Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Adana Alevi Kültür Derneği yöneticileri Başkan Öztürk’ü ziyaret etti
#1

Adana Alevi Kültür Derneği Başkanı Murtaza Moroğlu ve yönetim kurulu üyeleri Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk’ü makamında ziyaret etti.

Dernek üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Öztürk, bir süredir Adana’ya cazip bir noktaya cemevi ve kültür merkezi inşa edilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunulduğunu belirterek, “Belediyede bürokrat arkadaşlarıma talimat verdim. Mülkiyet sorunu olmayan cazip bir noktanın bu amaçla tahsis edilmesi konusunda çalışmalarını sürdürüyorlar.” dedi.

Belediye Başkanı Azim Öztürk, Adana Alevi Kültür Derneği’nin yapımı için girişimde bulunduğu cemevi ve kültür merkezinin gerek inşa edildiği bölge, gerekse mimari açıdan simgesel bir bina olması gerektiğini belirterek, “Öyle ki, sizin yapacağınız bu merkez bir anlamda Türkiye’ye örnek olmalıdır.” diye konuştu.

Dernek Başkanı Murtaza Moroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in dernek merkezlerini ziyaretinde yaptığı konuşmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Sayın Bakanımızın söylemleri ve bizlere karşı yaklaşımları canların yüzünü güldürmüştür. Bu anlamda bir süredir devam eden çalışmalar doğrultusunda atılacak adımlar Türkiye’ye olumlu anlamda yansıyacaktır. Alevilik bu ülkenin asli bir unsurudur. Taleplerimiz son derece masumane ve insani taleplerdir.” şeklinde konuştu.

Adana Alevi Kültür Derneği Başkanı Murtaza Moroğlu’nun Başkan Azim Öztürk’ü ziyaretinde Dernek Sekreteri Muzaffer Öngül, Sayman Mirza Karakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Zübeyde Çağlayan ile Cemal Karasu hazır bulundu.

kaynak: Bugün Gazetesi

Alevi forum,alevi köyleri,alevi türküleri,alevi ünlüler,alevi sözleri,alevilik nedir,alevi nedir
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi