Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Böyle Rezillik Görülmedi : "Hacıbektaş İsmini Şaraba Koydular "
05-12-2016, 12:17 AM
Mesaj: #1
Böyle Rezillik Görülmedi : "Hacıbektaş İsmini Şaraba Koydular "
İslam’da haram kılınan içecekler belli iken bir firma Müslümanlarla dalga geçercesine “Karahöyük Hacıbektaş” isimli ürününü piyasaya sürdü. Rızkın helali ve haramını düşünmeyen dünyaperest zihniyet, bu haramı çok rahat işlediği gibi büyük bir edepsizliğe de imza attı. Hacı Bektaş-ı Veli’nin Kemikleri Sızlıyor! Bu maneviyat düşmanları, ömrünü İslam’a hizmet ile geçiren, İslam’ın gür sedasını yeniçerilere maddi manevi önderlik yaparak er meydanlarında Dünyaya haykıran Hacı Bektaş-ı Veli’nin adını şaraba koyacak kadar rezilleştiler. Daha evvelde şarap şişelerini alnı secdeden kalkmayan ceddimiz Osmanlı’nın kıyafetleri ile süsleyen hadsizler aynı edepsizliği bu sefer de Hacı Bektaş-ı Veli ismi ile gerçekleştirdiler. Ürünü üreten ve pazarlayan firmayı “bu ürüne neden bu ismi verdiklerini” sorma adına yaptığımız aramalar maalesef verilen telefonların yanıtsız kalması yada meşgul sesiyle karşılaşılması nedeniyle yanıtsız kaldı.

ATATÜRK İSMİNE DE KAYITSIZ KALACAK MISINIZ?
Ama ismin gerek köyden gerekse aileden kaynaklı olarak verilmesi gibi gerekçe ne olursa olsun ümmete mal olmuş bir kimsenin ismi olması yönüyle İslam’da haram kılınan bir ürüne verilmesi doğru değil. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının konuyla ilgili çalışma yapmasını bekliyoruz. Eğer yapmayacaklarsa yarın “Atatürk” ismiyle çıkacak ürüne de aynı şekilde tepkisiz kalmalarını bakanlıktan ve kamuoyundan beklentimiz en doğal hakkımızdır.

[Resim: %C5%9Farap.jpg]
CEM EVİ İÇİN SOKAKLARI ARŞINLAYAN ALEVİLER NEREDE
Peki Hacı Bektâş-ı Veli ismini sahiplenen Alevi zümre neden sessiz? Hani Hazreti Ali’nin yolunda, Hacı Bektaş-ı Veli’nin izinde idiniz? Hacı Bektaş-ı Veli’nin “İçki, kumar, putlar ve fal okları şeytanın amellerinden pis şeylerdir. Bunlar size haram kılınmıştır. Artık bunlardan kaçının’’ (Maide Suresi 90) ayeti karşısında tek damla aklı gideren mamulleri ağzına almadığı bilinirken Hacı Bektaş-ı Veliyi pir olarak ağzından düşürmeyen Alevilerin samimiyetleri sorgulanır oldu. Sorun elbette tüm Müslümanların sorunu. Lakin cem evleri konusunda canhıraş mücadele eden Alevilerin pir olarak gördükleri Hacı Bektaş-ı Veli isminin bir şaraba verilmesi karşısında suskunlukları gerçekten manidar.

Kaynak: DiNiHABERLER.COM / ANALiZ

My Last Threads
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Hacıbektaş İlçesine 5 yıldızlı konaklama tesisi yapılıyor çerağ 0 576 10-18-2017 06:18 PM
Son Mesaj: çerağ
  CHP'nin Parti Meclisi'nde 42 Alevi var, böyle bir anlayış olur mu? çerağ 1 2,352 01-21-2016 03:15 AM
Son Mesaj: bektasi
  Hacıbektaş’ta neden suç yok? çerağ 0 1,523 07-05-2015 06:58 PM
Son Mesaj: çerağ
  Alevi, Kürt zanlı IŞİD'e böyle katılmış çerağ 0 1,421 06-16-2015 11:06 PM
Son Mesaj: çerağ
  Hacıbektaş'ta Delikli Taş İzdihamı Admin 0 1,622 09-04-2014 02:14 AM
Son Mesaj: Admin
  Hacıbektaş'tan önemli mesajlar bektasi 0 1,503 08-21-2014 01:52 AM
Son Mesaj: bektasi

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir