Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Deniz Baykal: Türkiye'nin bombalamasını doğru buluyorum

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın ‘Tarafsız Bölge’ programına katılan CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, “Azez-Halep hattını açık tutmak için bombalanmasını doğru buluyorum” dedi.

HALEP SÜNNİ KENTİDİR
Tarafsız Bölge'de Deniz Zeyrek ve Hande Fırat’ın sorularını yanıtlayan Baykal, Azez Halep hattını açık tutmak için Türkiye'nin bombalama hakkı olduğunu belirterek "Şu anlık bu bombalamaların etkili olduğu anlaşılıyor. Güneyden Halep'e sızma planı olduğu anlaşılıyor. Halep Sünni İslam kentidir. Bu kenti Rusya'nın, Esad'ın himayesine teslim etmek üzerine bir politikayı çok ciddi sorgulamak lazım." dedi.

Olayın bir PYD olayı olmadığını, bir "Şii kuşatması"nın söz konusu olduğunu belirten Baykal, şöyle devam etti:

"Niye göçüyor insanlar? Orada Halep'te bir katliam var. Tarihi kimliği değiştirecek süreç yaşanırken 'durun', 'bekleyin' veya 'izleyin' demek doğru olmuyor.
O hattın açık olması Halep'ten bir göç dalgasının yönelmemesi açısından çok önemli. Olay PYD olayı değil, Halep olayıdır. Olay Şii kuşatmasıdır.
Hükümetin Türkiye'yi savaşa sokması üzerine kaygı var. Bu doğru bir kaygıdır.
Ortadoğu'da artık gücü yeten gücü yetene. IŞİD'le mücadele etmeye geliyorum diyor, Bayırbucak Türkmenlerini bombalıyorlar."

Odatv.com

Bu Konudaki Yorumlar
Deniz Baykal: Türkiye'nin bombalamasını doğru buluyorum - Yazar: çerağ - 02-16-2016, 12:44 AM

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi