Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uğur Mumcu'nun 23'üncü ölüm yıldönümü
#1

[Resim: ugur-mumcu-kimdir.jpg]


Atatürk ilke ve devrimleri ile tam bağımsız Türkiye Cumhuriyet' inin ilkeli, namuslu ve cesur kalemi, Uğur Mumcu’yu uğradığı hunharca suikast sonucu aramızdan ayrılışının yirmi üçüncü yıl dönümünde, özlem ve saygıyla anıyorum.

Uğur Mumcu, cesur kalemini kimsenin hatırı ve çıkarı için kullanmayarak, araştırmaları sonucu elde ettiği somut belgelere dayalı çalışmalarında, Cumhuriyet rejimini ve ülkemizin üniter yapısını değiştirmeye yönelik planları cesur yüreklilikle gözler önüne sermiştir. Sahte yüzlerini gün ışığına çıkarmıştır. Gerçek düşüncelerini ortaya çıkararak, bizleri bilgilendirmeye ve tehlikenin farkına varmamız için uyarmaya çalışmıştır. Bunun için karanlık güçler kendisini katletmişlerdir. Bugün hepimiz, bu yürekli cumhuriyet ve demokrasi kaleminin yazdıklarının ve söylediklerinin gerçekliği ile maalesef karşı karşıyayız. Bize bildirdiği tehlike ile mücadele için, 9 Haziran 1970 tarihli Cumhuriyet Gazetesin'indeki köşesinde “Demokratik ve sosyal hukuk devletine inanlar, Kemalizm'in bayrağı altında toplanmalıdırlar” yazarak, bizlere izlememiz gereken yöntemi de bildirmiştir. Bu sözlere yürekten katılıyorum.

Uğur Mumcu’nun ve demokrasi şehitlerimizin katillerinden elbet bir gün hesap sorulacağına inancımla, tümünü sevgi ve sayıyla bir kez daha anıyorum.

Saygılarımla.

Pir Zöhre ANA

http://www.zohreanaforum.com/basin-acikl...onumu.html
Cevapla
#2

Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi