Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

7 yaşındaki kızı erkek hoca okutamaz
#1

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kız-erkek karma eğitimi hedef larak daha da ileri gidip “Bir kız çocuğunu 7 yaşından sonra erkek hoca okutamaz ki” dedi.
Ünlü, Vahdet gazetesindeki yazısında, “Kız-erkek çocuklara Kur’an öğretmek dine yardımdır” dedikten sonra tepki çeken açıklamalarda bulundu.
“Tabi ki kız-erkek karışık okulları kastetmiyorum. Medrese üzerine okutulanları kastediyorum” diyen Ünlü, “Şeriata uygun hizmet edenler. Onlar Allah’ın dinine nusret olur, yardımı olur. Öbürleri hezimet olur. Kız-erkek karışık buluğa ermiş vaziyette okuyorlar” diye yazdı.

“KÜÇÜK DE OLSA KIZDIR”
“Bir kız çocuğunu 7 yaşından sonra erkek hoca okutamaz ki” diyen Ünlü şöyle devam etti:
“Fıkıhta fetvası yok. 104 kitapta yeri yok yani. 7 yaşındaki çocuğu nasıl erkeğe teslim ediyorsun. Kadın hoca mı yok?! Babası kızını, karısını okutsun. Onlar da onu okutsun.Kızları kızlar okutur yani. Ben 7 yaşına kadar bile erkeğin okutmasına taraftar değilim. Kadın okutsun yahu. Küçük de olsa kızdır. Kız, kadınla muhatap olur. Alışmasın erkeklerle muhataplığa. Küçükten alışıyor. İslam’ı muhafaza edeceğiz yani.”

“KIZLARIN ETEKLERİ DİZDEN YUKARI”
Ünlü, “Sokaklar dolmuş, taşmış kız, erkek karışık, karman çorman. Kızların etekleri dizden yukarı” dedi.
“O erkekler yeni ergenliğe girmiş. O ona bakacak, o ona bakacak” diyen Ünlü, “Allah’ın dini bu mudur?! Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)in yolu bu mudur?! Hicretler bunun için mi yapıldı?! Çanakkale’de 300 bine yakın insan bunun için mi can verdi?! Kur’an için, din için, vatan için ama bu vatanda İslam yaşansın diye canlarını verdiler. Şu anda geldiğimiz durum çorba yani. Hiç Kur’an ile sünnet ile alakası yok hiç” ifadelerini kullandı.

LEVENT KIRCA’YI HEDEF ALDI
Kısa süre önce hayatını kaybeden ünlü sanatçı Levent Kırca’yı da hedef alarak “Adam ‘Cenaze namazımı kılmayın. Bana dua etmeyin’ diyor. Memlekette böyle adamlar yetişmişler. Yol bulmuşlar, yön bulmuşlar. Diziler yapmışlar, filmlerde oynamışlar. Milletin gözüne de, gönlüne de girmişler” diye yazdı.

Odatv.com
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Son Yorum Yazar: çerağ
07-30-2016, 05:52 PM

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi