Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ahmet Hakan - Sen ne büyükmüşsün hey Atatürk

Sen ne büyükmüşsün hey Atatürk

SENİN yüzünü Batı'ya dönüşüne epey karşı çıkmışlığım vardır.

Bugün geldiğimiz şu noktada...

“İyi ki yüzünü ve yüzümüzü Batı’ya döndürmüşsün” diyorum, başka da bir şey demiyorum.

*
Senin tevhid-i tedrisat diye tutturmana epey itiraz etmişliğim vardır.

“İyi ki tevhid-i tedrisat diye tutturmuşsun” diyorum, başka da bir şey demiyorum.

*
Senin ülkeye getirdiğin laiklik ilkesine epey laf saydırmışlığım vardır.

“İyi ki laiklik ilkesini hayata geçirmişsin” diyorum, başka da bir şey demiyorum.
*
Senin bir millet oluşturma çabanı anlayıp dinlemeden çokça eleştirmiştim.

“Bu ne değerli bir çabaymış” diyorum, başka da bir şey demiyorum.

*
Senin şeyhlik, efendilik, müritlik gibi kavramlarla başının hiç de hoş olmamasını hep anlayışsızlıkla karşılamıştım.

“Seni çok iyi anlıyorum” diyorum, başka da bir şey demiyorum.

*

Senin dini cemaatlere, dini gruplara, dini oluşumlara mesafeli oluşundan pek hazzetmezdim.

“Ne de iyi etmişsin” diyorum, başka da bir şey demiyorum.

*

Sen ne büyükmüşsün hey Atatürk!

*

Artık ben de senin kadrini, kıymetini bilenlerdenim.

Ben de Anıtkabir’ini ziyaret edeceğim.

Ben de posterini duvarıma asacağım.

*

Ve bir şey daha:

Geçen senelerden birinde sırf artistlik olsun diye 10 Kasım’da saat 9’u 5 geç ayağa kalkmamış ve bunu bir marifetmiş gibi bu köşeden cümle âleme ilan etmiştim.

Bu 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe ayağa ilk kalkan olmak için fırlayacağım.

Ahmet Hakan

Her devrin adamı Ahmet bey bu sefer Atatürkçülüğe merak sarmış ne de güzel etmiş Ağzından bal damlıyor ciğerimin. La gardaş sizin gibi Yezit'lere illa kazık mı girmesi lazım çok affedersiniz.

Atatürk'ün bilim,ilim,modernlik,çağdaşlık,felfese,edebiyat,tarih,ilericilik vb. fikirleri sizin gibi Avrupa görmüş adamlar için bundan önce neden tu kaka idi çok merak ediyorum. Yaşantınıza bakan sizin kafalarınızı modern sanıyor ama şu yazdıklarını okuyunca beyninizin ne kadar örümcekle dolduğu anlaşılıyor.

Atatürk'ü anlamak istemediniz çünkü referansınız sadece dini temellere dayanıyor. Çünkü size göre sizin gibi düşünmeyen herkes din düşmanı.

Sağcısı solcusu, Alevisi Sünnisi, Türk'ü Kürt'ü unutmasın bu topraklar yüzyıllarca MONARŞİ ile YÖNETİLDİ.

MONARŞİ NEDİR?
Monarşi, bir hükümdarın devlet başkanı olduğu bir yönetim biçimidir. Saltanatın bir başka adıdır. Seçim dışı yöntemler kullanılır. Bu hükümdar, Türkçe'de kral, imparator, şah,padişah, prens, emir, kağan, hakan gibi çeşitli adlar alabilir. Monarşiyi diğer yönetim biçimlerinden ayıran en önemli özellik, devlet başkanının bu yetkiyi yaşamı boyunca elinde bulundurmasıdır. Hükümdar öldükten sonra onun soyundan biri gelir (oğlu, kardeşi gibi). Yani yetki genellikle babadan oğula geçer. Cumhuriyetlerde ise devlet başkanı seçimle işbaşına gelir. “Monarşi” sözcüğü dilimize Fransızca Monarchie kelimesinden gelir. Cezalandırma ve bağışlama yetkileri sadece hükümdarın elindedir. Otoritenin bir kralın veya bir imparatorun elinde olduğu yönetim türüdür.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Monar%C5%9Fi

Monarşi ile yönetilen Osmanlı'nın yerine genç, tamamen özgür bağımsız Cumhuriyeti kuran, Saltanatı yıkan, Halifeliği kaldıran ve Egemenliği Millete veren ZORUNUZA GİTMESİN BİZİM CANIMIZ, KANIMIZ,HER ŞEYİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TÜR...

10 Kasım'da görüşürüz Ahmet aga.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi