Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"İnsan yol arkadaşını iyi seçmeli"
10-24-2015, 10:06 PM
Yorum: #1
"İnsan yol arkadaşını iyi seçmeli"
AKP'nin kurucularından Bülent Arınç, CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada,"Siyasette birilerine olan heyecanımı ve sevgimi kaybettim" dedi. Arınç, "İnsan yol arkadaşını iyi seçmeli" ifadelerini kullandı. Arınç, Star gazetesi genel yayın yönetmeni Nuh Albayrak'ın sorusuna da "Ellerinde mızrak yok ama insanların haysiyetlerine o kadar alçakça saldırıyorlar ki, Yezid bunları görse kıskanırdı." diye konuştu. Arınç, CNN Türk'e çıkmasını eleştirenlere "Sorumlu olduğum Anadolu Ajansı ve TRT bana ambargo koydu" diye yanıt verdi.
AKP'nin kurucularından Bülent Arınç, CNN Türk'ün "Hafta Sonu" programında AKP'den milletvekili adayı olmamasıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bülent Arınç, "Benim muhatabım partimizin genel başkanıdır. Kendime göre sebeplerimi ifade ettim, özür diledim, beni bağışlamalarını söyledim. Partide aktif bir göreve hayır dedim. Bir gece 12’den 4’e kadar görüşmemiz oldu. Bana hak verdi" dedi.

Son MKYK'ye girmediğini söyleyen Arınç, "Çok üzülenler olabilir, çok sevinenler de olabilir. Ara vermek gerekir. 20 senedir parlamentodayım . Şüphesiz bu bir tecrübedir"diye konuştu.

"Birlikte siyaset yaptığınız insanlarla aranıza buzdan duvarlar girmişse ara vermenin zamanı gelmiştir" diyen Arınç, sözlerinin yoruma açık olduğunu belirterek, "İnsan yol arkadaşını çok iyi seçmelidir" dedi.

Arınç'ın açıklamaları şöyle:

"Biraz kendimize dönmenin çok iyi olacağını düşündüm. Hüseyin Çelik der ki, bir Kızıldereli kabilesi atları son sürat toplamışlar gidiyorlar. Sonra kabile reisi elini kaldırıp ‘duur’ demiş. E sormuşlar ne oldu diye? Demiş ki: O kadar süratli koşuyoruz ki ruhlarımız geride kaldı. Benim durumum da ona benziyor. Biraz toplanalım kendimize gelelim. Okumak, lazım. Heyecanımı kaybettiğimiz söyleyebilirim. Birilerine karşı sevgim biraz azalmış olabilir.

İnsanlar, sevgiyle hayatta durabiliyorlar. Birbirimize olan bağlımızla, kol kola olmak hayatta insanı tutabiliyor. Burada insanı bir azalma olduysa, kabahatin kimde olduğu önemli değil. Birlikte siyaset yaptığınız insanlarla aranıza buzdan duvarlar girmişse ara vermenin zamanı gelmiştir. Konuşmalarım açıktır, yoruma açıktır. İnsan yol arkadaşını çok iyi seçmelidir.

Bir rüzgar araya girip arkadaşlarınız yeni arkadaşlar bulursa, hayat dinamik, size düşen şey bir kenarda kalmak, yeni arkadaşlarla yola devam etmesini temin etmektir. Onları üzmemek adına.

Yola çıkarken birlikte karar verdiğiniz noktadan farklı bir noktada olursanız, gönül almalar fazla işe yaramaz. Burada lider pozisyonda olanın güçlü olması icap eder. Sizin ayak bağı olmamanız gerekir. Çok özele girmeden iktifa etmemiz lazım. Yeni değerlendirmele re ihtiyaç olabilir, 7 Haziran birilerimizin aklını başına getirilmesi gerek."

STAR GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİNE ÇOK SERT CEVAP
Programın sunucusu Hakan Çelik, Star gazetesi genel yayın yönetmeni Nuh Albayrak'ın canlı yayın sırasında Twitter'dan attığı, "Sayın Arınç hızlı girdi, ‘Birilerini sevgim azalmış olabilir", "Belli ki hazırlanmış gelmiş" ve "Şuurlu bir Müslüman 'Yezid alçakça şehit edildi' demez" şeklindeki tweetlerini Arınç'a sordu. Arınç'ın Nuh Albayrak'a yanıtı çok sert oldu.
Arınç'ın yanıtı şöyle:
"Özel bir maksatla gelmiş değilim. Sizi çok seviyorum, kanalınızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kendilerine malum bazı yasaklara tabi değilim. Buradan da haber olsun, şimdiden tweetlerine hazırlık yapsın. İnsanların kalplerinde, gönüllerinde birbirine doğduğu bağlılıktır. Karşılıklı olan sevgide birilerine olan sevgimi kaybetmişsem, karşımdaki kişinin daha çok kaybetmiş olması lazım. Sayın Albayrak bilir de, ifade etmekten çekinir.
İki, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin’in başları gövdelerinden ayrıldı. Karşılarında Yezid vardı. Yezid için alçakça şehit edildi dememi şuurlu bir müminlik olarak görmüyorsa bir şey demiyorum. Sayın Albayrak daha iyi mümindir. Müminler cinayet işlemez mi? İşler. Dine bakılmaz bu konuda. Bu nasihatlarını başkalarına yapsın. Onlar da Yezid kadar olmasa bile, yazarlarımız-çizerlerimiz Yezid’den daha fazla cinayet işliyorlar. Ellerinde mızrak yok ama insanların haysiyetlerine o kadar alçakça saldırıyorlar ki, Yezid bunları görse kıskanırdı."

"BANA AMBARGO KOYDULAR"
Arınç "neden CNN Türk'e çıkıyor" şeklindeki sorulara ise "Sorumlu olduğum Anadolu Ajansı ve TRT bana ambargo koydu. Şaşıracaklar belki ama benim kendilerini dost bildikleri televizyon kanallarında ambargo vardır. İki yıldan bu yana TRT’den, diğerleri de bir yıldan bu yana bu kişi televizyona çıkmayacak, ne söyleyeceği belli olmaz diye. Benim çıkacağım yerler bellidir. Sayın Başbakanımız da bilir, Cumhurbaşkanımı z da bilir. Her yerde tartışabilmeliy iz. Şu anda milyonlarca insanlar bu programa ilgi duyuyorsa bu reytingi gösterir." diye yanıt verdi.

ARINÇ'TAN YANDAŞ YAZARA SERT YANIT

Bülent Arınç programda "Abdullah Gül ile ilişkiniz nasıl" sorusuna yanıt verirken Star gazetesi yazarı Murat Çiçek'i de eleştirdi.
Arınç'ın yanıtı şöyle:
" 28 Ağustos'tan bu yana üç defa ofisine gidip çayını içtim. 15 ayda üç defa görüşmekle olacak bir şüpheyi ortaya çıkarıyorsa bu şüpheci bir mantık olur. Biz de sayın Gül de biz de çakma AK Partili değiliz, gerçek AK Partiliyiz.
Mesela Nuh Albayrak kadar olmasa bile biraz ağırbaşlı zannettiğim birisi bir yazı yazdı. Şöyle yazdı " Arınç+Gül=? "
Murat Çiçek galiba... Bu bize vicdansızlıktır , bu bize hakarettir. 40 senelik siyasi hayatımıza hakarettir. Niye bunu yazıyor? Onlar bilsin diye söylüyorum. Bizim hem parti içinde karşılığımız vardır. Arınç, Gül dendiği zaman ayağa kalkan insanlar vardr, toplumda da karşılığımız vardır."

odatv.com
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
 ()
Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi