Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mudanya Belediyesi, cemevi yapımı için arsa tahsis etti
#1

Tarık ARSLAN/MUDANYA(Bursa), (DHA)- BURSA’nın Mudanya İlçesi Belediyesi Siteler Mahallesi’nde bulunan bin 11 metrekarelik arsayı cemevi ve kültür merkezi yapılması amacıyla Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi’ne tahsis etti.

Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi’nin talebini değerlendiren Mudanya Belediye Meclisi, aldığı kararla Siteler Mahallesi’nde bulunan bin 11 metrekarelik arsayı Cem Evi ve Kültür Merkezi yapım için tahsis etti. Söz konusu arsanın tahsisi için Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a protokol imzalaması için yetki verilirken Türkyılmaz, alınan kararın hayırlı olmasını diledi. Mudanya’da yaşayan alevi yurttaşların yıllardır beklentisi olan bu kararın hayırlı olmasını dileyen Türkyılmaz, “Alevi yurttaşlarımız kendilerine ait sosyal tesis ve cem evine kavuşacaklardır. Alevi yurttaşlarımıza sözümüzdü verdiğimiz sözümüzün ilk adımını atmış olduk” dedi. Bu kararın alınmasında oy birliği sağlayan Hukuk ve İmar Komisyonu üyelerine de teşekkür eden Türkyılmaz, “Meclisimizdeki üç partimizin aldığı bu ortak karar tarihe geçecektir” dedi.

ALEVİ DERNEĞİNDEN TEŞEKKÜR MESAJI
Karar sonrasında sosyal medya üzerinden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve belediye meclis üyelerine teşekkür mesajı paylaşan Alevi Kültür Dernekleri Mudanya Şubesi yöneticileri, yıllardır yürüttükleri Cem Evi yeri kazanım çalışmalarının Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve tüm belediye Meclis üyelerinin katkı ve desteği ile sağladıklarını ifade ettiler. Alınan kararın tarihi bir karar olduğunu ifade eden dernek yöneticileri, inanç özgürlüğü ve hak kazanımları bakımından tarihi ve çok anlamlı bir gün yaşadıklarının da altını çizdiler.

hurriyet.com
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Son Yorum Yazar: çerağ
09-26-2018, 09:56 PM
Son Yorum Yazar: çerağ
10-04-2016, 12:41 AM
Son Yorum Yazar: çerağ
05-04-2016, 10:13 PM
Son Yorum Yazar: çerağ
10-14-2015, 09:40 PM

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi