Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alevi-sünni darbeye karşı birleşti
07-21-2016, 01:30 AM
Mesaj: #1
Alevi-sünni darbeye karşı birleşti
Kahramanmaraş'ta alevi ve sünni kaanat önderleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine omuz omuza verdi. Alevi dedesi Mehmet Ocak ve Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen, "Biz biriz, beraberiz. FETÖ hainlerine karşı omuz omuzayız, tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi"diyerek darbecileri kınadı.


BİRİZ KARDEŞİZ
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un daveti üzerine kentteki alevi ve sünni kanaat önderleri demokrasi nöbetinin tutulduğu kent meydanında bir araraya gelerek bir basın açıklaması yaptı. Kanaat önderlerinin yaptığı ortak açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Milli iradeye demokrasiye birlikte el ele destek olmaya devam edeceğiz. Devletimiz her daim var olsun. Hepimiz biriz ve kardeşiz. Dün olduğu gibi bugün de ve yarın da polisimiz ve askerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Darbeci FETÖ'cüleri ve onların destekçilerini kınıyoruz'' denildi.

ALEVİ DEDESİ: HAİNLERİ LANETLİYORUZ
Alevi kültüründe saygın bir yeri olan ve ''Elif Ana'' olarak bilinen Elif Suğan'ın Alevi dedesi oğlu Mehmet Ocak ise, ''Değerli canlar, ülke olarak büyük bir sıkıntı, büyük bir kaza atlattık. Bu acı hepimizin. Devletine ve milletine karşı namluyu çevirecek kadar hainleşenleri lanetliyoruz. Hepimiz beraberiz, hepimiz kardeşiz'' dedi.


OYUN TEKRARLANIYOR
Kahramanmaraş Saçaklızade Vakfı Başkanı ve din adamı Ali Demirdöğen de, "Biz bu ülkenin insanlarıyız. Siz-biz kelimesini kullanmayacağız. Burada tarihi bir olguya dikkat çekmek istiyorum. Milli mücadelede şehrimizi işgal eden Fransız askerleri ile Maraşlı kardeşlerimiz savaşırken, dar bir sokağa gelindiğinde hem Maraşlılar hem de Fransız askeri elbisesi giymiş olanlar Allah-u Ekber diye saldırıya kalkışınca iki tarafta durur. Maraşlılar siz kimsiniz, necisiniz? diye sorulduğunda 'Ene Müslim' cevabı karşısında biz de Müslümanız derler. Tunus'tan, Cezayir'den toplanan askerler, sizler Osmanlılara yardım edeceksiniz, onların ülkesinde Yunanlılarla savaşacaksınız diye kandırılıp getirilmişler. Aynı oyunlar şimdi de tekrarlanmaktadır. Biz Müslümanlar fitneye, fesada, nifak sokmaya asla gelmeyiz. Üzerimize oyunlar oynanmaya çalışıyor ama insanlarımız ferasetli insanlardır. Tarihte sergilenen bu oyunlara gelmeyecektir " diye konuştu.

MİLLETE EN BÜYÜK İHANET
Belediye Başkanı Erkoç ise Türkiye'nin belki de Türk tarihinin en büyükihanetlerinden birini yaşamakta olduğunu belirterek, FETÖ'nün en son milli iradeye kanlı şekilde saldırdığını ancak bu milletin asil duruşunun onların tanklarını, mermilerini ve uçaklarını durdurduğunu vurgulayan Erkoç, şunları kaydetti: "O tanklara iman dolu göğsüyle karşı koyarak şehadet şerbetini içen ve gazi olan kardeşlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu ihanet milletin topyekününe yapılmıştır. Bu ihanet bir millete yapılabilecek en büyük ihanettir. Milletin onur ve şahsiyetine yapılmış, şerefine yapılmış bir ihanet. Bu milletin tüm değerlerine topyekün büyük bir saldırı var."

SİZLERİN KARARLI DURUŞU KAZANDIRDI
Erkoç, "Milli irade, Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, kahraman milletimizin kararlı duruşu, polisimizin kararlı duruşu ve çetelere karşı olan kahraman askerimizin kararlı duruşuyla, hep beraberce omuz omuza bu darbe girişimi bastırıldı. Nasıl Kurtuluş Savaşı'nda başka milletlere örnek olmuşsak, nasıl işgale son vermişsek, dünyanın dev ordularını yenmişsek, bu darbeci ve cuntacılara karşı da dünyaya örnek bir başarı kazandık. İş bu sizlerin kararlı duruşuyla oldu." diye konuştu.

sabah.com

My Last Threads
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Akşener'den cemevine ziyaret: 'Vergi toplanırken Alevi, Sünni farkı yok' çerağ 0 515 01-07-2018 12:36 AM
Son Mesaj: çerağ
  Alevi ve Sünni’ler gerçekten farklı mı? çerağ 0 718 07-09-2017 01:40 AM
Son Mesaj: çerağ
  Alevi ve Sünni vatandaşlar aynı çatı altında bayramlaştı çerağ 0 1,087 09-13-2016 12:41 AM
Son Mesaj: çerağ
  Alevi-Sünni çatışması çıkarılmaya çalışılıyor çerağ 0 1,006 07-23-2016 11:40 PM
Son Mesaj: çerağ
  ABF: Alevi kurumları her türlü darbeye karşıdır çerağ 0 1,091 07-16-2016 09:00 PM
Son Mesaj: çerağ
  Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı'ndan Teröre Karşı Birlik Çağrısı çerağ 0 1,014 06-18-2016 11:15 PM
Son Mesaj: çerağ
  Alevi-Sünni Kardeşlik İftarı çerağ 0 936 06-08-2016 01:36 AM
Son Mesaj: çerağ
  Alevi Haber-Alevi ve Sünni kanaat önderlerinden birlik vurgusu bektasi 0 2,390 05-23-2016 03:34 PM
Son Mesaj: bektasi
  Maraş'ta Alevi yurttaşlar konteyner kente karşı direniyor! çerağ 0 971 03-29-2016 02:33 AM
Son Mesaj: çerağ
  HİSDER’de Alevî - Sünni Olayı konuşuldu çerağ 0 1,164 03-21-2016 09:46 PM
Son Mesaj: çerağ

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir