Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

'Aleviler AK Parti'ye yöneliyor'
#1

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın başkanlığını yaptığı AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Biriminde Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Alevi kökenli Yalçın Özdemir atılacak adımları değerlendirdi.

İLK İŞ DEDELER KOMİSYONU

Bugüne kadar bazı adımların atılamamasını cami-cemevi projesine bağlayan Özdemir, “AK Parti bir zihniyet dönüşümü sağladı. Bugüne kadar çözülememesinin nedenlerinden biri, Paralel Yapı'nın 'cami-cemevi' projesiyle AK Parti'nin Alevi açılımını provoke etmesi ve baltalamasıdır. Cami-cemevi projesi için Ankara-Tuzluçayır gibi yüzde 98'i Alevi kökenli vatandaşlarımızın olduğu yerin seçilmiş olması bile başlı başına bir provokasyondur. Cami-cemevi projesi, kaş yapayım derken göz yarma projesidir” dedi.
Özdemir, "Biz, öncelikle Alevi dedelerimizden, Alevi akademisyenlerimizden oluşan bir komisyon kuracağız. Tüm yurtta Alevileri dinlemeye, onlarla hasbihal etmeye, hemhal olmaya çalışacağız. Hükümetimiz cemevlerine yasal statü kazandırmak için yola çıktı, Adalet Bakanlığı'nda da çalışmalar yapılıyor" dedi.

ALEVİLER ARTIK AK PARTİ'YE YÖNELİYOR
"CHP, Alevilerin partisidir" denilmesi çok da doğru değil. Alevilerin en az yüzde 2 oyu AK Parti içindedir. 1 Kasım seçimlerinde de pek çok Alevi, AK Parti'ye oy vermiştir. Bizim samimiyetimizi görüyorlar. SHP-DYP koalisyon hükümeti döneminde yaşanan Madımak faciasının onarımı bile AK Parti'nin üzerine düştü. Hacı Bektaş'ta, 1925’ten beri kanayan bir yara vardı. Alevi yurttaşlarımız oraya dua etmeye gittiğinde bile bilet parası ödeyerek girebiliyordu. Sayın Başbakanımız bu duruma da son verdi.

ajanshaber.com/
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Son Yorum Yazar: çerağ
04-20-2018, 01:13 PM
Son Yorum Yazar: çerağ
03-06-2016, 11:40 PM
Son Yorum Yazar: bektasi
01-21-2016, 03:15 AM
Son Yorum Yazar: bektasi
06-13-2015, 06:01 PM

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi