Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aleviler ve CHP adayları
08-23-2013, 02:27 AM
Mesaj: #1
Aleviler ve CHP adayları
Son zamanlarda partimizde bazı insanlar kendi gelecek kaygılarıyla hiç de hoş olmayan söylemlerde bulunuyorlar. Denilen şu ki; “Belediye Başkan Aday Adayları hep Alevi vatandaşlarından oluşuyormuş, hatta bundan dolayı hiçbir seçmen Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermezmiş”. Bu ve buna benzer gerçek dışı, Sosyal Demokrat bir partide kullanılmaması gereken söylemleri son derece yanlış buluyorum.

Alevi vatandaşlarımızın çok büyük bölümü yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verdiği gibi emek de veriyor, desteğini esirgemiyor. Partiyi sahiplendikleri, parti için gecelerini gündüzlerine katmadan çalıştıkları kamuoyu tarafından da yakından bilinmektedir. Kimse bunları göz ardı etmemelidir.

Her partilinin olduğu gibi adaylık Alevi vatandaşlarımızın da hakkıdır. Ayrıca Sayın Genel Başkan’ın Tuncelili oluşu Alevi vatandaşlarımızın bir hak gaspına engel teşkil etmemelidir. Sayın Genel Başkan bugün var doğru, ama yarın olmaya da bilir. Fakat partiye gönül vermiş, destek vermiş Alevi vatandaşlarımızın partiye destekleri devam edecek. Burada asıl husus şu; Önemli olan nereli olduğumuz, kökenimizin nere olduğu ya da neye inandığımız değil, hangi çatı altında buluştuğumuz.

Bu nedenle adaylık meselesi Sayın Genel Başkan’a bağlanmamalıdır. Eğer partide emeği varsa, örgüt istiyorsa, halkta karşılık buluyorsa Alevi vatandaşımız da aday olmalıdır, aday olabilmelidir. Demokratik bir toplum düzeninin gereklerinden bahsedebiliyorsak eğer, bu tarz konulara hoşgörüyle yaklaşmalıyız.

Ancak son zamanlarda bazı bölge Milletvekilleri, kendi işlerini bırakıp aday adaylarını çağırıp “Bu Genel Başkan’ın adayı”, “Şu Genel Başkan Yardımcısı’nın adayı”, “O İl Başkanı’nın adayı” deyip parti içerisinde huzursuzluk yaratıyorlar. Bu kişilerin Partiyi bu duruma düşürmeye hakları yoktur. Aday olan her arkadaş, hem Genel Başkan’ın, hem örgütün, hem de partimizin adayıdır.

Hak etmeden, emek vermeden, milletvekili olmak ilçe başkanlarının hakkı iken, onların yerine milletvekili olanlar…Öncelikle 36 ilde milletvekilimiz yok, o bölgelerde partimiz için çalışın da partimize, örgüte olan vefa borcunuzu ödeyin.

CHP İstanbul il ve ilçe emektarları kendi Belediye Başkanı’nı da Meclis Üyesi’ni de seçecek bilgiye, donanıma sahiptir. Elbette ki tabanın bu tercihi, partimizin yetkili organları Parti Meclisi, Merkez Yürütme Kurulu Ve Sayın Genel Başkan’ın onayı ile olacaktır.”

CEMİL EKŞİ
CHP ORHANLI BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI
My Last Threads


Alevilik; Hak Muhammed Ali,12 İmam ve Ehlibeyt yoludur.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir