Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aleviler bilanço çıkarıyor
02-17-2018, 09:04 PM
Yorum: #1
Aleviler bilanço çıkarıyor
Alevi Düşünce Ocağı’nın Alevi kültürel mirası başlığı altında çeşitli bölgelerde düzenleyeceği toplantıların ilki Adıyaman’da başladı. Bu toplantılar dizisinin daha sonra Karadeniz, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Trakya’da da düzenleneceği de bildiriliyor.

Alevi Düşünce Ocağı, 'Kazanımlar, kayıplar ve miras' başlığı altında çeşitli bölgelerde toplantılar düzenleyeceğini açıkladı. Alevi Düşünce Ocağı Başkanı Doğan Bermek, bu toplantılar ile alevi inancının korunmasını ve tanıtılmasını amaçladıklarını aktardı. Bermek, alevi inancının zengin tasavvufi, tarihi ve kültürel mirasının kayıt altına alınması gerektiğini vurgulayarak "Son 30 yılda Alevi topluluklarının sağladığı başarılar ve kayıplar ile atılamayan adımları, bu gelişmelerin nedenlerini ve hangi gelişmelere yol açmakta olduklarını hep birlikte değerlendireceğiz" dedi.

CEMEVLERİ YONETİCİLERİ VE AYDINLARDAN DESTEK
Bugünün gerçeklikleri içinde alevi dünyasının temel konularını tartışılacağı toplantıların iki gün süreceği bildirildi. Toplantıya Mersin, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Malatya, Elazığ ve Tunceli illerinde faaliyet yürüten cemevleri ve kurum yöneticileri ile aydınlar da katılacak.


abcgazetesi.com
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi