Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Türkiye Gazetesi'nden Alevi düşmanlığı
#1

AKP iktidarına yakın medya kuruluşlarının Alevilere yönelik saldırıları devam ediyor. Akit ve Zaman’dan sonra şimdi de Türkiye gazetesi Alevileri hedef gösterdi. Melih Duvaklı imzasıyla “DHKP-C'nin planı, Alevileri sokaklara dökecekler” başlığıyla yayımlanan haberde Alevi kurumlarının Ekim ayı itibariyle yapacağı mitingler hedef gösterildi. Haberde; “Aleviler'i tahrik etmeye yönelik bu eylemlerin asıl amacı mezhep gerilimi çıkarmak” denildi.

“DHKP-C'NİN PLANI, ALEVİLERİ SOKAKLARA DÖKECEKLER”
Akit ve Zaman gazetelerinden sonra Alevi düşmanlığı yapan gazeteler kervanına şimdi de iktidar medyasının yeni mecralarından birisi olarak parlatılan Türkiye gazetesi eklendi.

Melih Duvaklı imzasıyla “DHKP-C'nin planı, Alevileri sokaklara dökecekler” başlığıyla yayınlanan haberde; Türkiye ve Avrupa’da örgütlü bulunan Alevi kurumlarının cami-cemevi projesi, hükümetin sözde demokratikleşme paketi ve yeni alevi açılımı adı altında yapmaya çalıştığı düzenlemelere karşı Alevilerin eşit yurttaşlık taleplerini bir kez daha dillendirmek amacıyla Ekim ayında yapacağı mitingler hedef gösterildi.

Haberde; “Gezi olaylarını bahane ederek Türkiye'yi karıştıran aşırı sol örgütler, ODTÜ üzerinden de emellerine ulaşamayınca bu sefer gözünü Alevi gençlere dikti. Bu çerçevede Alevi örgütler kullanılarak 5 Ekim'de Mersin'de, 27 Ekim'de İstanbul'da büyük mitingler yapılması planlanıyor. Ankara, Adıyaman ve Hatay gibi illerde de benzer tertiplerin hazırlıkları var. DHKP-C ile bağlantılı olduğu iddia edilen Grup Yorum, 5 Ekim'de Ankara'da konser verecek.” denildi.

“ALEVİLER'İ TAHRİK ETMEYE YÖNELİK BU EYLEMLERİN ASIL AMACI MEZHEP GERİLİMİ ÇIKARMAK”

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de Alevi mezarlıklarına yapılan saldırı, Kırıkkale F Tipi Cezaevi’nde Pir Sultan Abdal kartpostalına 'terör örgütü simgesi' diye el konulması ve cami-cemevi projesi ile Alevi evlerinin işaretlenmesi gibi Alevilere yönelik bu ayrımcı uygulamaların Alevi kurumları tarafından mitinglere katılımı artırmak amacıyla uydurulduğu ve kullanıldığı iddia edilen haberde;

“Aleviler'i tahrik etmeye yönelik bu eylemlerin asıl amacı mezhep gerilimi çıkarmak. Alevileri sokağa dökmeye çalışan kurumlar, Alevi camiasının genelini temsil etmiyor. Özellikle “Alisiz Alevilik” iddiasında bulunan seküler kesimler, bu organizasyonlara katılım konusunda yoğun çaba gösteriyor. Avrupa'daki bazı Alevi oluşumlarının da öne çıkması dikkat çekici. “ denildi.
Türkiye gazetesi geçtiğimiz hafta da Alevi vatandaşların yıllardır mücadelesini verdiği Cemevleri'ni "Ergenekon projesi" ilan eden bir söyleşiye yer vermişti.

yoltv.eu

tags: Aleviler, Türkiye Gazetesi, Alevi Düşmanlığı, Alevi Mitingleri

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Son Yorum Yazar: çerağ
06-17-2016, 11:56 PM
Son Yorum Yazar: çerağ
02-10-2016, 12:33 AM
Son Yorum Yazar: çerağ
01-22-2016, 08:02 PM
Son Yorum Yazar: çerağ
08-25-2015, 03:54 AM
Son Yorum Yazar: çerağ
07-09-2015, 06:27 PM
Son Yorum Yazar: çerağ
07-06-2015, 11:10 PM

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi