahtı elimden alırlarsa diyerek, vaktiyle ölmüş kardeşlerinin sarayda kalan çocuklarını, yani yeğenlerini de katletmiştir. Yüzlerce belki de binlerce insanı kendi elleriyle boğmasından başka; Koca Mustafa Paşa, Dukakin Oğlu Ahmet Paşa ve Yunus Paşa olmak üzere üç tane de vezir-i azam boğdurmuştur.

Ama yine de tarihi figür olarak; O, genel anlamda katildir ama özel olarak da katıksız bir Türkmen ve Alevi katilidir!

Ama heyhat; tam da yüzden Tayip Erdoğan da katıksız bir Yavuz hayranıdır! Veee bu ülkenin başbakanıdır!

Peki, köprünün ismi; bir bilim adamının, edebiyatçının, ulusal kurtuluş savaşımızdaki bir kahramanımızın adı değil de neden Yavuz? Aslında Sn. Başbakan yukarıda söylediğimiz nedenlerle Yavuz’a baktığında kendini görmekte, Yavuz’un yaptıklarını yapmak, Yavuz gibi anılmak istemekte de ondan…

Yavuz çevresiyle savaşırdı, Erdoğan da öyle yapıyor… Yavuz da Alevilere düşmanlık güderdi, Erdoğan da… Yavuz, Şah İsmail’e karşı “Türk ve Alevidir” diyerek Safevi Devletine savaş açtı, Erdoğan da “Esed Alevidir” diyerek (örtülü de olsa) Suriye’ye savaş açtı. Yoksa iddia ettiği gibi “zulme uğrayan insanlara yardım etseydi El Beşir’i yanına alır, Esad karşıtlarını silahlandırır mıydı?

Kaşıyor, bölüyor, “Alevi-Sünni” diyerek ayrıştırıyor ve iktidarda kalıyor… Basit, ilkel ve aşağılık bir mezhep politikası! On yıl öncesine değin bu topraklarda katil Yavuz zihniyetinin yeniden güncelleneceğini rüyamızda görsek inanmazdık.

Atatürk’ün “muasır medeniyet” hedefinden saptık ne hallere düştük…

Daha düne değin demokrasi standardını yükseltmeyi, kadın, çocuk, doğa, eşcinsel, işçi, emek gibi evrensel insan haklarını konuşuyor, tartışıyorken, şimdi sabahtan akşama değin Alevi-Sünni, Hamas-Hizbullah, El-Kaide, El Nursa bataklığında debelenir olduk…

Sadece din ve düşmanlıklar üzerinden siyaseti tercih eden Tayip Erdoğan’a değil, bizi bu hallere düşüren, mürteciye fırsat veren partilere ve siyasilere, onunla ittifak arayan yeni yetme Bitlisi’lere, Yavuzları göremeyip bizi bataklığa çekmeye çabalayan Alevi kurum yöneticilerine yazıklar olsun!

Murtaza Demir

Odatv.com
My Last Threads


Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yavuz İran’ın tarihini değiştirdi çerağ 0 1,143 12-29-2015 12:45 AM
Son Mesaj: çerağ
  Türköne, Yavuz, Aleviler bektasi 0 1,507 12-21-2013 07:56 PM
Son Mesaj: bektasi
  Görmez'den Alevilik ve Yavuz açıklaması Admin 0 1,519 07-06-2013 11:49 PM
Son Mesaj: Admin
  Yavuz Tayyip Erdoğan Admin 0 1,203 07-03-2013 11:09 PM
Son Mesaj: Admin
  Yavuz Sultan Selim Köprüsü Admin 0 1,303 06-09-2013 10:49 PM
Son Mesaj: Admin
  Erdoğan-Yavuz, Öcalan- İdris Admin 0 1,429 05-30-2013 12:49 AM
Son Mesaj: Admin

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir