Bu Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretÇi
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aşureler pişirildi, kurbanlar kesildi
11-22-2013, 12:03 AM (Bu Mesaj 11-22-2013 12:05 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : bektasi.)
Mesaj: #1
Rainbow Aşureler pişirildi, kurbanlar kesildi
Alevi Kültür Dernekleri Silivri şubesi, 12 gün Muharrem sohbetlerini yaptı. Kurbanlarını tığladı, türbe ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Alevi Kültür Dernekleri Silivri şubesi, 12 gün Muharrem sohbetlerini yaptı. Türbe ziyaretleri gerçekleştirdi 13. gün kurbanları tığladı aşuresini pişirdi ve kurmuş olduğu birlik cemini yaptı. Dualarını aldı ve Cem olundu Silivri Muharrem ayına doydu.

[Resim: asure-kurbani.jpg]


Alevi Kültür Dernekleri Silivri Şubesi 4 Kasım Pazartesi Akşamı Cumhuriyet Mahallesi Zeybek Sokakta 2. şubesinde 12 gün boyunca her akşam cem evlerinde getirilen Dede Pirlerin ve zakirler tarafından Alevilik,12 imamlar ve Hz. Hüseyin’in hayatı, şehit edilişi, aşure nasıl yapılır, Muharrem ayı önemi nasıl oruç tutulur şeklinde aydınlatıcı bilgiler verildi. Her akşam birliğe beraberliğe 200-250 kişi katılımı ile yoğun bir ilgi gördü. İstanbul’da bulunan Zeytinburnu Erikli Baba türbesi - Kâğıthane Sütlüce Karaağaç türbesi- Karacahmet Dergagı Türbesi - Göztepe Şah Kulu Sultan Dergâhı türbesi - K.çekmece Garip Dede Türbe ziyaret edildi.

16 Kasım Cumartesi günü kurbanlar pişirildi aşureler hazır edildi ve devamında Cem erkânında aşurenin ve kurbanların duaları rızalığı alınıp 650 kişiye aşure ve kurban dağıtıldı.

sha.com.tr
My Last Threads


Alevilik; Hak Muhammed Ali,12 İmam ve Ehlibeyt yoludur.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


[-]
Hemen Paylaş! (Hepsini Göster)
Facebook Twitter Technorati Linkedin Digg MySpace Delicious

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir