Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul seferberliği
#1

İzmir il kongresinde desteklediği adayın seçimi kaybetmesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu İstanbul’da harekete geçirdi. İlçe başkanlarının büyük çoğunluğu eski Küçükçekmece İlçe Başkanı Cemal Canpolat’ın isminde karar kıldı. İstanbul'da örgütün Canpolat'ı desteklemesine rağmen Kılıçdaroğlu'nun Zeybek'in isminde karar kılması büyük bir kavganın da fitilini ateşleyecek gibi.

İLÇE BAŞKANI ÜSTÜ KAPALI ELEŞTİRDİ
Kılıçdaroğlu’nun Gökhan Zeybek’in ismi üzerinde karar kılması mevcut ilçe başkanlarının büyük tepkisini çekti. Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, “ Genel Başkanımız bizi Ankara’ya çağırarak bir isim üzerinde karar kılın dedi. Biz de Cemal Canpolat isminde karar kıldık. Şimdi başka isme destek vereceği şeklinde dedikodular çıkartılıyor. Biz bunun yalan olduğunu düşünüyoruz. CHP Genel Başkanı yalan söylemez. Biz adayımızı belirledik” diye konuştu. Öte yandan İstanbul il yöneticisi Oğuz Soydan’ın da son andaki bu destek nedeniyle Kılıçdaroğlu’na bir hayli kırgın olduğu öğrenildi. İzmir'i kaybeden Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'u da kaybetmesiyle koltuğunun tehlikeye gireceği konuşuluyor. 16-17 Ocak'taki kurultayda oy kullanacak delegelerin yarıdan fazlası bu iki ilden çıkacak.

Muharrem İnce etkili
CHP'nin seçimlerde yerinde saymasıyla kuvvetlenen parti içi muhalefetin başını Yalova Milletvekili Muharrem İnce çekiyor.

Kocaoğlu kırgınlık yarattı
Geçtiğimiz hafta İzmir’de yapılan kongre için Kılıçdaroğlu İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ı günler öncesinden İzmir’e gönderdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun kongrede, “Hem kontenjan milletvekilisiniz hem de İzmirli değilsiniz” şeklinde yaptığı konuşma Kılıçdaroğlu’nu bir hayli üzdü.

Mezhep ayrışması tedirginliği
Örgütün Canpolat’ı desteklemesine rağmen Kılıçdaroğlu’nun Zeybek’i desteklemesinin altında mezhep unsurunun yattığı iddia edildi. Kılıçdaroğlu, ilçe başkanlarının 35’inin Alevi olmasından sonra il başkanın da Alevi olmasının ayrışma yapacağını düşündü.

aksam.com.tr
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Son Yorum Yazar: çerağ
07-25-2016, 12:09 AM
Son Yorum Yazar: çerağ
01-26-2016, 01:10 AM
Son Yorum Yazar: bektasi
06-13-2015, 06:08 PM

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi