Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

100 kişi ‘Türkiye ile savaşmayız’ deyip teslim oldu
#1

SDG içindeki 100 Arap savaşçı Türkiye’nin hedefi olmaktan korkarak sınırın Türkiye tarafına geçerek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim oldu.

Suriye’de başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Fırat Nehri’nin Batı Yakası terörist unsurlardan hızla temizlenirken ilginç bir olay yaşandı. ABD destekli kurulan Suriye Demokratik Güçleri isimli yapıda kriz çıktı. PKK’lı militanların SDG üniformaları giyerek kendilerini deşifre etmek istemesi üzerine SDG içindeki Arap unsurlar hedef olmaktan korkarak başkaldırdı.

HASEKE’DEN KAÇTILAR

SDG’nin azınlığını oluşturan Arap bileşenlerden Liva et Tahrir isimli grubun lideri Ebu Muhammed Keferzitanin, yaklaşık 100 kişilik askeriyle birlikte Suriye’nin Haseke ilçesinden kaçarak Türkiye sınırına geldi ve burada TSK’ya teslim oldu.
PKK’dan kaçarak Türkiye’ye sığınan Liva et Tahrir ile PKK arasındaki kriz önceki akşam ve gece saatlerinde tırmanmıştı. PKK’lıların, SDG’li Arap unsurları Türkiye ve TSK destekli ÖSO’ya karşı saldırtmak isteyince yapı içerisindeki rahatsızlık had safhaya çıktı. Arap aşiretlerin kurduğu silahlı bir yapı olan Liva et Tahrir ile PKK’nın Suriye yapılanması PYD’li teröristler arasında silahlı çatışmaya varan gerginliğin ardından PKK’lılar Arap köylerini kuşatma altına almaya hazırlandı.

ESED’LE MÜCADELE İÇİN GELDİK


Bunun üzerine 100 kişilik Arap savaşçı Haseke’den kaçarak Türkiye’ye geldi. Arap savaşçıların PKK’lılarla yaptıkları görüşmede, “Biz Türkiye’ye karşı değil IŞİD ve Esed’e karşı savaşmak istiyoruz, bizi Türkiye’ye karşı kışkırtmaya çalışmayın” dediği öğrenildi.
Yenişafak

100 kişi 'Türkiye ile savaşmayız' deyip teslim oldu | Ana Haber
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
100 kişi ‘Türkiye ile savaşmayız’ deyip teslim oldu - Yazar: çerağ - 09-03-2016, 05:58 PM

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi