Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Burhaniye Cemevi Resmiyet Kazandı
#1

Burhaniye Alevi Kültür Derneğinin yaptığı Cem evi resmi olarak CEM VE KÜLTÜR EVİ statüsü kazandı.


Dernek üyelerinin katkılarıyla alınan iki arsa konut alanı statüsü taşıyordu. Şimdi ise konut alanı statüsünden çıkarılarak, Cem ve Kültür evi oldu. Dernek Başkanı Durmuş Türkmen’in verdiği bilgiye göre, uzun zamandır bu konu üzerinde çalıştıklarını söyledi. Daha önce iki arsanın tevhidi ve sosyal alan olarak geçmesi için sözlü girişimlerimiz oldu. Olumlu bir yanıt alamadık. Balıkesir Büyük şehir belediyesine 1/5000 ölçek ile değişim başvurusunda bulunduk.

Zemin etüdü, sondaj raporuna benzer ve bir çok rapor istendi. İstenen belge ve raporları temin ederek başvuruda bulunduk. Başvurumuz 15 mayıs 2015 tarihinde yapılan Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında oybirliğiyle kabul edildi. Gerekli vergiler ödendikten ve yazışmalardan sonra karar askıya çıkarıldı. Askıda da itiraz olmadığı için alınan arsalar ve yapılan bina sosyal alan olarak resmiyet kazandı. Şu an yerimiz yasalara uygun olarak Cem ve Kültür Evi vasfını kazanmış oldu. Bu durumdan üyelerimiz ve yönetim olarak çok memnunuz. İsteriz ki tüm ülkede olan cem evleri bizim gibi CEM EVİ statüsünü kazansın.

Şu anda ise Cem ve Kültür evimizin açılışını gerçekleştirdik . Bina kullanım başvurusunu hazırlayarak, Burhaniye Belediye başkanlığından da resmi işlemlerimizi bitirmek istiyoruz. Ayrıca açılışımızda ve sosyal alana dönüşmesi için emeği geçenlere ve katkıda bulunanlara da üyeleri ve yönetim kurulu adına, basın aracılığıyla çok teşekkür ettiğini bildirdi.

Piryolu Haber
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi