Alevi Forum
Camide ödev dönemi - Baskı Önizleme

+- Alevi Forum (https://www.aleviforum.net)
+-- Forum: Genel Konular (https://www.aleviforum.net/Forum-genel-konular.html)
+--- Forum: Siyaset (https://www.aleviforum.net/Forum-siyaset.html)
+--- Konu Başlığı: Camide ödev dönemi (/Konu-camide-odev-donemi.html)Camide ödev dönemi - çerağ - 11-21-2015

Çorum’un Alaca ilçesindeki Yunus Emre Camisi imamı Sami Arslan, çocukları ev ödevleri için camiye çağırması dikkat çekti.
Çocuklara cami alışkanlığı kazandırmak için yeni bir uygulama başlattığını söyleyen Arslan, “Burada en az iki vakit çocuklarımız camide namaz kılmış oluyor. Son olarakta yatsı namazını kılıyoruz. Camiyle birlikte okulu özdeşleşmiş oluyoruz” dedi.

“ÖĞRETMENLERİ DE CAMİYE ÇAĞIRACAĞIZ”
Sami Arslan, şunları söyledi:
“Hem dini konularda bilgiler alan öğrenciler, hemde toplu halde etüt çalışmalarıyla okuldaki performanslarını arttırmış oluyorlar. Öğrencilerimiz akşam namazında buraya gelerek beraberce hem akşam namazını kıldıktan sonra yatsı namazına kadar herkes kendi istediği ev ödevini hiçbir arkadaşını rahatsız etmemek suriteyle yapıyorlar. Seçmeli din kültürü ve Kur’an-ı Kerim dersi olanların müfredetlar doğrultusunda dersleri dinleniyor. Öğrenciler bilemediği soruları arkadaşlarıyla paylaşarak öğrenme fırsatını da buluyorlar. Burada en az iki vakit çocuklarımız camide namaz kılmış oluyor. Son olarakta yatsı namazını kılıyoruz. Camiyle birlikte okulu özdeşleşmiş oluyoruz. Kız ve erkek ayrımı yapmadan programımız devam edecektir. Tüm öğrencilerimizi cami disiplin ve adabına uygun olması koşuluyla camimize bekliyoruz. Programımız Çarşamba günü haricinde her gün devam ediyor. İlerleyen zamanlardaki hedefimiz her gün farklı bir branş öğretmenimizi camimizde öğrencilerle buluşturmaktır” diye konuştu. Sami Arslan, mevcuttaki öğrenci sayılarının 10-12 civarında olduğunu kaydetti.

[Resim: camiiii.jpg]

Seyfettin Mete
Odatv.com